Kisla smetana

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

tema odprta - 6. feb 2007 10:14 | ogledi: 13.542 | odgovori: 38

Že od nekdaj obožujem kislo smetano. Ne uporabljam je samo za kuhanje. Včasih jo jem kar z žlico. Najboljša je seveda tista domača, vendar zadnje čase težko pridem do nje. Zato sem prisiljena kupovati "industrijsko" smetano. Najboljša mi je bila tista od Pomurskih mlekarn. Zadnje čase pa opažam, da ima kisla smetana zelo dolgi rok trajanja, pa tudi okus je zelo čuden. Zadnjič je zaradi kisle smetane romala v smeti cela tunina solata. Odprla sem novo smetano in ne, da bi jo poskusila sem jo vmešala v solato. Okus je bil grozen, seveda je bila kriva smetana. Poskusila sem tudi nekaterih drugih proizvajalcev pa se mi ne zdijo nič boljše

Ste tudi vi opazili kaj podobnega

Lep dan!

K

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

6. feb 2007 10:31

Seveda imajo vse pasterizirane oziroma homogenizirane stvari dolg rok trajanja. Tako pač je, če želijo zadovoljit vse inšpekcijske standarde. Meni ustreza k. smetana od Ljubljanskih mlekarn in ne opazim njihanj med serijami. Poskusi se kje dogovorit, da bi dobivala domačo smetano, seveda , če imaš možnost. Je pa prav zanimivo, da ti želiš domačo k. smetano, predvidevam, da tudi skuto. Pri nas pa bog ne daj, da samo pribljižaš karkoli mlečnega "iz pod krave", ker večina članov kar beži. Ja domača smetana, mleko in skuta imajo pač poseben vonj in okus. swarovski

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

6. feb 2007 21:01

Ne opažam razlike. Se pa pridružujejo moji družinski člani mnenju swarovskiju.Radi imamo mleko ampak samo da ni izpod krave.hehehe ena mš

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. feb 2007 21:05

Ja, kot da je mleko od kod drugod, kajne????? rimljanka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. feb 2007 21:07

Po mojih izkušnjah se okusu domače še najbolj približa kisla smetana iz Hoferja. Poskusi! sara

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

6. feb 2007 21:09

Mi v Lj pijemo "sparovo" mleko.Ko pridemo k mojim staršem,ki imajo mleko"izpod"krave,ga mora mama vedno kupiti več,ker ga takoj zmanjka.Tako ,da ne vem v čem je "fora",da eni ne pijejo domačega mleka. londonska rezina

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

6. feb 2007 21:11

Tudi jaz sem najbolj zadovoljna kislo smetano ljubljanskih mlekarn, pa mileram mi je tudi dobra. Kar pa zadeva domače stvari: Jaz domačega mleka spoh videt ne morem, ker mi je bljak, smetano pobrano z njega - ki se potem spremeni v sladko, pa obožujem - ne bi zamenjala za nč na svetu :) ampak ker ssmetane ne morem dobiti brez da bi zraven dobila še mleko se ji počasi odpovedujem :( lp Pitončica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. feb 2007 4:03

Meni pa je všeč šparova kisla smetana. Kyara

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

7. feb 2007 8:05

Ttudi sama se mnenja, da je Hoferjeva zalo dobra in to tista, ki je zelo čvrsta; obstajata dve, eni so dodana zelišča, ena pa je naravna. lp kano

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

7. feb 2007 10:26

Uporabljam kislo smetano znamke Spar in Mercator, pa tudi Milerram, slednja se mi zdi še najboljša. Sem pa zadnjič slučajno povonjala sveže odprto k.smetano in me je skoraj zadelo, ker sem zaznala zelo čuden vonj. Poskusite, da vidim,če se to zdi samo meni. Bila je to k.smetana Mercatorja in Spara. Potem sem kar s težkim srcem to namazala hčeri na kruh. Še prej sem jo sama pokusila, pa ni bilo nič nenavadnega in tudi hčera se ni nič pritoževala. Sicer pa bogve, kaj vse namešajo v izdelke, ki jih kupci konzumiramo. Še najbolj se zanesem na domače izdelke, tam vsaj vem, kaj je notri. Ampak vsega ne moreš pridelati doma. Pekarica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 11:58

londonska rezina je napisal/a:
Mi v Lj pijemo "sparovo" mleko.Ko pridemo k mojim staršem,ki imajo mleko"izpod"krave,ga mora mama vedno kupiti več,ker ga takoj zmanjka.Tako ,da ne vem v čem je "fora",da eni ne pijejo domačega mleka. londonska rezina
Jaz poznam kar nekaj takih, ki domačega ne pijejo. Nekaj krivde je mogoče v predsodkih, nekaj pa v bolj izrazitem okusu, ki ga nekateri niso vajeni. Ampak ni ga čez domač sir in slano domačo skuto s krompirjem v oblicah. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti