Tiramisu

neznan uporabnik

tema odprta - 2. feb 2002 19:46 | ogledi: 3.513 | odgovori: 4

Pred dnevi sem prvič naredila tiramisu po receptu ga. Marte Krašovec, ki je objavljen tudi na vaših straneh.

Je zares odličnega okusa. Ne vem pa, kaj sem naredila narobe, saj se tiramisu ni dovolj strdil kljub temu, da je bil na hladnem vsaj 15 ur, kakor je napisano v receptu. Ko smo odrezali košček in ga dali na krožnik, se je tam krema kar razlezla.

Prosila bi za nasvet, kaj sem naredila narobe, da se to v bodoče ne bi več zgodilo.

LP, Bojana

Bojana Selan

neznan uporabnik

2. feb 2002 20:20

jaz ti lahko edino pomagam,da ti napišem nov recept se sigurno strdi. -50dag mascarpone sira,3 jajca,10dag sladkorja(kristal),30dag savoiardi,30ml ruma,4dl črne kave in kakav v prahu. POSTOPEK: rumenjake penasto zmešamo s sladkorjem in dodamo mascarpone.ohlajeni kavi dodamo rum in vanjo pomočimo vsak piškot posebej.polovico piškotov porazdelimo po pladnju ali pekaču,premažemo s polovico kreme,dodamo še eno plast namočenih piškotov in premažemo s preostalo kremo.posujemo s kakavom in pustimo v hladilniku do serviranja. OPOMBE: če želimo boljšo sladico,potem vzamemo namesto 3 celih jajc,6 rumenjakov.v receptu lahko kakav nadomestimo s čokolado v prahu,rum z maraskinom,konjakom ali amarettom in namesto maskarponeja uporabimo 50dag skute ter 2dl sladke smetane.tudi savoiarde lahko zamenjamo z otroškimi piškoti ali poljubnimi drugimi piškoti ter celo z navadnim biskvitom. upam,da ti bo zadostoval ta recept in da si zadovoljna,ker ta recept uporabljamo pri nas v slaščičarni.dober tek alenka platinovsek

neznan uporabnik

3. feb 2002 11:24

Najlepša hvala za odgovor. V postopku ni napisano kaj naredimo z beljaki, saj piše , da uprabimo cela jajca. Ko bom dobila odgovor pa bom z veseljem preizkusila tudi ta recept. Bojana Selan

neznan uporabnik

4. feb 2002 14:32

z beljaki lahko narediš kakšno maso za okras saj jih notri ne potrebuješ,če hočeš krhko testo oziroma piškote.če daš cela jajca in ko to stoji v hladilniku postanejo piškoti ali biskvit odvisno kaj narediš preveč trdi zato pa damo samo rumenjake.oprosti.ker nisem že prej napisala.če pa te še kaj zanima mi sporoči alenka platinovsek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. feb 2002 9:49

Krema za tiramisu po moje - 5 rumenjakov penasto zmešaš s 5 žlicami sladkorja. Ko se sladkor stopi, primešaš narahlo 250 g Mascarpone sira. Posebej stepeš v sneg 3 beljake, primešaš kremi in dodaš 2 dcl stepene sladke smetane. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti