Ruta za orientalski ples

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2008 10:38

Punce, tiste, ki iščete ta oblačila - v vsakem spodobnem kraju je vsaj ena plesna šola in tja pokličite, pa vam bodo povedali, kje se ta zadeva dobi. Loni, če misliš, da imaš dve levi nogi, potem boš z vztrajnim ponavljanjem te misli verjetno res imela dve levi nogi. Sicer ne vem, kako boš potem zavijala na desno, ampak vseeno... Ampak preden v resnici dobiš drugo levo nogo, razmisli še o tem: ritmično gibanje je nekaj, kar ima vsak človek prirojeno, je pa res, da z vztrajnim zanikanjem in zatiranjem tega talenta stvar malo zakrni. Poglej kako se znajo vsi majhni otroci gibati v skladu z rimom - nobeden ne fuša, če se jim zapolska ali zapoje - vsi se odzovejo na ritem in se gibajo v ritmu. To isto sposobnost obdržijo tudi ljudje iz tradicionalnih ljudstev celo življenje. Na Discoveryju še nikoli niso pokazali nobenega obreda iz kakšne savane ali tropskega gozda, kjer ljudje ne bi znali plesati - zato, ker tega ni. My point is, otrok v tebi ima ritem, lepo ga najdi in pleš! Glede videza in viška kil in da to pa ravno ne bi bilo apetitlih. Ladies, a vas občutek krivde dobi pet tednov pred poletjem in takrat, ko razmišljate, če bi šle na kakšno telovadbo (kar je takole, enkrat na leto) - kaj pa preostalih enajst mesecev v letu? A to, kakšne vas vidijo vaši domači - a to vas pa nič ne zanima? Ker taka pozicija, da ne bi šla na telovadbo/plesne vaje, ker da ima nekaj špeha plpčo bokov in to je tko grdo - a za domače je pa kar dobro, ali kaj? Ozrioma, a za domače je pa vse dobro - ozrioma, domači (to so tisti, ki jih imamo najraje) imajo itak po definiciji nalogo, da iščejo notranjo lepoto nekje za špehom, neurejeno frizuro in do neskončnosti raztegljivo trenirko - medtem ko za tuje ljudi, ki jih ne poznamo in za ene bejbe, ki razen tega, da smo skupaj na ritmki, ne igrajo nobene vloge v našem žviljenju - a za tiste je pa nepopisno važno, ako se izgleda lai kaj? Oziroma, za nepoznane ljudi se bi trudile, za domače je pa itak vseeno? Punce, mati narava je pametna lady. Ni nam podarila bokov in oblin zaradi tega, ker bi imela preveč materiala, temveč zato, da te atribute uporabljamo.Make the best out of it. Naj bo ženska mlada ali v najboljših letih, suha ali okrogla, to bi morala znati uporabljati. In z njimi ponosno hoditi in se gibatiPa gledam po ulici in po pisarnah - pa to je vse nekam zgrbljeno in puklasto in namesto, da bi se hodilo tako, da bi vsaka mišica vedela, da hodi, se kaj nekaj raca in rit podpira.....roke pa, kot da se uporabljajo zgolj za držanje krpe in za podpiranje potlačenih joškov v zanič modrcu. Nefeminilno do bolečine. In če se kje tega res dobro naučimo feminilnosti, se na orientalskih plesih in ve kar lepo tja, boste zadovoljne. Vendelina jr.

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

11. dec 2008 11:51

Pozdravljena Loni in ostale; Jaz plešem orientalski ples 4 leta in moram povedati, da na začetku je bilo tudi meni grozno.Videla sem tudi kar ne obstaja. To je ples ali aerobika, ki se pleše zase in tu ni omejitev.( starost, kg., .)to lahko pleše oz. se razgiba vsak. Po tolikem času, ko plešem sem odkrila mišice, ki nisem sploh vedela da jih imamo. Loni ti kar vztrajaj pa z cekinčki ali brez. lp, _kekec_

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. dec 2008 12:11

Čao, te zadeve za orientalske plese so kar zasoljene glede cene, razen če poznaš koga, ki hodi naokoli po svetu in ti lahko kaj poceni prinese. Npr. v Turčiji dobiš zadeve smešno poceni, rute s cekini so tam okoli 10 EUR, otroške še manj. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. dec 2008 12:38

Vendy, ok, priznam, da nimam dveh levih nog, priznam pa še nekaj, veselje do vsega v zvezi z orientalskim plesom me je tudi že minilo. Ruto sem takrat sicer našla, nisem je pa kupila (kolegica je našla fletne v Angliji).

Trenutno mene bolj zanimajo ene superge v dolžini moje noge, ker jih ni nikjer za dobiti.

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

11. dec 2008 14:24

Loni zakaj ne stopiš v trgovino z metrskim blagom, tam imajo svile (podloge) v veliko barvah in si jo izbereš po svojem okusu. Če tudi nisi spretna v šivanju si to lahko hitro na obrobiš (oentlaš), ali pa ti to obrobi znanka, prijateljica...Lahko ti pa to naredima tudi jaz, če ti ni Gorenjska predaleč. tadeja 13

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

11. dec 2008 16:42

Vendelina jr., ne morem, da se ne bi oglasila s komentarjem na tvoj post. Če odštejem prvi odstavek, si seveda čisto off topic, ampak tokrat si pa tako specialno to napisala, da bi bilo skoraj za spravit in prebrat vsake toliko. sara

polonka  

član od: 13.11.2008

sporočila: 4

16. nov 2009 21:38

Pozdravljene! Fant ima službeno zabavo, kjer morajo biti oblečeni v stilu 1001 noči. A ve katera, kje bi se dalo dobit kakšne orientalske stvari za moškega (npr. da bi bil oblečen v Aladina ali kaj podobnega, čeprav mislim, da bodo aladine predstavljali kar vsi po vrsti :D). Lahko pa tudi svetujete, kaj naj bi bil in kako stvari za ta "kaj" najbolje skupaj dobit in skombinirat. Hvala lepa tudi v imenu fanta! Lp! polonka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. nov 2009 6:33

Polonka, tako specifične zadeve dobiš na izposojo v kakšnem gledališkem skladišču ali pa v plesnih skupinah - po možnostih tam, kjer se ukvarjajo s formacijami. Jaz bi na vajinem mestu malo pogledala v Operi, Kazini (to je trenutno itak ista lokacija za vajo), pa pri večjih plesnih šolan po mestu. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti