Pustni krofi iz baze

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2008 17:10

Reca, že narejeno, (večinoma tudi  pojedeno)  venčki uspeli  kot pri običajnih - lepi, pravilni, okus prijeten, vsi skupaj nismo mogli določiti, v čem bi se pravzaprav razlikovali, le zdelo se nam je, da so bili oni s samimi rumenjaki malce bolj puhasti - danes jih žal nismo imeli, da bi lahko direktno primerjali.

Jih bom sicer v bodoče delala pretežno s samimi rumenjaki, kot doslej, ampak tale nova varianta bi znala priti prav komu, ki se mora bolj izogibati rumenjakom.

Cila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2008 17:23

Moje mnenje je, da jajca so jajca in naj bo beljak ali pa rumenjak. Če ne gre za vsakodnevne pregrehe je prav vseeno ali so notri 4 rumenjaki ali pa kak manj. Jaz sem bila bolj skeptična zaradi same teže testa, vsaj tako so mene učili. Beljak dela testo trše in težje. Sicer pa kakor koli, važno je to, da v peki uživamo in se veselimo s hvaležnimi jedci. lp Vesna

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

27. jan 2008 18:42

Ravnokar sem končala z peko krofov.Uspeli,kot vsako leto s tem res nimam težav.Držim pa se vedno pravil pri peki krofov Topla kuhinja vse sestavine morajo bit tople vključno z moko,ki jo dam kar na radiator za kakšno uro rumenjake vedno zmiksam z sladkorjem da narastejo margarino stopim v mleku potem dodam limonino lupino,rum ,sol,vzhajan kvas in zamesim zelo mehko,ko je vzhajano naredim kroglice,ki jih polagam na toplo podlago .Ko je narejena zadnja kroglica jih pokrijem z toplo rjuho.Pustim največ 15 minut in že pečem 3minute na vsaki strani. Eno od pravil je tudi ,da ni v testu preveč maščobe,ker potem so krofi radi mastni se preveč napijejo maščobe in ker so pretežki nimajo rinka. Olja mora biti v posodi za cvrtje za tri prste,da lažje plavajo. Še naprej vam želim uspešno peko krofov in bonbončke imejte pripravljene ko vas bodo obiskale male maškare. LP Bogomira

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. jan 2008 0:46

Bogomira, večina nima niti tople kuhinje, niti toplih sestavin, dela se po Recinem receptu (zelo malo olja) in ni problemov. Mislim, da je bistvo prav v tem, da ni nič kompliciranja in večini punc je všeč ravno zaradi tega, ker se podirajo tabuji babic in mam, ki nekako ne morejo verjeti, da so krofi lepši od njihovih da smo jih naredile tako zlahka, kajne Otroci v LJ pa hočejo samo denar za pusta... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

28. jan 2008 5:24

Se opravičujem, da bom zmotila z temo, ki se ne tiče pustnih krofov. Postavila sem svoje vprašanje v pravo rubriko ampak, očitno, ona nobenga ne zanima in nisem dobila odgovora. Prosim, ali bi mi lahko pomagali, ko ste to že storili? Vprašala sem (v rubriki "koruzni kruh") zakaj se je moj koruzni kruh tako zelo drobil? Hvala KornelijaPT

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jan 2008 11:43

Še eno vprašanje: za kolikokrat imate eno isto olje? Kakšno uporabljate za cvrenje? Kaj storite z njim takrat, ko ni več uporabno? Ups, to so tri vprašanja :) Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 28. jan 2008 11:44:00

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

28. jan 2008 12:28

Hvala za odgovor Katka-lopatka ,če imaš dovolj denarja ga kar deli pri nas so otroci veseli tudi bonbonov. Kar se pa tiče krofov,pa sem napisala svoje mnenje,glede toplote pa tudi ni mišljeno,da mora biti v kuhinji 30 stopinj in mislim ,da vrjetno nobena ne peče krofov zunaj in da je vsaka kuhinja topla,da se ne dela ravno pri odprtem oknu. Tudi sama sem poskusila po Recinem receptu in res so super,pa vendar raje uporabljam svojega, ki me ga je naučila moja babica, ki s tem ni imela problema in delo ji je šlo zlahka od rok.Veš Katka-lopatka eno je delo drugo pa je kaj je kdo sposoben narediti, niso vsi za vse ,edino mnenja si lahko delimo,je pa to odvisno od drugih kako jih sprejemajo. Bogomira

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. jan 2008 13:00

Nisem mislila nič slabega, samo, da bi si olajšale delo, seveda pa vsak lahko uporablja svoje recepture. Tudi sama veliko stvari delam na svoj uveljavljen način, tako, da ni problema. S krofi pa imam itak težave hehe. Za pusta pa otrokom ne dajem nič, v naši soseski otroci sprašujejo direktno za denar, že lani pa sem pisala, da sem stvari za pojest, ki sem jih dala, našla zavržene pred pragom hiše... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

28. jan 2008 19:51

Naredila sem "popravni izpit" iz peke krofov, upoštevajoč vaših nasvetov. In mi je supre ratalo! No ja! Vaja bo še naredila mojstra, ampak za začetek--sva z hčerko zelo zadovoljne (namreč, skupaj sva delale!) KornelijaPT

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti