Čiščenje tepiha

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 9. feb 2007 9:40 | ogledi: 10.264 | odgovori: 20

V Tunisu sem pred dvemi leti kupila čudovit volnen tepih-ročno delo.Bil mi je zelo všeč pa tudi cena ni bila pretirana.Trgovec mi je naročil naj ga čistim tako, da po njem posujem sol,nekaj časa pustim,pometem in to je to.Ampak tepih je še vedno umazan.Ob straneh ima skoraj bel rob in ne vem kako naj ga očistim, da ga ne bom poškodovala.Imam ga v dnevni sobi in vsi -tudi mucek hodimo po njem.

Mogoče ima kdo kakšen nasvet.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Romanad

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

9. feb 2007 10:16

Si probala čistit že z microfibro krpo. Moja hči je nerodnica 1. lige, ki večkrat kaj polije ali razbije. Jaz sem za njene polite "mojstrovine" odkrila krpo iz mikrofibre, ki pri meni vedno deluje, kot je treba. Ko je bila stara dve leti je polila celo plastenko razmaščevalca po kavču iz microifbre in sem vse z vlažno microfibro krpo dol spravila. Pred kratkim pa je po nesreči polila 2 dl raztopljenega oglja (za zapiranje pri driski) po 2 tapiciranih stolih v kuhinji in je še na moje veliko presenečenje s pomočjo microfibrine krpe šlo vse dol! Probaj še, če deluje stvar na volnenem tepihu. Jaz krpe iz microfibre ne dam stran za noben denar! Mijan

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

9. feb 2007 11:29

ne vem če bi kaj poškodoval tvoj tepih, ampak jaz prisegam na vanish za tepihe v spreju madeže nasprejaš, malo počakaš in s suho krpo popivnaš pri mojih nerodnežih, to vedno "pali" plopsa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. feb 2007 11:44

Po mojih izkušnjah vsi preparati (oz. vsi tisti, ki sem jih sama preizkusila) puščajo bolj ali manj vidne madeže, tako da pri nas prisegamo na parni čistilnik - samo para in nič drugega. Lep pozdrav, Sonja

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

9. feb 2007 11:47

ne gre za madeže. Rob je siv namesto bel in to me moti.Ne vem kaj naj naredim. Romanad

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. feb 2007 12:02

Tudi jaz imam svetel tepih. In hudiča, ne pomaga nič... Belo, bež je postalo sivo... Sem zadnjič vsega premazala s čistilom, posušila, zdrgnila. Tudi za odtenek ne svetlejše in tudi nič bolj čist ne zgleda... lidka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

9. feb 2007 13:10

Jaz imam tudi svetel itison. Tako lep, mehak je bil, ko sva ga kupila. Potem pa pridejo otroci in... packa pri packi. Tako sem se v začetku decembra razkurila: kupila sem sirkovo krtačo, Vanish in Bref (za dezinficiranje -skoraj kot belilo). Misila sem si, kar bo pa bo; slabše kot je, pač ne more biti. Bref sem razredčila v mlačni vodi, na večje madeže (najbolj tam, kjer se sedi -okoli mize) pa sem pošpricala še Vanish,tako sem cela tla (cca 25 m2) ribala na kolenih 2 uri;potem pa sem ga še posesala z globinsko krtačo. To vse sem delala pred spanjem, se pravi, da nihče ni stopil v dnevno čez noč. Rezultat: itison je res čist, ni pa več tako mehak, kot je bil, ker so se z ribanjem nitke malo zmuckale. Ampak, ko bo treba, bom zadevo ponovila. Samo tako sem ga očistila, kot je treba. So pa tudi variante čistilnih servisov, ki pridejo na dom ali pa da neseš tepih v čistilnico...

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. feb 2007 13:37

Je pa včasih malo za preračunat, če se splača... Včasih je nov tepih le malo dražji... V hiši pa ne bom imela tepiha. Nobenega. lidka

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

9. feb 2007 15:22

V hiši imamo samo en mali tepih, ni volnen. Nekoč mi je stara mama povedala, da ga je najbolje sčistiti s snegom, zato ga jaz vsako leto( če je sneg) "nakepam" oz. zdrgnem s snegom. Za odstranjevanje madežev ne vem kako se obnese, zatrdim lahko, da mu na tak način povrnem živahnost barv. Pekarica Sporočilo je spremenil(a) Pekarica dne 09. feb 2007 15:22:58

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. feb 2007 16:10

Novi tepihi so z nečem impregnirani.Brez čisčenja so super več kot leto.Po tem času ga ščistim v nulo,pa je lep le krajši čas.Vsi so romali v kontejner.Zdaj premišljujem kaj bi,če sploh bi kaj ker smo nagnjeni k alergijam. ena mš

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

11. feb 2007 18:08

Tale s snegom je prava ideja, le nekoliko drugače; iz ust prodajalca tepihov na Djerbi: Vi tam gor imate sneg. Tepihe nesite na sneg, ga obrnite s pravo stranjo na sneg in se sprehajajte gor in dol, lahko malo potolčete... To je to, samo sivina verjetno ne bo šla ven na ta način, poskusiti pa ni greh, ker je ta način popolnoma zastonj. ladybug

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti