Krompiruša

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

5. feb 2007 13:09

jaz pridna sem se danes zjutraj podala v lov za turki hi hi hi, našla sem testo -HVALA NENA potem pa prižgala rač. da preverim recept in voila tukaj je še recept za testo -HVALA EŽOJ malo sem packala in sedaj se peče, če bo na oko lepo, poslikam in vam pokažem izdelek,... HVALA TUDI TEBI DALSI LEP DAN VSEM!!!! plopsa

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. feb 2007 14:14

plopsa, kako je uspelo? Na netu sem zasledila, da nastrgan kropir malo prekuhajo in ga nato s čebulo popražijo in šele nato nadevajo. Ne vem kaj je bolje, da nadevam s surovim ali prekuhanim (par minut)? alexis

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. feb 2007 15:12

alexis, nič ga ni treba prej, jaz sem napisal " originalen recept ", neštetokrat preverjen, proti koncu pečenja preveriš, če je pečeno, predvsem čebula, nekje predreš testo in poskusiš. plopsa, tudi mene zanima. ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. feb 2007 15:27

ežoj, "maznem" ti jaz vse to, brez skrbi. Prinesi na naslednje srečanje, pa boš videl. Je pa res, da potem sledijo varnostni ukrepi. Ker ko jih pred dvema letoma ni bilo - varnsotnih ukrepov namreč - je bilo zelo hudo (pa tudi 15 kg več sem imela). Zdaj, ko je zdravje spet v redu, pa je ni sile, ki bi me usatvila, ko nanese prilika, da se "utopim" v tem. Sva torej zmenjena - naslednjič mi prineseš po en košček vsake? Mamamia mamamia

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

5. feb 2007 16:37

maznuli smo je tudi MI!!! zelo dobro samo za slikat pa glih ni bilo, ker rolic nisem dovolj stisnila skupaj so se malo razlezle , ampak okus je bil pa njami, zato priporočam vsem ki zadeve še ne poznate da poizkusite tudi vi!!! moji so bili navdušeni samo mojemu sinu je kak mesek manjkal naslednjič moram malo bolj soliti in malo manj maščobe pa sem zmagala na celi črti!!!! p.s. kaj bi se zgodilo če bi naslednjič, čebulo prepražila? p.s.2 jaz sem dala PO NAVODILIH surov "ožet krompir" in je bilo vse pečeno tako da alexis ne obremenjuj se še s kuhanjem krompirja plopsa

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. feb 2007 20:42

Naredila, pojedla. Čebulo sem malo popražila, krompir je bil surov, prav tako korenček. Edina napaka je bila too, da sem delala s kupljenim testom (pozno sem prišla domov in ni bilo časa), kar pa ponavadi ne počnem. Naslednjič absolutno z domačim testom in prav tako kot je ežoj napisal. pa pa, in hvala za nasvet. alexis

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

5. feb 2007 20:57

bravo alexis,zdaj se pa naučiva narediti še "kljukušu batakušu" pol naju ppa lahko prodajo na jug plopsa

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

6. feb 2007 9:03

pssssst, ne take govort, te bo moj slišal pa bo res kakšno idejo dobil, ha ha ha alexis

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

6. feb 2007 10:33

plopsa. čestitam, da ti je uspelo. jaz naredim pa krompirušu po očetovem receptu, ki je rojen v bosni blizu bihaća. narediš vlečeno testo, obvezno naj počiva 1/2 ure. nadev naredim: krompir olupim, narežem na drobne kockice 1/2 cm x 1/2 cm jih posolim popopram dodam narezano čebulo in česen. z oklagijo (bosanski valjar- moj nekdanji sodelavec je rekel, da valjam s palico od lesene karnise za zavese- ha ha) razvaljam testo, in nadevam nadev. razvaljam pa tako, da dobim daljši pravokotnik, ob robovih nasujem nadev in prvič pokrijem, nato spet malo nadeva in zavijem tako tako, da dobim kačo. to kačo zavijem v krog in jo dam v okrogli pekač (tepsijo),. drugo kačo pa dodajam spet v krogu naprej, dokler ni pekač poln. za en burek porabim testo, kateremu sem dodala 2 dcl mlačne vode . to je moja mera. kot si rekla, da tvoj sin pogreša mesek, ga tudi mi dodajamo. dodamo malo mletega mesa, dodam ga cca 20 dag na eno krompirušu. nadeva nikoli ne pražim ali pečem. pita je pečena. ko testo rahlo porjavi. še nikoli se mi ni zgodilo, da bi bil nadev od bureka ali pite surov. upam, da bo kakšna slikica. pa obilo uspeha. m.schafe

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

8. feb 2007 17:41

Na!Naredila krompirušo po dalsinem receptu,pa ni bila prava.Premalo čebule,premalo slana,premalo mastna-tako rekoč brez okusa.Moj dragečk je reku da bi morala bit krompirjeva masa bela,da po vrhu nebi smela bit rahlo zapečena......pa še kej .....jah,bo treba še preizkusiti ali ima še kdo nasvet zame? ena mš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti