Čokoladna šarlota

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

tema odprta - 6. feb 2007 12:14 | ogledi: 5.550 | odgovori: 7

Zanima me, če se je že kdo kdaj lotil priprave čokoladne šarlote in kako mu je uspela.

Nečakinji bi namreč za rojstni dan naredila torto barbi - po nasvetih s kulinarike bi punčko zapičila v šarloto, a deklica ne mara sadnih tort in si želi čokoladno.

Zato sprašujem, če bi bilo možno naredit šarloto s čokoladno peno in če bi taka šarlota, ko bi se pena strdila, bila dovolj trdna.

Že vnaprej vsem najlepša hvala za odgovore!

aprila

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

6. feb 2007 13:02

Za torto barbi bi predlagala, da spečeš biskvitno rolado, jo namažeš, zviješ, narežeš in z njo obložiš primerno skledo. Skledo zaščitiš s folijo za živila. Za kremo stepeš mešanico živalske in rastlinske smetane, ki ji na koncu primešeš nutello. Nadaljevanje pa si verjetno že predstavljaš. Pa veliko uspeha! jankica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2007 13:20

Šarlota je bolj mehka reč, zato se bolj navdušujem nad predlogom jankice. Naemsto z nutelo lahko narediš pariško čokoladno kremo - segrevaš tekočo sladko smetano z jedilno čokolado, ko se ta raztopi, umakneš z ognja in ohladiš. Pustiš čez noč v hladilniku (ali pa vsaj nekaj ur) in naslednji dan stepeš. Krema je okusna, predsvem pa črvsta in kompaktna, tako da bo vzdržala kak lik. Razemrje smetana - čokolada je različno, več daš čokolade, bolj bo krema čvrsta (jaz dam običajno na štiri dl smetane 30 dag čokolade). Mamamia mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. feb 2007 13:56

Sama sem naredila Barbie torto kot tiramisu. Je enostavno, ker je brez pečenja. Ti pa lahko uporabiš v mleko namočene baby piškote, s katerimi obložiš s prozorno folijo obloženo okroglo posodo, potem pa namesto klasične kreme za tiramisu narediš kakšno varianto z nutello - recimo mascarponeju dodaš sladko smetano, sladkor in nutello, nato plast piškotov in tako do vrha, zadnja plast so piškoti. Pustiš čez noč in drugi dan lepo zvrneš. "Če bi bila juha tako topla kot vino, vino tako staro kot piščanec, in piščanec tako debel kot natakarica, bi res lahko rekel, da je bil obed v redu."

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. feb 2007 14:05

Prvo šarloto sem videla narejeno s kremo za ledeno torto...pol čokoladne, pol vanilijeve, zelo lepo je zgledala. Ognjič

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. feb 2007 16:11

Jaz bi s čokoladno rulado obložila skledo tako kot je predlagala Jankica, vanjo pa bi nalila čokoladni puding. Tega imajo otroci ponavadi radi. Da bi bil bolj čvrst bi dala na pol litra dva pudinga. lp Vesna

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

6. feb 2007 18:56

Imam recept za črno-belo šarloto, vendar pa ga še nisem preizkusila. Mogoče ti bo vseeno v pomoč. Svetla krema pri tej šarloti je iz 250 ml mleka, 250 g bele čokolade, 250 ml smetane in 4 listov želatine, enake so sestavine za temno kremo, le da za to vzameš 250 g temne čokolade. Obe kremi seveda pripraviš na enak način: čokolado raztopiš, mleko malo pogreješ (da ni mrzlo) in mu primešaš predtem namočeno in raztopljeno želatino. Mleko z želatino nato ob stalnem mešanju dodaš raztopljeni čokoladi, da nastane gladka masa. Za nekaj časa postaviš v hladilnik in ko začne želirati, narahlo primešaš stepeno smetano. Skledo, obloženo z rezinami čokoladne rulade, izmenično polniš z obema kremama, da nastane zebrast vzorec. Cornellia

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

7. feb 2007 15:45

Hvala vsem za nasvete! Tudi sama sem imela v mislih rezine rolade za "skorjo" šarlote, napolnit pa jo bom poskusila s pariško čokoladno kremo, kot je svetovala mamamia in se mi zdi najbolj preprosto. Kako bo v nedeljo uspela, sporočim preko recepta s fotografijo v čimkrajšem času. lp vsem aprila aprila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti