Pustni krofi iz baze

neznan uporabnik

6. feb 2007 10:33

Mene pa zanima naslednje. Vedno sem imela probleme z buhtlji, ker mi je marmelada ušla iz buhtlja, ne glede na to kako sem jo zavila, vedno je bila med buhtlji in ne v buhtlju. Nato pa sem prišla na idejo, da sem testo prvič vzhajala v posodi, nato sem dobro pregnetla in naredila iz testa klobaso (kot za marelične cmoke), razrezala klobaso in vsak košček malo pognetla v roki, nato reztegnila in v jamico dala marmelado ter oblikovala kot en cmok. Take "cmoke" sem potem polagala v pekač obložen s peki papirjem, ponovno vzhajala in spekla ter cca 10 minut pred koncem pečenja premazala z sladko vodo. Niti en buhtelj ni spustil marmelade in tako lepih buhtljev še nikoli nisem imela. Kaj mislite, bi se to obneslo tudi pri krofih, saj so tudi krofi v bistvu ocvrti buhtlji. Je že katera to poizkusila? L.p. tedi

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

6. feb 2007 10:42

Cila,vsekakor je pravi izraz "cvreti" krofe.Če bi jih pekli,bi to morali delati v pečici (tako kot so donutsi) Vsi pač bolj pogovorno rečemo peči...pa glavno, da nam ratajo,a ne? LP, ela Sporočilo je spremenil(a) ela dne 06. feb 2007 13:09:52

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2007 10:53

Ela, večina donutsov se tudi cvre v olju, le bolj zdrave variante se pečejo v pečici v modelu za donutse ali pa samo na peki papirju. Loni Makaroni

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

6. feb 2007 13:09

A res Loni?Evo, tega pa res nisem vedela!!! Sem res mislila, da so vsi donutsi pečeni v pečici,tako sem enkrat nekje prebrala. Se opravičujem za napačne informacije ela

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. feb 2007 13:37

Ela, hvala. Res je najbolj glavno, da ratajo, sem pa le rada na tekočem tudi z izrazi. Tedi, a veš, da bom pri prvih krofih v eno kroglico dala marmelado - kot slivo v slivove cmoke. Me prav zanima, kaj bo nastalo. Lp Cila

BEZMAR  

član od: 21.11.2006

sporočila: 62

6. feb 2007 14:52

Danes sem spekla te krofe. Brez problemov. Nastali so lepi in zelo dobri, pa še hitro maš narejene! Še jih bom pekla. lp BEZMAR

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2007 19:27

super, ampak sem dala malo več sladkorja matilda

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

6. feb 2007 21:15

Vsak dan berem tole kulinariko, samo bolj redko se oglasim, ker nimam nič pametnega za povedat. Če pa kdo prosi za kakšen nasvet, me pa tako vsi, ki imate dostop do kulinarike ves dan, prehitite. Moram pa priznati, da bi brez Katke Lopatke in podobnih prigod v kuhinji tudi tale kulinarika bila manj privlačna. Katka lopatka, če bi jaz imela tako odličen stil pisanja kot ti, bi napisala knjigo. Saj se tvoja prigoda bere kot napeta vesela zgodba in kar hlepi po nadaljevanju. Še sedaj imam usta do ušes. Se res sprašujem, zakaj je večina pisateljev moških. Drugače pa, meni tudi ne gre s svežim kvasom na kalsičen način. V tisti kastrolo se prav nič noče zgoditi. Zato pa kruhomat s suhim kvasom dela "sto na uro". In Recin recept je zakon. Tale ideja buhtelj-krof je pa tudi dobra pogruntavščina. Poizkusim naslednjič. lp in piši še kaj, župca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. feb 2007 7:52

Hvala, župca. Rada pišem, zgodbe in pesmi. Nekaj sem tudi objavljala. Samo to je bolj za dušo. V familiji smo pišoči, slavisti in jezikoslovci. Sama sem tudi hispanistka, samo me je življenje popeljalo v druge vode, v računalniško-informacijske. Če kdo rabi kdaj kako računalniško pomoč, kar na dan z besedo :) No, ko so pa v službi zavohali to o pisanju, sem pa dežurna. Sedaj slo po pisanju tešim s strokovnimi članki na temo geografskih informacijskih sistemov. Kuham tudi rada, če mi pa kvas ne rata, pa tudi dobro, ne moreš biti super na vseh področjih, hehe (hec). Sicer pa so tisti dva dni vzhajajoči krofi lepo uspeli in sem zaenkrat brez komentarja :) Hvala vsem katka "Če bi bila juha tako topla kot vino, vino tako staro kot piščanec, in piščanec tako debel kot natakarica, bi res lahko rekel, da je bil obed v redu."

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

7. feb 2007 10:55

katka lopatka, nič nisi pročala. kako so ti ratali krofi. tudi jaz pričakojem nadaljevanje zgodbe lp Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti