Smoki

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

tema odprta - 6. feb 2007 12:50 | ogledi: 22.274 | odgovori: 18

Zanima me, ali bi se dalo naredit domač smoki oz. koruzni flips? Sama doma

pečem čips, zaradi dietnih razlogov pa bi rada imela tudi domač smoki. Jasno mi je, da je sestavina koruzna moka, morda bi se dalo vmešat še

kikirikijevo malo za boljši okus, ampak tudi približnega recepta v vesoljnem

netu nisem uspela izbrskat. Nekaj je omenjeno ekspandiranje ipd. Prosim,

če mi lahko kdo pomaga, če se smoki sploh da naredit doma?

Hvala in lep pozdrav.

PISTACIJA

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. feb 2007 13:29

Pistacija kako si vedela, da se tudi jaz zadnje čase velikokrat vprašam to? Čeprav se mi zdi malo nemogoče... pa bi vendarle poskusila, če bo kakšen pameten nasvet. Lep dan in veliko se smejte

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. feb 2007 16:38

Nekaj časa nazaj je bila na TV oddaja kako se naredi smoki, mislim , da jo je imel Gašper Tič. Sam se ne spomnim postopka. Mislim , da se ga tudi doma da naredit, sam precej potrpežljiv moraš biti. Kot imam v spominu so tam vsak zrn od koruze najprej olupili, potem pa dalje- ne vem več, mogoče se bo še kdo kaj spomnil andreja č.

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

6. feb 2007 18:37

Pistacija ne vem kakšno dieto ima otrok,če rabiš smoki brez glutena ga lahko kupiš v tušu. Lp balu balu

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. feb 2007 21:08

PISTACIJA, Simona84, na našem institutu ( Behind Sava River County Institete of Culinary Arts, ne vem kako se reče po naše ) smo v superračunalnik vstavili vprašanje: domači smoki. Po daljšem premlevanju pride odgovor: prilagoditi maso za tulumbe Stane r. Nalogo smo zaupali mlajšem raziskovalcu - Ežoju. Njegovo poročilo: Če se recept za tulumbe Stane r preračuna na eno jajce dobimo: 125 ml mleka, 18 ml olja 56 gr moke,1/8 pecilnega praška, 1 jajce pa če recept prilagodimo za smoki, dobimo: 125 ml mleka,3 žlice olja, 50 gr koruzne moke, 1 žlička navadne moke, 1 žlica kikirikijeveg masla, 1 jajce. 1/4 pecilnega praška. Za kikiriki maslo sem uporabil Barney´s best peanut butter ki mu je že en mesec potekel rok trajanja ( sreča, imajo slabe tehnologe in ne znajo narediti maslo, da se pokvari na določen datum ). Kikiriki masla sem imel le eno žlico, in to sem uporabil. Torej: Zavrem mleko in olje z žlico kikiriki masla, dodam dva ščepca soli in v to zamešam koruzno moko in pecilni prašek mešam in kuham par minut, v na pol ohlajeno maso vmešam eno jajce. Segrejem olje v manjši kozici in delam manše " svaljke " in jih pečem v olju, izkaže se, da je prevroče, zmanjšam temperaturo, pečem ponovno in dobim končni izdelek: to ni to. Kikiriki se sploh ne čuti, pa sploh je preveč " moknato ", ni tako rahlo kot " ta pravi " smoki. Spremeniti je treba recept, recimo: 125 ml mleka, 3 žlice olja, 1/4 pecilnega praška, 2 žlici kikiriki masla, morda dve žlički koruzne moke in eno jajce. po moje bi ta masa morala biti bližje ta pravemu smokiju, vendar jaz ne bom več poskušal, smokija sploh ne maram. ps: uporabljal sem izraz " kikirikijevo maslo", ker tako piše na etiketi, morda je bolj prav : arašidovo maslo . mlajši raziskovalec behind sava river county institute of culinary arts ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. feb 2007 21:09

ežoj, prekosil si samega sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rimljanka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

6. feb 2007 22:22

ežoj stana

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. feb 2007 0:11

ežoj, ti si pa res pojava... jessy6

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. feb 2007 3:10

Ežoj, najlepša hvala za natančna navodila Lep dan in veliko se smejte Sporočilo je spremenil(a) Simona84 dne 07. feb 2007 03:10:15

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. feb 2007 6:32

Ežoj, te bomo predlagali za Zoisovo nagrado Lp Cila

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

7. feb 2007 7:29

Balu, za gluten gre, ja. Kako pa se imenuje ta smoki v Tušu? Ežoj, zahvaljujem se za tvoj trud. Saj enkrat sem tudi sama že nekaj poskušala, s polnim zanosom, kako bo to nekaj enkratnega, pa je bilo preveč moknato. Če sem dala malo moke, je pa razpadlo. Pa tudi nisem dala mleko, ampak olje, nisem kuhala itd.Saj oblika končnega izdelka sploh ni pomembna, lahko so tudi kot kaki žličniki, samo da bi bilo približno užitno. Ežoj, pa misliš, da bi bilo za poskusit tvojo 2. varianto? Sem pa trmasta, a? Samo vem, da so včasih na stojnicah s sadjem v letoviščih prodajali neke velike črve, okus brez kikirikija, pod "domač smoki". Če bi kdo kaj izvedel, morda kdo dela v Kolinski, bo zelo dobrodošlo, sicer bom pa itak morala odnehat, mi drugega ne ostane. Lep pozdrav. PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti