Napakice napake

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. feb 2007 6:14

Naj je mleto ali pa zmleto, glavno da vemo za kaj gre. Pa nej je vejica, pika ali pa kaj drugega, glavno da se razumemo. Komu pa ni všeč, pa naj ne bere. Vsak se trudi po svojih najboljših zmožnostih, enim uspe bolj, drugim manj. Glavno, da se dobro skuha in speče, kar je tudi glavni namen tega foruma. Če pa kdo išče dlako v jajcu, pa naj jo še naprej išče. Mogoče mu bo kdaj uspelo in jo bo še nekoč našel. Kyara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. feb 2007 11:51

Mleta - zmleta  - razlaga "prosto po Cili" - nisem slavistka

Meni se nekako bolje sliši:   mleta moka, mleta sol    -   zmleta pšenica, zmleta koruza . Zmleta takrat, ko uporabimo ime, ki velja za predhodno fazo živila.

Cila

angel 1  

član od: 11.12.2006

sporočila: 24

9. mar 2007 13:32

SEJ NI VAŽN KAKO PIŠEŠ,VAŽN JE DA RAZUMEŠ ODGOVOR.TI KATKA LOPATKA PA PEJT NEKAM DRUGAM GLEDAT NAPAKE,A NIMAŠ DRUZGA DELA?! angel 1

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

9. mar 2007 13:46

Angel1, pa brez zamere, ampak če pišeš z velikimi črkami, to pomeni, da kričiš. Pa ne razumi napak. Lep dan še naprej. reza Sporočilo je spremenil(a) terezija dne 09. mar 2007 20:42:19

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. mar 2007 20:36

Debate na temo rabe jezika so bile že v preteklosti in očitno bodo zvezda stalnica tega foruma, ki je tudi zaradi lepega jezika pravi balzam za ušesa (oči). Od njih mi je ostal izraz, ki ga je prvi zapisal ežoj, in sicer jezikača. Ežoj, hvala, pogosto ga uporabljam, vendar se ne delam, da je zrasel na mojem zeljniku. Žalostno je, da smo Slovenci funkcionalno nepismeni. Predmet, ki bi učencem moral biti v veselje, je večinoma strah in trepet. Res škoda. Za ljudi, ki imajo jezikovne škarje in platno v rokah, je izraz jezikača nadvse primeren. Kaj moti mene (pa ne na forumu, da ne bo pomote) v medijih? Da vztrajno uporabljajo napačna imena držav: Kapverdski otoki, Južnoafriška republika, Savdska Arabija, če naštejem samo nekatere. Tudi uporaba tujk mi dvigne pritisk. Cunami je rezultat transkripcije japonskega jezika, tsunami pa je k nam prišel prek angleščine. Na tem forumu nismo zaradi ljubezni do jezika, ampak zaradi ljubezni do naših želodčkov. Zato pišimo in pustimo pisat, če parafraziram znano modrost, in uživajmo v možnostih, ki nam jih forum nudi. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 09. mar 2007 20:46:00

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. mar 2007 20:52

Še pojasnilo glede Moravskih Toplic. Pri krajevnih imenih, sestavljenih iz dveh delov, je drugi del imena tudi z veliko začetnico. Razen vas, selo, trg in mesto. mimika

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

9. mar 2007 20:55

angel 1 je napisal/a:
SEJ NI VAŽN KAKO PIŠEŠ,VAŽN JE DA RAZUMEŠ ODGOVOR.TI KATKA LOPATKA PA PEJT NEKAM DRUGAM GLEDAT NAPAKE,A NIMAŠ DRUZGA DELA?! angel 1
Angela1 kaj pa imas res tako za kricati? Ce hoces brez zamere, lahko pa tudi z zamero!!! Ta forum je res, kot pravi mimika, balzam za oci. Vsak se po svojih moceh trudi, da pise v vsaj povprecno lepi in pravilni slovenscini. Jaz imam tudi veckrat probleme a vseeno se trudim. Seveda, ni vedno nujno, da je vse napisano 100% po slovnicnih pravilih, a res se lepse bere, kadar je. Uzivajte se naprej na KulSlo, na tem forumu sem si pa tudi jaz osvezila spomin in hvala katka! Jerneja USA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. mar 2007 21:11

Ni za kaj, Jerneja. Nekam dolgo se nisi oglašala po forumih, se mi zdi. :) Namen te teme ni bil tak, kot se je nekako "izrodilo", zato je kmalu nisem več niti odpirala. Mislim, da je bil tudi moj prvi post zapisan v prijaznem duhu in ni bil mišljen v smislu kritike, ampak da se vsi skupaj morda kaj naučimo, kot pri kuhariji.Tudi jaz ne vem vsega na tem področju in ugotovili smo skupaj tudi veliko napak v mojem pisanju, pa kaj! Tudi narečja me ne motijo...in tudi na razne izpade ne reagiram čustveno, saj si ljudje, ki kričijo in se razburjajo delajo škodo sami sebi, bodo živeli krajši čas :) Je veliko drugih lepših in bolj pomembnejših stvair v življenju, kajne? Očitno pa nekateri, kot so sami zapisali, nimajo drugega dela, kot kričati in napadati... lepo se imejte, za vikend bo sonček (upam) LP katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. mar 2007 21:20

No, zdaj sem prebrala malo za nazaj...Tudi sama zdaj več preverjam in skoraj vedno je v mojem pisanju napaka (tudi zgoraj in ne mislim popravljat, hihi). Ostalih forumov na to temo res nisem gledala, ker tudi nimam plus paketa za lažje iskanje, sem pa hvaležna tistim, ki ste na to opozorili. Pa zaradi te teme se res ni treba obremenjevat, punce in fantje, zaradi tega res ni nihče manj vreden! Mir z vsemi...

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

9. mar 2007 21:51

Pozdravljene Jaz pa sem si iz šole zapomnila tole: pred p,t,k,f,s,š,c,č stoji _s_,za h pa nisem 100%,pa me popravite. balonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti