Nostalgija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 7. feb 2007 12:12 | ogledi: 2.181 | odgovori: 32

Mene pa daje nostalgija po debatah o mehkih in trdih zrezkih, pocastih tortah in razlezeni kremi, pa kaj je boljše, maslo ali margarina za piškotno testo...itd itd...

Vse več je nekih pint, krem, kaj vem česa ----saj se oglašam tudi pri teh, samo se mi zdi, da so nam bile take reči včasih samo dodatke h kulinaričnim temam, zdaj se pa bojim, da bo na tej Kulslo prevladalo vse drugo in bo še najmanj kulinarike.

Saj ne, da se ne bi pisalo o vsem, samo razmerje me skrbi. Mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. feb 2007 12:22

Ognjič

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. feb 2007 12:22

Se strinjam. Upam, da bo vsaj pustni čas prinesel kaj kulinaričnega. LP, kobra 1

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

7. feb 2007 12:27

Tudi mene daje nostalgija. Nostalgija me daje po biskvitu katerega nam je, ko sem bila še mala, skoraj vsako nedeljo spekla naša teta. To je bilo klasično biskvitno testo včasih rumene barve, včasih malo rjave, zaradi dodanih orehov. Biskvit pa je nato namazala z masleno kremo. Nikoli se nisem poglabljala v recept, saj ni bilo potrebe, saj smo vendar imeli teto. Mislim, da je kremo naredila iz margarine, čokolade v prahu in sladkorja in seveda kapljice ruma, nisem pa sigurna. Če ima katera recept za tako kremo naj ga prosim napiše. Lep dan! K

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

7. feb 2007 12:35

Imam občutek,da bi večkrat kdo kaj vprašal,pa je preveč odgovorov v smislu"poglej pod stare teme,to smo že obdelali..."Je pa tudi res,da smo teme že izčrpali in idej za nove ni več toliko kot včasih. ati zlati

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. feb 2007 12:52

Se strinjam z atijem zlatijem. če kaj vprašaš dobiš takoj servirano poglej pod stare teme ali pa malo poguglaj... jade

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 12:59

tud jaz tako mislim, je bilo prav lepo za novo leto brati tiste teme o peki peciva za praznike in vrstni red peke... Mene pa kdaj kakšna stvar res zanima, pa niti ne upam vprašat, da jih ne dobim po nosu. Sicer je pa tudi pri drugih temah tako, da napišeš neko mnenje, potem pa je vzeto iz konteksta...ali pa se najdejo taki, ki mnenja nimajo, pa morajo napisat, kolk so butasti tisti, ki ga imajo...(kot npr. pri Emi) Sem že od marsikoga slišala, da se raje izogiba forumu. matilda

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. feb 2007 13:03

Prav debelo sem pogledala mamamia kakšne pinte misliš... Pa mi je le potegnilo, kaj ali je tukaj gor tudi kje napopan tisti abotni mail da Always povzročajo raka na materničnem vratu ali kaj? Je res ja, da stari forumovci zgubijo zagon, novi pa dobivajo odgovore v stilu - uporabi iskalnik, to smo že vse govorili.... in jih malo mine kaj spraševat. Ampak to je bolezen praktično vseh forumov, s širjenjem baze uporabnikov zadeva malo zvodeni, stari forumaši jamramo za starimi časi, novim ni jasno kaj je bilo tako dobrega....Širjenje tem izven kulinarike je po moje pač cena popularizacije (in s tem odmevnosti) samega portala, občasno pa tudi mene krepko zmoti tema o čem kar s hrano nima nobene neposredne zveze, pa pade v Recepte/nasvete. Jernej se je temu sicer skušal izogniti z odpiranjem novih in novih "predalčkov", a vedno se bodo našli kakšni/e, ki bodo kakšno neumnost spraševali med recepti za kruh in mehke zrezke, ker "je pač na tem forumu največ ljudi". Se ne da pomagat, žal.... Pa je tukaj stanje še zelo v redu, jaz na noben forum ne pišem prav zelo redno, kolikor mi dopušča čas pač in ti povem, da je tukaj vzdušje, kljub občasnim kregom kar v redu. Bi se bilo pa vredno še malo potruditi, tako kot je napisal ati zlati in kdaj razviti kakšno debato tudi za tiste, ki so prišli pozneje. Ali če se nam pač ne da, pač nič napisati a ne. Veliko dobre volje je tu gor, če ne bi bilo tako ne bi bila že nekaj let redni obiskovalec. Uh sem se razpisala.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

7. feb 2007 13:17

Karmina, tudi pri nas smo včasih jedli samo tak navadni bikvit. Bil je precej pust, zato smo toliko raje polizali kremo iz margarine, čokolade v prahu in sladkorja v prahu. Mama sestavin za kremo ni nič tehtala. Eno margarino (danes je zelo pomembno, da napišem 250 g ) je gladko zmešala (ali nekaj takega - kako se že pravilno napiše?) in po občutku dodala sladkor in kakav (pardon - čokolado v prahu ). Danes lahko spečem še tako dober biskvit, ampak tisti mi še vedno prihaja na misel. Imam recept, pa ne upam speči po njem, ker vem, da mi bodo tako suh biskvit skritizirali. Ja, pa po pohanem piščancu domače reje imam tudi nostalgijo. Mama se je vsake toliko časa res potrudila in jih napohala, da smo jih jedli dva dni. , kako je v nedeljo zvečer pasal pohanček iz "rola", kjer je bil shranjen lepo na toplem. Pri plinskih in električnih štedilnikih si tega ne moremo privoščiti. jankica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. feb 2007 13:21

Sicer ne želim popularizacije tega portala, raje imam bolj kulinarične teme Če bi hotel popularizacijo bi odprl še forume o domačih živalih, poseben forum za politiko in seveda o računalništvu.

 

Osebno islim, da je forumov "za vse" na našem prostoru že preveč in se potem izgubi prvotna usmerjenost. Seveda je pa nemogoče preprečiti to v celoti, ker uporabniki tudi sami oblikujejo forum.



Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. feb 2007 13:25

Jankica,jaz pa vse to imam...domače pohane piške,štedilnik na drva....in ko greva na dopust v apartma in tam na elektriki poham je okus čisto drug.. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti