Vložki always - preberite

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. mar 2007 10:00

Za zaključek te teme pa jaz prilagam kakšen odgovor na tisto pismo sta napisala dva zdravstvena delavca: Če ste prejšnji mail na to temo prebrale, prosim, preberite še pojasnilo zdravnice, ginekologinje. Njej sem mail namenoma prej poslala, ker sem v bistvu pričakovala njen komentar. Draga Marija in ostale kolegice, ne vem, kje se producirajo take informacije, ki so neresnične in škodljive. Seveda je dokaj neobičajno in zelo tragično, da je umrla mlada ženska zaradi raka na materničnem vratu, vendar nima nobenega smisla, da krivdo iščemo v vložkih ali kloru in s tem plašimo mlade ženske. Če bi bilo to res tako preprosto, bi vzroke že zdavnaj odkrili in tudi uspešno preprečili nastanek tega raka. Žal so razlogi za to bolezen zelo zapleteni in jih še vedno ne poznamo vseh, vendar je gotovo, da ga v precej velikem odstotku povzročajo virusi HPV, pa še drugi dejavniki tveganja, ki se jim ne moremo izogniti kot je hormonsko stanje v nosečnosti, in seveda kajenje itd. Potrebno je tudi povedati, da se s temi virusi okuži velika večina spolno aktivnih ženski n moških, vendar večina HPV okužb hitro sama po sebi izgine in ne povzroči raka, v določenih primerih pa ti virusi po mnogih letih povzročijo predrakave spremembe. Za uspešno preprečevanje nastanka RMV je treba mlade ženske in moške dobro informirati o zdravi spolnosti in zdravem načinu življenja: odlaganje začetka spolnega življenja (zelo mlade ženske in moški so bolj dovzetni za HPV okužbo), odlaganje rojevanja (nosečnostni hormoni povečajo tveganje), odločanje za manj kot 5 otrok, čim manjše število spolnih partnerjev, izogibanje partnerjem, ki imajo več partnerk, vzpodbujanje uporabe kondoma, vzpodbujanje nekajenja, redno obiskovanje ginekologa in zdravljenje ob vsaki spolno prenosni okužbi, PREDVSEM pa OBVEZNO vključevanje v program presejanja predrakavih sprememb !!!!!! Toliko na kratko in lep vikend Dunja Še pojasnilo enega medicinca... Oprosti lepo prosim, ampak tale mail je pa že kar mal prevelika BUČA, da bi bil tiho!!!!!!! Lepo prosim, ne nasedat takim idiotizmom, ki jih pišejo (prevajajo) polpismeni ljudje, katerih edini namen je širjenje spama po netu!!!!!!! Zakaj? 1. Danes v stroki velja, da je NUJNI predpogoj za nastanek raka materničnega vratu okužba s humanim papilomavirusom (HPV). Če ženska s tem virusom ni okužena, do razvoja raka NE MORE priti! 2. Klor ni med relevantno pomembnimi dejavniki tveganja za razvoj raka na materničnem vratu. 3. Iz prejšnjih dveh točk sledi, da bi kot edinega krivca za smrt te ženske okrivili HPV (čeprav ne verjamem, da je umrla, ker si jo je nekdo gotovo izmislil). Sklepanje, da je za smrt kriv klor, je podobno, kot če bi nekdo napisal: "Moj dobri znanec 67-letni brezdomec je od svojega 25 leta popil vsak dan en liter vina. Prejšnji četrtek je naprosil dovolj denarja za svojo steklenico in se odpravil v trgovino. Toda ravno tisti dan je vina zmanjkalo, zato si je kupil pločevinko Uniona. Ko je stopil iz trgovine, ga je na prehodu za pešce zbil drveči avtomobil. Na kraju nesreče je umrl. Pri obdukciji v bolnišnici so ugotovili močno napredovalo cirozo jeter. Ljudje, ne pijte Uniona!!! Že samo če ga kupite, vam bo povzročil cirozo jeter!!! V tovarni ga pakirajo v pločevinke, ki vsebujejo zelo nevarne kromove soli in te vam povzročijo cirozo!!!! Poleg tega ste v smrtni nevarnosti, da umrete takoj po prihodu iz trgovine!!! To pa zato, ker je pločevika rdeče barve!! Ste opazili, da v zadnjih letih praktično ni reklame za Union? Hinavci! Imajo slabo vest, ker vejo, da njihovi izdelki povzročajo smrt in škodujejo zdravju. Groza in strah! Union preklete svinje kapitalistične! " Uporabiš nekaj "strokovnih" izrazov, izvedeš neko za lase privlečeno (zlagano) sklepanje, vse skupaj zaviješ v kar se le da "osebno" zgodbo, v kateri pišeš o trpljenju sočloveka in o hudobiji drugih in igraš na strah ljudi, ki bodo tvoji neumnosti verjeli. Zelo preprosto! 4. Razvoj raka je zelo kompleksen proces, ker pri tem prihaja do interakcije ogromnega števila dejavnikov in dogodkov. Da se dokaže, da je nek dejavnik (npr. klor) pri vsem tem bistven (na kar implicira tale mail), je potrebno opraviti študijo na zelo velikem številu ljudi (več kot 10000). Sploh pa je povsem NEMOGOČE in, milo rečeno, skrajno neresno postavljati tako trditev NA OSNOVI ENEGA SAMEGA PRIMERA. To je zavajanje nevednih potrošnikov! 5. lepo prosim, malo zdrave pameti! Čisto osnovno znanje anatomije nam pove, da je tole eno navadno nabijanje. Če komu kaj ni jasno, naj si gre pogledat v kakšen anatomski atlas ali pa pobrska po internetu, kaj je to maternični vrat in kje se mora nahajati higienski vložek, pa če bo imel čas, naj si še pogleda, kaj je to "beli tok". Tudi ČE bi bilo res, da bi klor bil vzrok za nastanek raka in je ta 34-letna ženska resnično dobila raka materničnega vratu zaradi uporabe vložkov Always, si je čisto sama kriva. ZAKAJ SI JE PA (oprostite primitivizmu) TLAČILA VLOŽKE V VAGINO!!!!!!!!!!!!!!?????!!!!!!!! Idiotom, ki pišejo take neumnosti, je potrebno prepovedat dostop do interneta!!! Sploh pa takim, katerih namen je prestrašiti ljudi z nekimi "dejstvi". Ti potem nevede in v dobri veri pošiljajo spam vse naokoli. Lep pozdrav in brez zamere Črt alexis

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

1. mar 2007 10:46

Moje mnenje: nekomu gre v nos to, da firma, ki izdeluje omenjene vložke, zelo dobro služi z njimi. Zato se je odločil, da ji malo "ponagaja" s takšnim mailom in spodi uporabnice stran. Mislim, da je za preplah glede Coca-cole (o čemer se je že tudi pisalo na forumu) isti vzrok - s tem pa nočem reči, da je cola dobra za želodec in telo

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

6. mar 2007 13:39

Ko se je debata spet vrnila na izhodišče (130% zanesljivi mail o vstavi-poljubno-preverjeno-katastrofo), naj prenesem še sporočilo, ki sem ga ravno pred kratkim zapisal v nekem drugem forumskem okolju:

 

Mogoče pa ni odveč od časa do časa ponoviti osnovne karakteristike tovrstnih potegavščin (zarote, zdravstvene nevarnosti, virusi ...) skupaj z nasvetom, kako odreagirati.

  1. če dobiš opozorilo, da kroži strašno hud in nevaren in uničujoč in ... virus ALI pa da boš umrl zaradi kozmetičnega preparata xyz  ALI dobiš nasvet, kako moraš kašljati ob srčnem napadu --> reakcija BUUU
  2. če piše, da o tem poroča CNN, Microsoft pa bo zdaj zdaj zaprl svojo štacuno in šel prodajat hot doge, Always plačuje silne fičnike, da se stvar zakrije, Bolnišnica na robu gozda pa je to o kašljanju objavila v svojem rednem Journal of xyz, na obisku pa sem imel očeta-mamo-brata-sestro, ki se ji je ravn tole zgodilo   --> reakcija BUUU
  3. če piše, da Sophos ali McAfee ali še nimajo rešitve --> reakcija BUUU
  4. če piše, da moraš takoj odposal vsem svojim frendom, znancem in poslovnim partnerjev --> reakcija BUUU
  5. ma ne ljubi se mi več, ampak vsekakor --> reakcija BUUU    

Kaj je Reakcija BUUU:

  1. prejeto sporočilo vrzi v koš in ga NE ubogaj
  2. opozori (prvič) oziroma natuli (n-tič) oziroma popizdi (n-plus-prvič) pošiljatelja, da paničari brez veze in naj se raje nauči rekacije BUUU, ki jo naj prihodnjič rekurzivno s pridom uporabi pri svojem viru
  3. ne se smešit s prepošiljanjem tega sporočila  

Davor (ki je ravno danes zjutraj gasil olimpijske bakle in črkoval panava ali kak se že reče podobnemu bojda katastrofalnemu vseuničujočemu hotmailovskemu virusu, ki da te noči kroži po internetu, obenem pa še ŠOLANEMU gorskemu reševalcu razlagal, da upam, da me nikoli ne bo oživljal, če slepo verjame tistemu kašljanju in globokemu dihanju in zato razpošilja power-pointe o samopomoči pri znakih infarkta) 

Davor Šoštarič Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 06. mar 2007 13:40:06 Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 06. mar 2007 13:42:04

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

6. mar 2007 14:35

Enostavno ne verjamem takim neumnostim, kljub temu, da sem se sama borila z rakom. Škoda je v tem, da toliko ljudi nasede takim dezinformacijam in si pokvarijo dan. Pozdrav, antonija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. mar 2007 14:46

A je potem tudi tisto o  prvi pomoči s kašljanjem  v primeru srčnega napada samo nateg?

Meni je zvenelo kar resnično. Še posebej, ker mi je medlo ostalo v spominu, da sem nekaj zelo podobnega slišala po TV. Škoda, ker če bi delovalo, bi morda komu pomagalo.

Lp

Cila

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

6. mar 2007 22:28

Cila je napisal/a:

A je potem tudi tisto o  prvi pomoči s kašljanjem  v primeru srčnega napada samo nateg?

Ja, je nateg. Po želji lahko predložim tudi vire oziroma reference (oziroma poguglajte po imenu tiste referenčne bolnišnice, ki je baje v svojem uradnem glasiulu to objavila). Skratka, če med vožnjo z avtom začutite zbadanje v prsih, nikar globoko dihat in kašljat, ampak uporabite 112.

 

Davor

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

7. mar 2007 9:36

Majčken za hec: Microsoft ima natančen popis vseh uporabnikov katerega koli sistema Windows. Temu se ne moremo izogniti niti tisti ki uporabljamo piratsko verzijo, ker na podlagi IP-ja lahko vseeno natančno določijo ime uporabnika. Bivši uslužbenec Microsofta je razkril, kako se lahko prepričaš, da je to res: 1) Pod START izberi ACCESSORIES (Pripomočki) in nato CALCULATOR (Računalo) 2) Pod VIEW (Pogled) izberi SCIENTIFIC (Znanstveno) 3) Napiši številko 781292 4) Izberi HEX (heksadecimalni sistem) in na zaslončku bo zapisano kdo si! vanya

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. mar 2007 9:56

Vanya, ampak mene ni našel 

Je napisal en čuden priimek, ki sem ga prvič slišala   

Cila

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2007 10:00

sem poslala naprej kolegu računalničarju, še zdaj pokajo stene Loni Makaroni

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

7. mar 2007 10:00

Cila vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti