Otrok nič ne je!

BEZMAR  

član od: 21.11.2006

sporočila: 62

3. feb 2007 20:07

Tudi midva imava probleme, kar z vsem trem. Ta velika je stara 13 let, pa še sedaj se prehranjuje tako , da je kar ji odgovarja poje, drugače ne rabi nič. Druga je stara 6 let in ima 17kg. V 1. razredu je največja in najlažja. Včasih po celi dan noče nič jesti, pol drug dan pa poje malo-premalo. Mali pa kakor kdaj. Zbirčen da ja kaj. Ampak je star 4leta in tehta 18kg. Naučili so naju to , da jih ob kosilih ne siliva z juhami, ker zapolnijo želodec in potem trenutno niso več lačni. Otrok pa poje kolikor je lačen. Vsi ki imamo zdrave otroke smo lahko srečni!!!!!!!!! Pa čeprav so zbirčni. BEZMAR

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

3. feb 2007 20:09

Kakorkoli, glejte da popije dovolj mleka in mlečnih izdelkov, ker je še tako majhen. Pa vztrajat, da poje vsaj par žlic kuhane hrane. Ker je otrok edini vas lepo naheca. Ne popuščat zdajle, ker bo kasneje izkoriščanje in izsiljevanje na drugih področjih. Sem mama dveh hamburgerašev in dunajčkov in sedaj nimamo (več) problemov. Je pa res, da tudi nam staaršem kaka hrana ne diši. Vzgoja je zelo težka. Vem pa da ni dobro imeti doma čoko kosmičev, bobkov, čokolade in ostalih "ful" dobrih jedi. Naša tavelika mi velikokrat očita, da so pri nas itak same sestavine in nič hrane. Hudo je, ko se čreva zapacajo. Vztrajanje in zgled pa uspeh bo. Mogoče pogledat še kakšno otroško kuharico in s sodelovanjem sčarati kako dobro jed. mamka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

3. feb 2007 20:13

Sicer imam hčer staro 14 let in teh problemov s hrano nismo imeli veliko. Največji problem je bil, ko smo živeli še pri mojih starših. Stari starši včasih več škode naredijo kot koristi, čeprav čisto nehote. Tudi mojo hčer so "nagrajevali" s priboljški, če je vse pridno pojedla. Menim, da je to čisto narobe. Če otrok poje kosilo, to sploh ne pomeni, da mora zato dobiti nagrado. Parkrat sem se z mamo skregala, ker tega nisem dovolila. Nekaj časa so sicer bili dolgi nosovi, a je tudi moja mama spoznala, da z očetom delata napako, ko jo pitata z raznimi priboljški. Včasih sta ji tik pred kosilom dajala bonbone, potem pa se čudila, da otrok noče jest kosila. Torej, ne delat nobenega cirkusa okrog hrane, kot so napisali že ostali zgoraj. Postavi hrano na mizo in če ne bo hotel jesti jo umakni in kasneje zopet postrezi z njo. Verjemi, da ko bo lačen bo sigurno nekaj od tega pojedel. Zdaj, ko pa ima virozo, pa ga nikar ne sili s hrano. Paziti moraš, da bo spil dovolj tekočine. Nasplošno, pa se čisto strinjam z Drejčkom in pa tudi ostalimi. Želim ti veliko sreče in nič ne skrbi, otrok bo jedel, ko bo lačen. LP! fakin712

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. feb 2007 20:38

Asja, jaz res mislim, da če je otrok aktiven in če ima veliko energije, da mu nič ne manjka. Meni so tudi zadnjič pri zdarvniku rekli za tamalo, da se je "glih za glih" dovolj zredila - a zdaj naj bi se pa jaz sekirala za to, če pa ja vidim, da je tamala polna energije in cele dneve samo divja okoli, se smeje in igra??? Vse, kar potrebuje, je samo malo več redu pri prehrani :) Je pa fino, da se boste preselili v novo hiško, saj bo tako nedvomno lažje. Verjamem, da je težko s starimi starši, če so oni prepričani v svoje. Jaz na srečo!!! nimam teh težav, saj so oboji zelo uvidevni in se zavedajo, da sva jaz in moj starša, oni pa babice in dedki in torej za cartat, ne za vzgajat. In tako vedno tudi najprej vprašajo naju, kaj lahko in kaj ne. Sem res vesela, da je tako... nike

Onka  

član od: 23.11.2005

sporočila: 42

3. feb 2007 21:31

Sicer nisem brala vseh gornjih odgovorov, ampak ti iz LASTNE IZKUŠNJE povem: ne se sekirat! Vsa teorija je šla k vragu, od "pusti ga lačnega" do "pri meni bo jedel.....".Ravno v tej starosti je živel skoraj izkjučno od Lešnik Čokolino (in pazi - če sem mu "podvalila" kako drugo papico recimo Čokolino ali Čokolešnik je pa želodec obrnil), potem smo jedli njoke, pa meso ,.....Zdej je star 11 let, ima že skoraj 37 kg - ker zdej je pa ugotovil, da za prijatelji po teži zaostaja, je pa še vedno samo tisto kar pač je (in sedaj je jedilnik že kar pester), od sadja je banane od zelenjave pa krompir????!!!!. Zdej sem že skulirana in se niti ne sikiram več : je športnik, šahist, 100 stvari na uro, priden v šoli, malo manj doma,,,pač postaja najstnik!:) Pa še tolažba za konec: njegova sestrica - 4 letnica pa je vse, vse poskusi, poje veliko, najraje zelenjavo in sadje - torej še en dokaz več, da teoretiziranje o tem, kaj in kako, da bo otrok jedel, dejansko stoji na trhlih podlagah..... Drži se! Onka Onka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. feb 2007 22:16

Na mojo veliko žalost, tudi jaz imam doma izbirčneže (2 sina + mož). Pa sem se res trudila s kuhanjem ampak, če ni šlo v promet, kaj čem. Najbrž bi res morala tako narest, da jih pustim lačne, dokler ne pojejo tistega, kar skuham. Ampak kaj, ko se mi otroka smilita, ker že v šoli skoraj nič ne jesta, pol jim pa doma kuham tisto, kar imajo radi. Velikokrat dve ali celo tri različne stvari. Včasih se celo zgodi kak čudež in kdo začne jest še kaj drugega. Včasih mi gre že pošteno na jetra, da kuham eno in isto, teh par stvari, ki jih imajo radi, ko pa je tukaj na kulinariki toliko dobrih receptov. Jaz pa itak (razen krvavic in vampov) vse jem. Celo pri sladicah so izbirčni. Mlajši sin ima najraje čokoladne, starejši skoraj vse, mož pa od vseh sladic, najraje pečenko. Ja, sej vem, da najbrž ne delam prav, ko jim kuham po želji ampak, nekako nimam srca, da bi jih pustila lačne in silila, da jejo nekaj, kar ne marajo. stana

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

3. feb 2007 22:53

Asja tudi mi smo šli skozi to obdobje.Moja hči je hotela ko je bila stara 2 leti jesti vsak dan zelenjavno juho,pa sem ji jo kuhala, po nekaj mesecih se je preobjedla.Sedaj ko je stara 7 let pa bi mogli jest ,če bi bilo po njenem vsak dan riž in omako.Ker pa si da dopovedat sva se dogovorili da ji to skuham vsak drugi dan,čeprav ima kosilo v šoli komaj čaka ,da pride domov in dobi njen riž in omako. Asja,če pa te to,da ti sin ne je skoraj nič tako skrbi ,pa idi k zdravniku in mu naj pogledajo krvno sliko,če je le da vredu so vse skrbi odveč. Nikoli pa je ne silim ,da mora jesti kar je na mizi,če ji ne odgovarja pa ji naredim kaj drugega.Ponavljam pač tradicijo moje mame,ki mi je naredila za jest zmeraj kar sem si želela,pa čeprav je kuhala vščasih tri stvari naenkrat. Balu balu

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. feb 2007 23:17

Naš malček - 2 leti- dobi za jest kar se skuha, kolikor poje, poje. Naslednji obrok je malica in takrat ponavadi nadoknadi še za kosilo. Tudi pri nas enkrat poje več, drugič manj. TOpazila sem tudi, da ima nekatere jedi raje. Da pa bi komu izmed nas kuhala posebej mi pa na misel ne pride. Enkrat je kosilo po okusu enega, drugič pa drugega. marelica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

3. feb 2007 23:42

Sinu ne kuham posebej, upoštevam pa vedno, da je vsaj ena jed, ki jo ima rad, čeprav imam bolj malo na razpolago. Sem pa prepričana, da če bi imel nekaj dni zapored za kosilo panirane zrezke in pomfrit, da tega že tretji dan ne bi več jedel. Včasih se mi zdi, da res ne more nič spravit vase, čeprav ni prej nič jedel. Ponavadi začne govorit, kako je utrujen... ko pa rečem, da naj gre spat, se razživi in se potem ne da prepričat, da bi kaj pojedel. Sem že nekajkrat izgubila živce zaradi tega, čeprav sem si obljubila, da ne bom delala take panike... pa mi kar črno pride pred oči, ko se spomnim, da se to dogaja že skoraj 4 leta in da me čaka še najmanj 2x toliko let... ...potem pa pogledam mojega drobnega sinka, pa stisnem k sebi tista njegova rebrca . V zadnjih 5. tednih je zdaj že drugič fasal tale virus z drisko in bruhanjem (prvič je več bruhal), na sploh je že dalj časa bled in včasih ima podočnjake, pa večkrat se zadnje mesece ponoči zbudi in začne jokat, kot da ga mora tlači... Mislim, da je čas, da ga vseeno peljem na kontrolo k zdravniku. Lp, Asja

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

4. feb 2007 8:33

Kar pelji ga. Ce ti občutek tako pravi, potem gotovo drži. Če pa ne, ne bo pa nič drugega, kot to da si ga enkrat preveč k zdravniku peljala, ane?! nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti