Pustni krofi iz baze

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

27. jan 2008 9:37

Ker nimam kruhomata, bi probala naresti maso kar v multipraktiku. Je kakšna že probala in kako je ratalo? beki

smrko  

član od: 19.9.2007

sporočila: 73

27. jan 2008 10:36

Kattka ne sekiraj se vse kar je v zvezi s kvasom ,sem v podobnem položaju kot ti in nič ne rata ,ne potica ,ne buteljni .kaj šele krofi .A verjetno bo tudi nama kdaj uspelo saj tudi vragec mora kam drugam. lep dan in vse ki pečete krofe naj uspejo še zame smrko

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

27. jan 2008 10:55

Beki, lahko zmešaš kar v multipraktiku, potem pa še parkrat pregneteš na roke, pa je. Že večkrat preizkušeno, letos pa 2x. Zmeraj uspešno. aknelab

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

27. jan 2008 11:07

katka lopatka ne obupaj.Tudi jaz sem "antitalent"za peko krofov.Sem jih pa prejšni vikend 2xdelala pa ne moreš verjet so mi kar ratali.Celo drugo rundo so imeli mal "krancelna".Važno je pa da so bli vsi za pojest.Pekla pa sem v picopeku in je super.Boš vidla tudi medve se bova enkrat lahko pohvalile kako krasne krofe sva naredile. LP vsem in dobre krofe naredite! janadam

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2008 11:31

Za tiste, ki vam testo ne vzhaja -  ali slučajno uporabljate suhi kvas?? S tem sem imela tudi jaz težave. Nikoli s svežim, ga je treba pa res dati precej - pač po receptu. Kadar delam res točno po receptu (pri krofih je treba vsaj prvič meriti in tehtati in svojo inovativnost pustiti pri miru!!!). Potem kasneje se pa da še marsikaj eksperimentirati, takrat že veš, kaj je morebiti šlo narobe.

Aja, pa z Lidlovo moko tipa 500 semenkrat imela težave, je bila preveč suha in kepice so se slabo sprijemale.

Cila

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. jan 2008 13:26

Tralalaaa, ratali so mi, sicer niso za v vitrino, ampak vseeno super. Z vajo pa upam, da bodo še lepši (saj veste, da sem perfekcoponist tudi glede videza sladic ) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. jan 2008 13:43

ma katka poglej,12 strani so babe porabile da bi ti ratal in je ratal,nič zato če ni za v vitrino,važno da je za brbončice in želodček dobro. Pravjo da kar zmore hudič,zmore ženska ali tako nekako,.... anaeva

šentjanževka  

član od: 14.12.2007

sporočila: 14

27. jan 2008 15:35

V pekač za picp dam 1,5 l olja. Danes preiskušeno, lepo uspelo - če bi znala naložit sliko bi jih pokazala. Pa saj še nisem kaj raziskovala v to smer,.........bom probala šentjanževka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2008 15:36

Poskusno  naredila krofe iz celih jajc (namesto 4 rumenjake   2 celi jajci) - na osnovi pripombe pri enem od receptov.  Nobene razlike v postopku, vzhajanju in izgledu,  le okus je malce drugačen, morda so malo manj "puhasti" a še vedno čisto spodobni. Krofe sem naredila le 4, iz ostalega testa flancate. Bi še katera poskusila - odpade dilema, kam z beljaki.  Cila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2008 15:50

Cila, se bojim da ne bodo ratali. Beljaki so težki in bi se utegnilo zgoditi, da zaradi tega krofi nebi imeli venčka. V končni fazi se iz beljakov, če jih zamrzneš, tudi kasneje da kaj narediti. Jaz si s tem ne razbijam glave in jih preprosto zavržem. V končni fazi je lep krof ponos vsake gospodinje in zakaj bi reskirala zaradi beljakov. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti