Pustni krofi iz baze

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2008 21:44

Atina je napisal/a:
Še eno vprašanje: za kolikokrat imate eno isto olje? Kakšno uporabljate za cvrenje? Kaj storite z njim takrat, ko ni več uporabno? Ups, to so tri vprašanja :) Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 28. jan 2008 11:44:00

1 - uporabljam Frivita olje oz. kako drugo, ki ima precejšen delež arašidovega olja - menda bolje prenaša pregrevanje.

2 - eno in isto olje uporabljam, dokler ima prijeten vonj  recimo 3 do 4x. Ponavadi so najprej krofi, potem zrezki ali ocvrti   svaljki, ali sir ali kaj podobnega, nazadnje ribe

3 - po ribah gre v kanto, v kateri zbiram odpadno olje, ki ga odnesem v zbiralnico, takrat ko na terenu  zbirajo nevarne odpadke. Praviloma to olje še prej precedim, gošča (drobtine itd.) gre v smeti.

Cila

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. jan 2008 5:00

Jz olje uporavljam za praženje 2-3x, po tem ga uporabim za pripravo druge hrane, va kateri se porabi do konca. Tako nič ne vržem (ribe pa tako in tako ne uporabljam!) KornelijaPT

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. jan 2008 9:08

Mogoče sem spregledala ...

Koliko olja se ( cm -- cca ) vlije v posodo za cvrtje krofov. Vsaka stvar je enkrat prvič, zato se bom morda tudi jaz opogumila in jih letos naredila sama.

kobra 1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. jan 2008 11:28

katka lopatka   hvala. kobra 1

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

29. jan 2008 12:35

Katka-lopatka se opravičujem mogoče sem narobe razumela tvoje sporočilo, tudi jaz ne mislim nič slabega,za mene boš stalno ena prisrčna deklina . Pa saj ni vrag,da se nebi razumeli Še naprej obilo veselja ob peki krofov,v soboto pa nekam,kjer bo pustno rajanje,da se pozabijo skrbi vsaj za malo. lp Bogomira

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

31. jan 2008 16:56

katka lopatka je napisal/a:
Nisem mislila nič slabega, samo, da bi si olajšale delo, seveda pa vsak lahko uporablja svoje recepture. Tudi sama veliko stvari delam na svoj uveljavljen način, tako, da ni problema. S krofi pa imam itak težave hehe. Za pusta pa otrokom ne dajem nič, v naši soseski otroci sprašujejo direktno za denar, že lani pa sem pisala, da sem stvari za pojest, ki sem jih dala, našla zavržene pred pragom hiše... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
no pri nas smo zavili v majhne vrečke eno pomarančo in nekaj bonbončkov,ter ostalih slaščic,in bomboni,ki jim niso bili všeč so pristali v sosedovi živi meji,in to od otrok,kateri starši hodijo na karitas fehtat,PREVERJENO.Kaj bomo delili letos,še ne vem,najraje nebi odprla vrat,pa to verjetno zaradi mojih otrok ne pride v poštev,razmišljala sem o magnetkih ali kaj uporabnega,s sladkarijami pa ne bo nič. anaeva

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

31. jan 2008 18:51

po tem receptu sem enkrat delala lani - super uspeli. Drugič pa danes - niso uspeli ne vem kaj je bilo narobe, ampak že samo testo je počasi kipovalo - imela sem svež kvas, potem ko sem jih naredila so namesto da bi se dvignili kar lezli narazen, sedaj so skoraj brez venčkov in ploščati. Imate idejo, kje je napaka Hobotka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. jan 2008 19:03

Bi rekla, da moka ni bila prava in da jo je bilo premalo.Se sigurno nisi zmotila pri tehtanju? ham-njam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. jan 2008 19:03

Samo enkrat se mi je to zgodilo in jaz sem krivila moko. Na vikend sem si prinesla vse potrebne sestavine za krofe. V omari sem našla načeto vrečko moke, ki je bila ne vem koliko časa, par dni na toplem in potem ne vem kako dolgo na mrzlem. To se je ponavljalo. Meni je bilo škoda načet novo vrečko in sem porabila najprej načeto. Krofi so bili taki kot jih opisuješ ti. Tako me je razjezilo, da sem takoj zamesila še enkrat in to z novo moko. Rezultat: popoln uspeh. No, ampak to je že kakih 10 let nazaj. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti