Naša ema

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

tema odprta - 5. feb 2007 8:25 | ogledi: 4.655 | odgovori: 74

Vem ,da so okusi različni, ampak tako slabih pesmi, neokusnih koreografij, kot s bile na letošnji EMI pa že dolgo ne.

Za zmagovalno lahko rečem da je bila najboljše (ker zna pet), kar se je lahko izbralo.

Mi je bilo pa hecno ko je Mario rekel, da bo lepo ko jo bomo znali peti.... Pa njegova izjava o green room, je bila tudi smešna, ker so bili nastopajoči obdani z belimi sejemskimi panoji. RTV pa bi lahko izvedbo EME postavila v kak bolj primeren prostor tako pa je izgledalo kot da so na sejmišču. Pohvalila bi pa Helenco za vodenje in za njeno pesem, ki jo je zapela na koncu. Bila je boljša, kot vse prej slišane (naše).

tamara1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2007 8:33

Se strinjam, najboljši pesmi sta bili v finalu, tako da je bila bera zelo slaba. Nimam nič proti zmagovalni pesmi, ženska zna peti, vendar se mi zdi, da ni za Eurosong - in da bomo - pogoreli. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. feb 2007 08:34:03

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

5. feb 2007 8:54

Meni pa se zdi, da je ta naša EMA ubrala nasprotno smer. Namreč kdo bo pokazal kaj slabšega (finalistki sta izvzeti). Zanima me če izvajalci res nimajo nič samokritike, ali to izkoristijo samo zato, da se malo pokažejo na TV. Pa saj njim ni za zamerit, zamerimo lahko samo žiriji, ki je te izvajalce izbrala. Zmagovalka pa je kar taprava glede na videno in slišano. Lp valči

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

5. feb 2007 9:02

Tudi jaz se strinjam, da je zmagovalka edina ki zna peti, vendar to ni evrovizijska popevka. Evropa si želi drugačnosti, če sklepamo po lanskoletnih zmagovalcih. mislim da bi kakšna pesem v turbofolku, ala atomic harmonic, bila kar ta prava (čeprav te glasbe ne poslušam) ker bi bilo nekaj drugačnega, nekaj novega....

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. feb 2007 9:03

Moja favoritka je že v prvem polfinalu izpadla, tako da sem bila že takrat razočarana. Diona me je res pozitivno presenetila (sploh začetek je bil fenomenalen) in na evrovizijskem odru bi bila zagotovo nekaj posebnega. Zaradi svojega posebnega nastopa bi si jo zagotovo (vsaj) zapomnili! Pozdrav, Ana Ana Češnovar

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. feb 2007 9:35

Meni pa je bila letos Ema po dolgih letih zelo všeč. Mislim, da je videti razliko, da so se menjali tudi odgovorni uredniki na RTV-ju. Voditelji so bili zelo sproščeni in duhoviti. Najbolje sta se po mojem mnjenju odrezala Peter Poles in Bernarda Žarn, ampak tudi druga dva para nista bila slaba! Zelo me je presenetila Helena Blagne, ki mi je do sedaj delovala tako vzvišeno in samovšečno, kot kakšen pav (oprostite primerjavi). Tokrat se je pa pokazala popolnoma v drugi luči, prav nekako nežno mi je delovala. Zelo pohvalna sprememba! Za pesmi lahko rečem, da so bile med seboj zelo, zelo različne. Nekaj se je našlo za vsakega; za najmlajše Alya, Zablujena Generacija...., za tiste, ki "razumejo hece" so bili Steffi in Donald Trumpet, ter Don Corleone, vmes še en kup pesmic za vsako uho, ter na koncu finalistki, ki sta bili voklano, kakor tudi koreografsko najbolj dovršeni. Zmagala je pač "operna popevka", ki je zelo dobra za poslušat, peli si jo pa pač ne bomo! Mislim, da je to ena boljših pesmi, ki jo bomo poslali na Evrovizijo. Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 05. feb 2007 10:24:52

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

5. feb 2007 10:18

Valči očitno je res da določeni izvajalci nastop izkoristijo za samopromocijo, zeleno luč pa jim da žirija in ker je v tej naši deželici vse povezano je rezultat tu. Mijan pesmice za uho so nekaj, izbor za pesem eurovizije pa je vsaj po moje nekaj drugega, RTV pa bi lahko imela vsak mesec oddajo "nekaj za uho", kjer bi se predstavljali glazbeniki in skupine, ki jih v Sloveniji kar mrgoli in ki po kvaliteti marsikatera presega te ki so bili predstavljeni na EMI (en del lahko vidimo tudi pri nedeljskem popoldnevu) tamara1

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

5. feb 2007 10:34

O joj, Tamara...mislim, da si malo preveč kritična...ali pa jaz premlo Nima veze, pač stvar okusa, nede?! Meni je zmagovalna skladba zelo, zelo všeč in se mi zdi primerna za Evrosong. Mi je pa tudi Evina všeč in je bila ravno tako moja favoritka. Dejstvo je, da je bilo kar nekaj precej nekvalitetnih izvajalcev. Drugače mi je bilo pa všeč še nekaj pesmi, ki se mi sicer niso zdele ravno za na Emo, ampak jih je bilo fino poslušat. naprimer tista od Zablujene generacije... Mimogrede, Diona pa meni ni bila všeč. Moj je rekel, da je za duhove izganjat. Glas ima res nekaj posebnega, samo pesem ni bila posrečena. Vsaj za njen glas ne.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2007 10:39

Mi smo se ukvarjali z drugimi vsebinami, tako da tevejka v četrtek, petek in soboto ni bila prižgana. Sem pa na spletu videla nekaj infota in predvajala sem si zmagovalni komad. Žanrski cross-over je kar zanimiv, še zlasti zaradi tega, ker je malo žensk, ki ga delajo (trenutno se spomnim samo Sarah Brighton, čeprav čez duet Caballe-Mercury z Barcelono ga seveda ni). Eurosong je genijalna stvar: ta šov in tudi nacionalne izbore gleda ogromno število ljudi in potem vsi primerjamo svoj okus z rezultati glasovanj in potem naslednji dan vsi zadevo komentirajo in čez dva tedna ne zna nobeden več povedati niti tega, kdo je zmagal, še manj pa, kdo je bil tretji, ali pa, kako se je odrezala Litva....je pa dobro, ker velik del populacije preko Eurosonga vsaj malo ponovi geografijo (da najde Armenijo in Moldovo na karti in podobne zadeve). Zato je tudi popolnoma vseeno, kdo zmaga na Emi in kako se bo komad v nadaljevanju uvrstil, ker ABBA uspeh se zanesljivo ne bo nikomur več zgodil. Je pa nekaj drugega: zabavna glasba je relevanten del kulture (v 18 stoletju je tisto, kar je pisal Mozart, bila popularna glasba, imejmo to v mislih), ki zelo močno vpliva na kulturne kriterije populacije - bolj kot bi si mislil - tista lahkotnost napevov tvori "soundtrack of our lives" - in zato bi morali ustvarjalci tega žanra z malo večjo odgovornostjo delati. Hočem reči, če je človek ven in ven izpostavljen naslednjim stupizmom: VRNI SE NAZAJ! (kako se pa, prosim, Vrne naprej?) ali pa: Živelaaaaaaa bi le še daaaaan in poooooool, potem bi leglaaaaaaaa, zajokalaaaaaaa in se predalaaaaaa! (bejbi, če imaš še en dan in pol življenja, potem tistih aktivnosti od legla naprej ne moreš početi, ker te ni več!), potem bo slejkoprej začel neumno razmišljati. Zadnjič sem stala v koloni in iz radija je Saška prepevala ciprski original, da ne bo šla na kolena. Ker se kolona ni premaknila, sem nekje na koncu njenega komada ukapirala, kako je možno, da si "pljuvaš v obraz": ali stojiš pred ogledalom in pljuvaš v ogledalo, ali pa vzameš stekleno skledo (kamor se v izvirni figuri pljuva), gledaš svoj odsev na dnu sklede in pljuvaš vanjo...:). Hočem reči, da ni tako važno, kdo zmaga na EMI, pomembno pa je, kaj vse tekmuje na Emi, pa na Slovenski popevki, pa kaj vse drugače poslušamo - ali ima glasba neke konsonante harmonije, ali ima tekst smisel, rep in glavo in ali izvajalec prišel pred mikrofon direktno iz kopalnice (ali pa iz kakšnega vaškega pokažikajznaš)ali pa se je prej nekaj let učil petja? V soundtrack of my life ni posebej veliko novejše slovenske produkcije (morda bo treba še nekaj let, da bodo pesmi prestale test časa). Je Ditka Haberl s fenomenalno interpretacijo tekstov od gospe Budau. Pa Zoran Predin. Modra bo kdaj Neisha (če se bo vmes naučila peti s prepono, sedaj se še dere z grlom). Žal mi je izvrstnih vokalov Darje Švajger (v njenih pesmih se vedno pojavlja število tisoč - tisoč dni, tisoč luči...), Derende (njen vokal se nekako ne sklada s prezenco), Anje Rupel (preveč enakih home-made komadov, ni razlike) Alenke Godec (se zdi, kot da poje tekste, s katerimi se ne identificira in potem ni prepričljiva, pa za božjo voljo, naj gre k ortodontu!). Se pa zmeraj znova krohotam nad teksti 6pack Čukurja in Siddhartina Platina je zakon - škoda, da so jo naredili relativno zgodaj ker od Platine naprej se je težko ravzijati na boljše. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 05. feb 2007 10:43:19

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

5. feb 2007 10:50

Emo sem spremljala, ker me zabava dogajanje in nastopajoči na emi. Letos sem bila res zgrožena nad izborom. Čudila sem se že komentarju izborne komisije, da so zelo težko izbrali toliko pesmi za na Emo, sedaj vem zakaj. Prvi dan je bil pod kritiko, še dobro da je vodil Poles in popestril večer. Moja favoritka prvi večer je bila Alenka Gotar. Drugi dan pa sta bila voditelja pod kritiko, pesmi pa tako tako. Bolje kot prvi večer, čeprav ena sama groza. Finale sem se igledala v nedeljo dopoldan. Od vsega me je najbolj presenetila (prijetno presenetila) Helena Blagne. Z mariom sta super vodila. Zmagovalna pesem je meni všeč, ni pa nujo da je vsem, saj okusi so različni. Je pa res, da vsako leto kritiziramo, nikoli ne hvalimo. Pustimo se presenetiti. JORDI

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

5. feb 2007 10:50

No še moja ocena. V četrtek em bila povsem razočarana. Pa od kje so se vsi ti ljudje vzeli. Skoraj vsi so bili nepoznani (vsaj meni) in s kvaliteto na dokaj nizki rani. Je bilo pa potem v petek kar nekej takšnih primernih. Takšni izvirni (pa še vedno okusni) so se mi zdeli: Don Corleone ter Steffy in Donald TrumpeT; z dobro pesmijo in koreografijo pa so me očarali: Žana (mogoče glas ni ravno najbolje izpiljnen), Eva Černe in pa Alenka Gotar. tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti