Pustni krofi iz baze

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. feb 2007 20:59

To je pa res nakam čudno.no na svetu so se mi dogajale že nadnaravne zadeve.Pa bi me prav zanimal,če bi ona pekla krofe pri drugi izkušeni kuharci,kaj bi nastalo.Če boš preizkusila te prosim da me obestiš o rezultatu. hvala! ena mš

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

4. feb 2007 21:13

katka, mogoče pa ti tehtnica ne dela??? daj gor nekaj, kjer piše, koliko je težko (vrečko sladkorja - 1kg, vrečko kave - 0,1 kg,..) pa preveri tko? lp

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. feb 2007 7:18

Katka, mene si pa kar malce nasmejala, čeprav se mi smiliš v dno duše, ha,ha. Pa ti naj povem, da še tako izkušene gospodinje tu in tam "falimo" s kvašenim testom. Tale recept od Rece res "zažiga", meni so krofi super uspeli, ti pa povem, prejšnji mesec pa je bila katastrofa. Vedno maso podvojim, iz pol kile moke jih je premalo, sem pa ugotovila, da mora biti kvas 100% svež, če ga imam par dni v hladilniku, krofi ne uspejo. Tako je pri meni. In pri nobeni kvašeni zadevi si ne nastavljam posebaj kvasca, vedno ga dodam kar direkt v moko. Tudi po 30 letih mojih kuharskih izkušenj smo kdaj kakšno reč vrgli v smeti. Pa nič zato. Ne sekiraj se, tudi tebi bodo nekega dne uspeli, vaja dela mojstra. Ne obupaj! LP! galja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. feb 2007 8:05

Lahko se zgodi da kvas ne vzhaja, če mu dodaš pretoplo mleko? Vse sestavine naj bi bile sobne temperature ( a ni hec da rečemo "sobne", kot da bi v sobi kuhali???....kuhinjske bi bilo bolj pravilno...) torej mleko naj bo mlačno. Upam da ti bo naslednjič uspelo. Aki

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

5. feb 2007 8:34

Tudi meni so krofi delali prav toliko težav, da ni veliko manjkalo pa bi se z možem ločila in to zaradi krofov. Enkrat je bilo res kritično, tako sva se sprla zaradi teh malih čudežnih ocrtkov.Vedno sem se držala receptov kot pijanec plota, pa ni šlo. Potem pa je enkrat prišla tašča,njej kvašeno testo vedno kar kipi, in mi povedala in pokazala kakšno testo mora biti. Svetujem po njenih besedah, ker od takrat dalje meni krofi vedno uspejo. Ravno včeraj sem jih cvrla in bili so enkratni, okusni, lepi.. Torej, vzamem 1,5 kg bele moke ( moka Dobro , z roza pikicami na vrečki), 2 rumenjaka in 1 celo jajce, malo olja, 1 dcl ruma, lim. lupina, velika žlica soli, žlico sladkorja dam le v kvasec, ki ga pripravim z malo mleka ter kocko in pol kvasa. V moko zakopljem sol, potem pa dodam vse ostalo, mleko pa dolivam po potrebi. In zato je super, če ti nekdo to pokaže, da vidiš in občutiš z rokami, kakšno testo mora nastati. No in potem pregneteš 1x, vzhajaš, pregneteš še enkrat in spet vzhajaš. Nato zvrneš na desko, razvaljaš in režeš. Jaz delam iz dveh krogcev, vmes marmelado, ker moji jedci hočejo pečeno marmelado. Potem pustim vhajati cca 15 min, nato pa jih ocvrem. V pokriti posodi na eni strani, na drugi pa pri odprti. In to je to. Na vrhu pride še posuti sladkor in čas je za mastni posladek. Pekarica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2007 8:37

No, hvala za vsa povabila. Če mi naslednjič res ne bo uspelo (poročam kmalu), se bom najavila hih. Držte pesti! P.S Tudi to o (pre)toplem mleku vem, hvalaaaaaaaa katka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. feb 2007 8:54

Katka, glavo pokonci, ne se cmerit. Jaz sem tudi ena takih, ki ji je bilo kvašeno testo desetletja strah in trepet, ko pa sem naredila krofe po tem receptu, se mi je odprlo in mi je tudi potica mala šala. Nekaterim nam pride pozno, toda, kot pravijo, bolje pozno kot nikoli. Moja tašča je okoli potice in krofov delala vedno tak cirkus, da mi ni niti na misel prišlo, da bi se lotevala kvašenega testa. No, tudi njej, mimogrede, krofi niso uspeli nikoli. Za orehovo potico pa je tata mata. Je bila pa užaljena, ko sem spekla svojo prvo, kokosovo potico, ki je bila tudi b.p. Kar pogumno naprej torej, pa čimnmanj neuspelih poskusov. Imaš pa prednost pred mano. Jaz pri svoji neuspehih nisem bila deležna tolikih spodbudnih besed in nasvetov. Lp Dolores

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

5. feb 2007 9:06

Včeraj sem tudi jaz delala krofe po Recinem receptu. Rezultat: prva runda- krapci ( po moji krivdi ) druga runda- KROOOOOFI Držala sem se recepta, s tem, da sem dala malo manj mleka in več ruma. Hvala za recept. Lp valči

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. feb 2007 9:09

Ma, ja da bo uspelo! Jaz sem se leta in leta bala delati kvašeno testo - predvsem zato, ker sem hotela narediti kruh in sem se bala, da bo zanič in da bom imela najmanj smrtni greh, če ga bo treba vreči stran. No, hvala bogu za suhi kvas. Ampak tudi to še ni vse, veš. Včeraj sem "zamesila" "kruh brez gnetenja" ( je iz baze receptov) in danes zjutraj me čaka presenečenje - sploh ni ratal tako, kot bi mogel, pa sem ga delala že destkrat, pa moka je bila ista, kot običajno,.... tako da.... Veš tudi luna ima prste vmes! Sicer pa jaz nisem še niti eno kvašeno stvar delala s svežim kvasom. lp, vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. feb 2007 9:11

zupanja je napisal/a:
katka, mogoče pa ti tehtnica ne dela??? daj gor nekaj, kjer piše, koliko je težko (vrečko sladkorja - 1kg, vrečko kave - 0,1 kg,..) pa preveri tko? lp
Pa nikar ne daj na tehtnico škatlo riža Splendor - jaz sem namreč presenečena ugotovila, da pakunga ni 1 kilo, kot je pisalo na ploščici v trgovini, ampak manj! Se mi zdi, da 950g. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti