Pustne maškare - obdarovanje

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

9. feb 2007 8:20

Mene pa tole z denarjem prav nič ne mika (nekako se mi zdi, da smo navadili otroke beračit) in jim vsako leto kaj spečem. Zdaj pa mi tile krofi in flancati že presedajo... Kakšna ideja, kaj bi se dalo še kaj pustnega speči pa po možnosti tudi po pustno okrasiti? lisicka19

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. feb 2007 8:47

Lisička19, meni se pa to, da daš otrokom nekaj drobiža za maškare, če se seveda lepo našemijo, lep običaj. Tudi mi smo hodili okrog, ko sem bila jaz majhna. Verjamem, da se zdaj nekateri našemijo samo tako na hitro, in jim je namen le denar, takim pa potem daš samo kako sladkarijo, kot so že punce povedale... No, sicer pa ima seveda vsak svoje mnenje, katerega je treba spoštovati, ane? Sicer pa je zadnjič Veri pisala o tem, kako se da doma delati lizike in ostale sladkarije (jaz o tem pojma nimam). To je lahko ena od idej, kaj pustnega bi se še lahko dalo maškaram, saj lahko te lizike in bonbone narediš v kakšnih živih barvah... nike

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. feb 2007 8:53

ja, res, dajati drobiž, je lep običaj - je enkrat oče prišel ven z denarnico, ker ni imel pripravljenih sladkarij in so mu rekli: "Drugi dajajo po jurja..." matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. feb 2007 0:54

Ja matilda, to o jurju je bilo v LJ zelo pogosto in meni ni všeč. Dandanes jim gre samo za denar, našemijo pa se zelo neizvirno. Lani so od mene dobili miške, potem pa čez nekaj časa nesem ven smeti in so bile vržene pred vrati na tleh...

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

14. feb 2007 9:19

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne dobre ideje, kako našemit otroke. Ali obstaja kaka internetna stran?Vsaj za namazat je fino, če lahko kam pogledaš.

Meni niso všeč kupljeni kostumi in tudi dragi so. Najraje sama kaj spacam. Lani je bila hčerka ciganka in je v šoli dobila nagrado. ( pa samo med starimi cunjami smo malo pobrskali in malo šminke, pa je bila originalna!)

Nekateri pa res pridejo na vrata v vsakdanjih oblačilih, samo brke ima narisane, pol te pa grdo gleda, čemu ne daš vsaj jurja!!!

Milanka Sporočilo je spremenil(a) MILANKA dne 14. feb 2007 09:20:11

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. feb 2007 9:35

Hm, pri nas smo vedno dajali sladkarije, pa ni nihče rekel za denar... (čeprav sem iz Lj.) Lani za pusta, ko sva bila pa že na svojem (tudi v Lj), pa sva se pripravila in kupila sladkarije, pa ni bilo nobene maškare na spregled:( Upam, da bo letos drugače.

Tudi meni je všeč, če so maske dobro narejene, da te res razveselijo, ne, da je kar nekaj.

Milanka, nekaj idej je vsakokrat v Unikatu in Ateljeju, sicer pa tudi na netu, če bom mela čas, bom poiskala. Lahko pa otroke našemiš v njihove najljubše literarne junake ail kake stare grške, poganske, egipčanske bogove... taki kostumi so bojl praktični kot če si recimo kocka ali paradižnik, ko niti skozi vrata ne moreš. 

Veri

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

14. feb 2007 9:49

Milanka, tule imaš nekaj povezav - je pa res, da se žal ne da podrobneje pogledati, morda samo ideja, da poiščeš v kaki knjižnici te številke Unikata. Je lepo podrobno razloženo, kako poslikati obraz. http://www.unikat.si/staro/januar_februar_2000.htm http://www.unikat.si/staro/jan-feb02/vsebina%209%2 http://www.unikat.si/staro/janfeb03/tekoca_stevilk http://www.unikat.si/staro/jan-feb04/tekoca_stevil Glede obdarovanja pa sama razmišljam v smeri, da bom spekla nekaj muffinov, katere bom okrasila v stilu maškar - kakšen obrazek klovna, prašička ipd. Otroci so krofov siti do grla in še čez - dobijo jih v šoli, na karnevalu, doma ...  Lp, Katka Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 14. feb 2007 09:50:57

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

14. feb 2007 10:36

Katka, hvala! Ravno to sem iskala. Otroci veliko bolj uživajo, če imajo poslikan obraz, kot pa masko. S poslikavo pa imam jaz običajno največ težav... Milanka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. feb 2007 10:46

Mislim, da je danes zelo malo otroških maškar, ki si želijo dobiti krof ali pa sladkarije. Večina samo čaka eure. K nam jih že dolgo ni bilo (ker ni skoraj nič majhnih otrok v ulici), morda bo letos drugače. Bodo pa vsekekor dobili kakšen cekinček, vedar samo, če bodo izvirne in bodo kaj zapele.

alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti