Pustni krofi iz baze

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. feb 2007 10:37

Za kvasec uporabim mlacno/toplo vodo - kar iz pipe (preveri s prstom), razpustim kvas, dodam zlicko sladkorja in zlico moke, premesam in v cca 10 minutah je ves penast (pa ne od jeze ;-))). Kadar delas testo, ne uporabi takoj vse moke - zadnjo cetrtino dodajaj med gnetenjem - morda je sploh ne bos uporabila. Pri kvasenem testu je tezko dati tocen recept, ker je precej odvisno od moke. To je vse kar se zdajle spomnim. LP, R.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. feb 2007 13:43

Joj ste me nasmejale. Ko pa takole berem da skoraj vse delate kvasec se mi zdi prav čudno, saj to, da kvasca ni potrebno delati velja že kar nekaj časa. Delamo ga le takrat ko želimo ugotovit, če so kvasovke zaradi starega kvasa še aktivne ali niso. Glede na mojo porabo kvasa ga nikoli ne delam. Enkrat tedensko nabavim kvas za en teden in to je to. Pa obilo sreče pri cvrtju pustnega peciva. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. feb 2007 14:05

Tudi jaz ne delam kvasca saj je to brez potrebe. Kvas lepo zatorpim v tekočini, če se mi pa še to ne ljubi ga pa kar zdrobim v moko. Pa vedno super uspe. jade

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. feb 2007 17:16

Jaz pa kvasec delam iz navade (razen v kruhomatu ne), se pa ne spomnim, ali mi kvas kdaj sploh ni vzhajal. Včasih še takega zasušenega čez rok, lahko s kakšno dlačico plesni obrežem in uporabim, če je sila, pa vedno rata. Včeraj sem delala kvasec v mrzli vodi, pa mi ni vzhajal. Ker se mi ni dalo čakati, sem malo vse skupaj pogrela, vrgla v mikser, testo na pladenj in obložila brez vzhajanja. Da ne rečem, kako grdo je zgledala pica, ker je preveč vzhajala. Po mojem je treba res čim manj komplicirat. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. feb 2007 19:40

Katka, kako je kaj s toploto v tvoji kuhinji? Je mogoče bolj mrzla, vlažna, prepišna?? Ali pa le posoda s kvasom in testom stoji na prepihu? V takih pogojih namreč krofi ne morejo uspeti. Zato so včasih kmečke gospodinje ob pripravi krofov kuhinjo zaklepale. Taki prostori so problematični za vsako kvašeno testo. Bolj ko je kuhinja suha in topla, lepše in hitreje vzhaja. Malce vpliva imata pa resnično tudi luna in stanje atmosfere. Lp Cila

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2007 19:41

Danes prijateljica pravi, kako ona dela testo...nič ne pazi, okna odprta, prepih, star kvas, nič kvasca...in vse je super.Problem pa so ji recimo princes krofi in rolada, kar je meni mala malca. Vsak ima eno šibko točko, kajne? Res veliko smeha, od lune pa do vražičkov... katka

stefka65  

član od: 26.2.2006

sporočila: 38

5. feb 2007 21:36

Katka, če po pravici povem koliko problemov sem imela pri krofih, ta stran ni dovolj velika. Meni se zdi, da je za uspeh, lep in okusen krof najvažnejša volja, potrpljenje, in vedno znova poskušati. Seveda pa je treba pri krofih resnično upoštevati recept, se držati nekih navodil, imeti toplo kuhinjo.. Nikoli vreči puško v koruzo, saj verjetno mnogim tudi ne gre vse tako super ko pišejo. Ne odnehati! Pa lp! stefka65

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

5. feb 2007 22:48

Naj se še jaz pridružim vsem tistim, ki so se leta mučili in mučili s kvašenim testom. Dokler mi enkrat kolegica ni pokazala kakšno mora biti testo. Od takrat več nimam problemov s poticami, odkar pa delam krofe iz boni moke, pa tudi z njimi ne. Tudi kruh mi je morala soseda pokazati kako se pripravi v avtomatu za kruh. Ni in ni mi uspel po njenem receptu, sedaj pa nimam več problemov, samo občutek je potrebno dobit. Zato najbolje Katka, da si ogledaš peko od blizu ... in uspeh bo tu . zvezdica55

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. feb 2007 8:54

Hvala še enkrat vsem. Naj poudarim, da vem, kako mora izgledati vse skupaj, samo ne more prit do takega izgleda, ker mi kvas nikoli ne vzhaja. No, bila sem poredna in na začetku nisem povedala, da ene runda krofov nisem spekla in sem jih pustila...:) Danes zjutraj, torej po 48 urah so taki, kot morajo biti in popoldan jih pečem. "Če bi bila juha tako topla kot vino, vino tako staro kot piščanec, in piščanec tako debel kot natakarica, bi res lahko rekel, da je bil obed v redu."

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. feb 2007 9:05

Mene pa nekaj zanima. Večina na kulinariki vas uporablja izraz "peči krofe", jaz sem bila pa vse doslej navajena na "cvreti krofe". Kateri je pravzaprav pravilen? Lp Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti