Dragi "sveti valentin"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2007 20:42

Midva si čas zase, ampak res samo zase, vzameva večkrat, med letom, kar tako, brez razloga, zato me valentinovo ne prevzame kaj veliko. Rožico sicer dobim, tudi od otrok, pa mami jo podarim in tašči. Čeprav mi ta praznik nekako ni sedel, sem rožice vesela, ne vidim pa razloga, da bi pa prav na ta dan šla kam sedet ob svečah, ker, kot sem rekla, si čas zase jemljeva velikokrat, pa naj bo petek ali svetek. Se mož na primeer v petek popoldan spomni, da se peljeva v Portorož. Pa greva, se tam odločiva, da prespiva, sporočiva domov samo, da naju ne bo, pa imava dan ali dva smao zase; ali pa greva zvečer kar tako ven, ker sva rada skupaj... Eni tako, drugi drugače. Pa saj je lep praznik, ni kaj, ampak tako skomercializiran, se mi zdi...Mamamia mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. feb 2007 21:09

Valentin je prvi spomladin, ki ima ključ od korenin. Na ta dan moj sodelavec tradicionalno obreže tri trte- ne glede na vreme. Nam je to malo bolj domače, kot "posvojen" praznik zaljubljencev, čeprav mi je tudi uvožena varianta kar všeč. Pri nama z možem se običajno izmenjajo kakšni čokoladni srčki, tako bolj za štos. Drugače pa kot pri mamamii- večkrat letno po trenutnem navdihu- bodisi vikend z avtodomom, večerja v nobel restavraciji ali pa se enostavno zapodiva v domačo zidanico, kjer zakuriva kamin, nareževa domačo šunko, klobase in kruh, natočiva cviček domače pridelave in v miru poklepetava. Priznam , to slednje mi je še najbolj všeč. LP, V.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. feb 2007 21:13

Meni je praznik všeč ,zato moj dobi kak oprijemljiv srček različnih materialov,jaz pa tudi.Fajna ideja je enkrat bila,ko sem mu dala valjar polepljen z srčki. ena mš

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

5. feb 2007 7:28

jaz sem bila pa letos pridna, pa me je moj zaročenec že obdaril.....kupil mi je majceno činčilo.....je rekel da je za valentinčka...... Drugače so pa aktualne čokolade in podobne reči....pa če se mi da, mu naredim doma narejeno čestitko (extra large format)......

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2007 9:51

šjorca, z ekstra large formatom naj on razveseli tebe, ne ti njega....Mamamia mamamia

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

5. feb 2007 10:07

tudi mi ne praznujemo tega praznika. ne kupujemo nobenih rožic in srčkov. no mogoče si ta dan vzamemo več časa za nas, če je le možno. ali gremo na sprehod, ali se skupaj z otroci kaj igramo. všeč mi je tudi, da v vrtcu ne delajo kakšnih darilc za mamice in očke. m.schafe

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. feb 2007 10:15

Midva tudi extra ne praznujeva. Bomo videli kaj bo letos... mogoče kakšna rožica... ali pa ne.... Drugača ga pa čez celo leto razvajam, tako, da.... Za mami in ostale pa je itak materinski dan, pa dan žena, pa dan mučenikov,.... alexis

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. feb 2007 10:27

Jaz osebno ta praznik prav sovražim, ker v njem ne vidim nič drugega, kot komercialo. Midva z možem se imava rada 365 dni na leto in ne le 14. februarja! Če ni celo leto polno ljubezni, spoštovanja, razumevanja, zaupanja, romantike...in vsega kar spada zdraven, naj se gre solit tisti en dan! Mijan

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. feb 2007 10:34

Tale Valentinovo je praznik trgovcev, ki prodajajo srček na 1001 način... Ne vem zakaj bi moral biti en poseben dan za ljubezen, če se moramo imeti radi vsak dan. Morda za tiste, ki med letom ne najdejo časa, pa potem le 14. februarja naredijo kaj posebnega...

 

Dan me spominja na 1. novembra, ko gredo vsi na grobove. Veliko tudi zato, da jih drugi vidijo in da

ne bodo kaj slabši. 

 

Tako da... zame je valentinovo vsak dan, ko imam koga rad in se dobro počutim.



Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. feb 2007 10:37

Kakšna rožca, pa kakšen globok pogled ..., pa ne samo na ta dan. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti