Tanki lasje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. feb 2007 0:37

Ja, surovo in neoluščeno proso, pa zmleto, da gre po grlu dol, seveda, s kakim dodatkom. rimljanka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

9. feb 2007 1:07

Na ROUGJ pregled lasišča sem šla že kar nekaj let nazaj na Celjskem sejmu in tudi kupila njihov šampon. Mislim, da je takrat tista steklenička stala okrog 2000 SIT, kot zdaj Vichy ali podobno. Tega šampona sem dala gor res malo, sicer je smrdel,a lasišče se mi je res izboljšalo. Imela pa sem ga za cca. 2 meseca. Mislim, da bom v kratkem ponovila kuro, ker si ob rednem likanju las, lasje zaslužijo spet malo razvajanja. jessy6

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. feb 2007 7:18

Sara, mišljeno je neoluščeno proso, ker ima večino učinkovin v lušini. Pred kratkim me je mama prosila zanj, pa ga je problem dobiti. LP

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. feb 2007 8:00

tudi jaz imam tanke lase a k sreči zelo goste, (še preveč). priporočam pa čimvečkrat obloge las in domač šampon: rumenjak stepi v kozarčku ruma in s tem umivaj. Lasje se okrepijo. Pa obloge, maske za lase in lasišče-najbolje domače, oljne obloge.., pri tankih laseh je najbolj pomembno pravilno striženje, idealen pa je raven paž, ne preveč resasto ker jih je tako videti manj. Vse to vem, ker je bila moja mama na istem: tanki in redki lasje in je na tak način reševala svoje težave.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. feb 2007 11:04

Čao, jaz jem mleto proso (ne prosena kaša, ampak proso - tako so me podučili) vsak dan vsaj eno žličko, ponavadi v jogurt, enkrat letno pa še terapija z Justovimi ampulami. Namesto balzama pa Fructisovo masko in silikon, ko si jih umijem, da ne štrlijo na vse strani. Kljub temu, da lase kar naprej barvam, so čudoviti in gladki, jeseni sicer zelo izpadajo, ampak ni več tako kritično kot včasih, ko so mi dejansko kar v šopih izpadali. Lep pozdravček, S.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. feb 2007 11:15

Anomis, glede prosa - uživaš neoluščenega ali oluščenega? Kje ga kupiš? sara

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. feb 2007 12:34

Čao, proso se mi zdi da je neoluščeno, če je oluščeno, je to kaša.No, pa ne bom preveč trdila, ker nisem 100%. Kupila sem ga en zavitek, bio, se mi zdi da je to od Nature. Ga pa ne dobiš v vsaki štacuni, jaz sem ga kar iskala. Potem mi ga je pa sodelavka zmlela v mlinčku za žita. Pomagal naj bi tudi za kožo. Lep pozdravček, S.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

9. feb 2007 13:14

tudi jaz sem šla na ta pregled z mikrokamero-in ugotovili smo da imam neke glivice. in moram povedati da mi še noben šampon ni tako pomagal kot ta. potem je šla še moja teta na pregled, ki so se ji zelo stanjšali lasje in tudi zelo malo jih je imela.in ugotovili so da ima tako zamaščeno lasišče(ampk drugače ima zelo suhe lase) da lasje ne morejo rasti. in sedaj uporablja te ampule in šampon ksenija

neznan uporabnik

9. feb 2007 13:22

Proso, tako neoluščeno (ne proseno kašo) sem videla v Mercatorju, na polici žitaricami. Mislim, da je od Nature ali nekaj takega. Jaz ga najlažje pojem tako, da ga eno žlico dam v usta, potem pa splaknem s tekočino. Je pa dobro tudi za nohte, saj ima veliko kremenca v luščini. zoja1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. feb 2007 13:55

Ja, Anomis, popolnoma prav imaš, oluščeno (ophano) proso je prosena kaša. In res je proso iz serije Natura: http://www.zito.si/index.php?id=232 rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti