Pustne maškare - obdarovanje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 8. feb 2007 11:13 | ogledi: 4.222 | odgovori: 19

Vsak čas bodo na vrata pričele trkati pustne maškare. Pri nas so to običajno le otroci od blizu ali malo manj blizu. Doslej sem za obdarovanje pripravljala žvečilne gumije, raznorazne čokoladice in seveda krofe.

Kakšne maškare pa vas obiskujejo in kako jih obdarujete?

Lp

Cila

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

8. feb 2007 11:17

Pri nas je v navadi, da maškaram poleg sladkarij damo tudi nekaj denarja. Otroci se domiselno oblečejo in nič se mi ne zdi narobe, da jim dam denar. Če pa so maske kar tako nekaj, brez veze, pa jim dam le sladkarije. limonca26

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. feb 2007 11:47

mi imamo pripravljeno eno košarico drobiža (letos bo treba bolj varčno jemati iz nje) in eno košarico bombonov in čikoladk. Vsak potem dobi pest enega in drugega. Meni je običaj simpatičen in se že veselim zvonjenja na vratih. Lisa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. feb 2007 12:27

meni je pa ta običaj všeč na vasi, kjer smo se lani člani društva preoblekli in šli po hišah. Ker so ljudje vedeli, kdo smo in ker smo prišli v veliki skupini, so nas nekateri pričakali. Dali so nam kakšen tolar, vino, domače mesnine, sir, nekateri samo jajca, kot je običaj. Kasneje smo si šli tako speči friko in se fino imeli. Ni mi pa všeč, ko pred vrata pridejo čisto majhni otroci - npr. v dveh, ko se vprašaš, kje so starši, okrog glave si zaveže eno cunjo, samo da se ga ne spozna, ko ga vprašaš, če kaj povedo, zna povedati samo, da pobirajo denar. To pa zame ni več običaj. Pred vrati pričakujem vsaj maškaro. matilda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. feb 2007 12:41

Če pride k meni na vrata našemljena prava maškara, dobi nekaj denarja, sladkarij in krof. Če pa samo brezvezna skupaj navlečena maškara, pa dobi samo krof ali pa kakšen bonbon. Zdi se mi v redu, če pridejo maškare, samo da so lepo napravljene in da nekaj predstavljajo. Kyara

pipy_  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

8. feb 2007 12:47

Ko sem bila še sama toliko stara in hodila po vratih smo dobivali različne bonbone, malo denarja, tako 200 ali 300 tolarjev, krofe, čokolade, v glavnem denar in sladkarije. Če smo kaj zapeli, so bili pa še bolj radodarni, moraš se jim kot maškara malo prikupit, lepo je če si lepo našemljen. Kot je rekla Matilda, nekateri hodijo pa le po denar. Izkoriščevalno. Hopsasa drajsasa putna nedelja, lan se biu krofov sit, letos pa zelja. pipy_

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. feb 2007 12:56

Mi smo pa vedno metle skrivali, ker so maškare iz sosednje vasi (pa ne otroci) metle kradli! Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. feb 2007 13:01

Jaz sem pa ena taka zagovedna babnica, pri meni maškare ne dobijo nič, če ne zapojejo (mi morajo dodobra zimo od vrat spodit - le to ne vem, kaj bodo letos podile ). Ker to že vedo (saj skoraj vsako leto iste prihajajo, hehe, novi so le mlajši bratci in sestrice, pa še ti se zgledujejo po starejših), samo vrata odprem, pa že pojejo. Jih je luštno poslušat, pa prav presenečena sem, ker je teh različnih pesmic kar nekaj. Drugače pa dobijo krofe, štraube, krhke flancate, kakšno čokoladico, bombone.Denar bolj redko, le, če mi sladkarij zmanjka. Hec - še nisem doživela, da bi se pritoževali . cervus

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. feb 2007 13:29

K nam pa sploh ne pridejo maškare, ker smo predaleč doma. jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

8. feb 2007 15:38

Jade, mogoče bodo pa letos, ko ni snega naredili izjemo?! LP! fakin712

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

8. feb 2007 15:48

pri nas pa je v navadi, da dajemo maškaram drobiž in krofe- kaj pa letos, ko drobiža ni? ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti