Krompiruša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. feb 2007 7:48

stana in jade, krompiruša je dobra še topla, da bi to zadeli in prišli " slučajno " je bolj mal verjetno. Raje poskusite priti na baklave. Glede slikic povem še to: fotoaparat ( digitalni ) sem kupil po novem letu. Nekaj časa sem rabil, da pogruntam kako slikice spravim v računalnik, ter kako jih iz računalnika porabim za npr. e mail, še zdej nisem " ziher ". Sram me je lahko le toliko, da se sin poklicno ukvarja s fotografijo ampak sem stisnil zobe ( kolk jih še imam ) in si rekel: sam bom temu prišel do konca. Glede krompiruše: to sem delal prav zaradi slikanja. Za sebe jaz običajno delam en okrogel pekač iz 180 gr. moke in je krompiruša zavita v spiralo. Pri prestavljanju spirale z mize v pekač se rad zgodi, da se mal poremeti spirala, zradi tega nisem hotel tvegat in sem raje delal tako kot sem. ežoj

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

10. feb 2007 8:00

Ežoj res si dobro to s slikcami izvedel.Prima!Zanima me še to preden še enkrat naredim:čebulo je za 1 tretino krompirja?;krompir preden se da na testo čaka v vodi in nato se odcedi,preden se raztrese?Hvala za prijaznost ena mš

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. feb 2007 9:15

ena mš: čebule je manj kot tretjina, žal krompirja nisem tehtal, tako na pamet ga je bilo okrog enega kg, morda malenkost več, čebuli sta bili dve manjši. Prvo naredim testo, potem pripravljam krompir, ki ga, ko je naribam zalijem z vodo ( drugače krompir potemni ). Krompir, preden dam na testo " ožmem " z rokami, tako, da ni moker ( drugače, ker delam direkt na mizi brez prta, je nevarnost pri zvijanju, da se testo strga. Pa še to: namesto krompirja se lahko da buča, lahko so tudi posladkana jabolka z ( ali brez ) drobtin in mal cimeta ( v tem primeru jaz čebulo spustim) A ja: varianta s bučo je lahko tudi sladka: buča se posladka s sladkorjem in mal vanilin sladkorja, seveda brez čebule, pa naribano bučo ni treba držat v vodi, ožme se pa, ker vsebuje precej vode. ežoj

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

10. feb 2007 9:29

Ežoj, res zgleda super. jaz sem ga že delala v spiralasti enkrat pa tudi v malo debelejši obliki in zraven zeleno solato. Sem pa testo enkrat kupila, drugače pa ga malo povaljam in nato razvlečem. Imam pa kar skomine in verjetno bo danes za kosilo. Irena

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

10. feb 2007 11:02

ežoj svaka čast!!!! zdaj ste me zakurili!!! danes poizkus št.2, s slikicami je mnogo lažje plopsa

tinča  

član od: 29.1.2004

sporočila: 91

10. feb 2007 11:18

Tole bo pa zdej, ko je bilo slikovno tko fino prikazano, NUJNO, treba probat. Ežoj zelo si se potrudil, hvala lepa. Bomo probal krompir malo drugače, a ne?!.

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

10. feb 2007 14:29

Tako, moja prva krompiruša se peče (z dodatkom mletega mesa). Imam pa še višek naribanega krompirja, pa testa sem preveč naredila, tako, da moram sedaj še skutin ali jabolčni zavitek naredit. Bi pa en konec krompiruše tudi še naredila in zamrznila. Verjetno bi bilo to dobro, ali pač ne? Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti