Dobri piškoti brez oreščkov

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

tema odprta - 7. feb 2007 21:29 | ogledi: 7.335 | odgovori: 6

Joj, saj vem, da je v bazi polno piškotov, tudi tem je bilo na temo piškotov odprto že mali milijon, ampak letos sem prvič omejena pri peki piškotov s tem, da piškoti ne smejo vsebovati oreščkov (niti kokosove moke). In ko pošnofam po svojih zapiskih, ugitivim, da pravzaprav nikoli ne pečem piškotov brez "vsega tega", tako da nimam nobenih preverjenih receptov.

Če mi lahko posredujete kak tak odličen, preverjen recept, bom zelo vesela. Hvala.

Sasenka

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

7. feb 2007 21:39

Evo ti eno hitro zadevo brez pečenja: 150 gr jedilne čokolade, 100 gr mlečne čokolade, 100 gr masla,1 vanili stopimo nad paro.Ohladimo. Dodamo 80 gr kokosove moke(ti ne), 80 gr zdrobljenih koruznih kosmičev(cornflakes) ter dobro zmešamo.Zmes damo v papirnate skodelice in ohladimo. Če boš podvojila količino kosmičev, bo po moje čisto dobro. Jaz sem delala že z minimalno količino kokosa. Poročaj o uspehu,če boš delala te "hrustljavčke"! londonska rezina

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

7. feb 2007 22:17

DOBRI NAVADNI KEKSI-ta recept je za tiste piškote, ki se delajo na mesoreznico. 80 dag moke 40 dag sladkorja 40 dag masla ali margarine 1 pecilni 2 vanili sladkorja 3 jajca limonina lupina ali pa tale: JOGURTOVI KEKSI 1 kg moke 3 margarine ( 250 g) 1 navadni jogurt ta zvrst testa je za lunce z marmelado. pat

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

7. feb 2007 23:22

500 g moke 250 g margarine 200 g sladkorja 2 jajca vanilin Zgneteš, daš počivat za pol ure, oblikuješ, spečeš. Jaz najraje iz tega testa delam linško pecivo, v originalu so to "marmeladni piškoti". (Mislim, da je to recept od s. Vendeline, dobila sem ga pa od tašče.) Lp mmbrlan

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. feb 2007 8:03

Poglej na forum pecivo za okroglo obletnico. Jih je kar nekaj brez oreščkov. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti