Barva rumenjaka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. feb 2007 11:19

Vseeno pa to niso jajca (veselih kokoši). ati zlati

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. feb 2007 11:33

se pravi, da imamo žalostna jajca. Bogeeee kure. Pa sej sem jim hotela naredit veselja, če pa je bil petelin z napako. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. feb 2007 11:54

Naši sosedje so imeli pa takega petelina, da so bile vse kure v vasi vesele. Jade, pa ja ne boš kur pustila brez petelina? Se pa drugače v trgovini dobijo prav jajca katere so znesle kokoši, hranjene s koruzo. Če je petelin zraven pa na embalaži ne piše. Povem pa vam še to, da je včeraj en moj gospod prinesel k nam pecivo, ki je bilo tako zelo rumeno, da se mi je kar malo obrnilo. Ker sem pred tem ravno brala tole temo sem ga vprašala, kakšna jajca je uporabil. No in uporabil je kupljena jajca za peko. Meni pecivo ni šlo dol. Barva mi je delovala kar precej umetno, ostale navzoče pa teh problemov niso imele. Zelo so hvalile lepo živo rumeno barvo in si skrbno tlačile v usta dokler ni zmanjkalo. lp Vesna

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

6. feb 2007 11:59

Tica, domače jajce je vseeno domače! Mi imamo jajca doma. Večina od njih ima skoraj rdeče rumen rumenjak, se pa najde kako jajce, ki ima rumenjak zgolj rumen, včasih tudi svetlo rumen. Lupine so večinoma rjave, včasih tudi kaka skoraj bela. Pa so kar nekaj časa ene taiste kokoši pri hiši. Hočem reči, da je tudi jajce kdaj lahko bolj "slabokrvno" ali kura v slabšem počutju in se to potem odraža na rumenjaku. Saj je tudi človek kdaj bled, drugič pa sije od zrdravja.Jejo pa koruzo, od časa do časa dobijo tudi porcijo soje, pa veliko ostankov zelene solate in drugih vrtnih odpadkov. Se zgodi, da pozimi moramo kako škatlo jajc kupit, ampak takoj opazim razliko: kupljeno jajce ni tako sladko, rumenjak pa ni ne rumen ne oranžen, skoraj marelične barve !? Imam pa že raje drobno jajce, četudi bolj svetlo, drobno in rahitično, kot pa "domača" trgovinska jajca. Od večih probanih so mi edino jajca z Rostoharjeve kmetije zadovoljiv nadomestek domačih (ni reklama), me pa prav nič ne zanima, s čim jih hranijo. PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti