Ali obstaja kruhova dieta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 2. feb 2007 18:59 | ogledi: 4.823 | odgovori: 30

Malo mimo vprašanje, moja prijateljica je vprašala, ali obstaja, po domače bi lahko rekli, kruhova dieta. Nikakor se ne more odpovedati kruhu, shujšala bi pa rada 4 kilograme.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2007 19:42

Naj je črnega, ampak ne s semeni, ker imajo ta veliko maščob oziroma kalorij, torej navadnega črnega. Jaz se kruhu nikdar nisem odrekla, je pa res, da sem se povsem odpovedala belemu (no, kakšno žemljo tu in ta pojem tudi belo, kaj se bom sprenevedala). Naj se odreče čemu drugemu, krompirju, testeninam, rižu. Pa kaj je to izgubit štiri kg, lepo prosim...Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 19:42

si ne morem kaj, da bi se ne nasmejala... Sicer pa 4 kg ni tako dosti, ni se ji treba sploh odpovedati kruhu, če bo zvečer manj jedla in se redno gibala, jih bo kmalu zgubila. Kruh pa lahko vseeno je, seveda v normalnih količinah. matilda

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

2. feb 2007 20:16

Jooj, punce, blagor vam, če vam je enostavno izgubiti 4 kile. Jaz bi tudi želela nekaj takega dati dol, pa nikaaaakor ne uspeva. cherry

jezesna  

član od: 2.2.2007

sporočila: 14

2. feb 2007 20:56

cherry z voljo se vse da :) Jaz sem sicer v fazi, ko se za kilorame nesekiram, čeprav jih je kar nekaj odveč. Sem pa pred leti hujšala(bolje rečeno manj jedla) da sem izgubila 10 kg in sem jedla žemje polnozrnate ali črne in ne drugega kruha in mamamia je dala čudovit nasvet, ki sem ga tudi sama uporabljala...testenine, krompir, riž...temu se naj odreče...Pa po 6 uri je dobro, če se ne je.Drgač pa solate v vseh možnih oblikah in sestavih in meso večina dušeno ....pa....malo več gibanja meni je uspelo, srčno upam, da bo še njej. lp jezesna

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. feb 2007 21:26

Veš kaj, štiri kile gor ali dol, zaj sn si naredla večerjo (pol desetih), friški kruh s hreščečo skorjico, gor pa majonezo, vratovino, sir, kislo papriko, to je za glavno jed, poleg pa arašide, mandeljne, orehe, posladek pa 28 skutinih žličnikof z rozinami. Mmmmm ...ebeš hujšanje, ko pa je tak fajn mljackat. tumpika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2007 21:28

In potem jutri trikrat od trikotne jase do Lukeja na borovničevec, s postankom pri Marjanu na kavi???? Veš kaj pravijo? Lepega telesa ni nikoli preveč...Mamamia mamamia

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. feb 2007 21:52

Tudi s kruhom se da shujšati,samo brez dodatkov pa ne 3 kg na dan.Sama sem shujšala po stresih 25 kg,ker nisem mogla drugega jest kot 2 kosa kruha na dan-kakršnega kolino pojedla sem še recimo 2 jabolka na dan. Trajalo je eno leto,pa kilaža je tudi ostala.Mislim,da so najbolj učinkovite kombinacije ali po 14 uri samo sadje.To meni pomaga. ena mš

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

2. feb 2007 22:45

Hja, volje zdaj trenutno jaz res nimam, ker imam enostavno preveč drugih stvari nagrmadenih in ne morem skrbeti še za eno ... :( Ampak, recimo: pred približno pol leta sem se odločila, da bom pazila na hrano (pa tudi sicer razmeroma zdravo jem!) in se še več gibala. To je pomenilo vsak dan kakšni dve uri gibanja (hoja, plezanje, fitnes ...) in dokaj stroga prehrana. In tako lepo dober mesec - izgubila sem boro kilo. Kaj naj rečem na to? Razni ukrepi tipa po 18. uri nič jest pri meni ne pridejo v poštev, ker hodim spat okrog 2h, tako da je to zelo zelo pretirano dolgo brez hrane. Pri meni bi lahko bilo recimo nič hrane po 22. uri. ;) cherry

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 23:09

cherry, kaj naj rečeš na to? Prehitro si obupala. če se lotiš diete na ta način, da zdravo ješ, ne boš tako hitro shujšala, kot če se boš kar naenkrat odpovedala hrani, je pa dolgoročno to boljša in bolj zdrava rešitev. Pa še to moraš vedet, če se začneš ukvarjat tako s športom, potem mišična masa začne nadomeščat špehec in kot veš, je mišica težja od maščobe, zato se na kilaži ne pozna toliko. Veš, saj lahko tudi 10kg zgubiš v 10 dneh: jaz sem enkrat pila tist javorov sirup za čiščenje telesa, ampak večina gre ven nakopičene in vezane tekočine, nekaj sicer zgubiš tudi špeha, ampak se ti zelo hitro povrne, če nadaljuješ z nepravilno prehrano. Sem se pa s tem javorovim sirupom tako namučila (tri dni, dokler se ti ne sprazni črevo, ne smeš nikamor, ker te prime tak krč za na vc, da komaj do vcja prilezeš, druga stvar je pa okus, še danes mi gre na bruhanje, ko samo pomislim na to). Sem pa v življenju že tolikokrat hujšala, da imam izkušnje kar z nekaj dietami. Zelo mi je pomagala tista s kliničnega c., kjer ješ repo in zrezke, v 14 dneh sem shujšala 9 kil, zelo dobro počutila, še na fitnes hodila zraven, kasneje se mi kile niso povrnile. Naslednjič sem se odpovedala vsem tem oh - kruh, pašta, riž, krompir, jedla sem samo zeljenjavo, sadje, meso in mlečne izdelke, po nobeni dieti, kar tako na pamet. Šest mesecev se nisem pregrešila in sem shujšala več kot 30 kg. Da ne govorim, da me ljudje niso prepoznali, prvič v življenju sem bila samozavestna, zadovoljna, telesno sem se zelo dobro počutila, samo občasno sem imela nižji pritisk, pa se mi je malo vrtelo. Kile so se nato začele nabirati, saj se mi je z istim dnem, kot sem začela jesti kruh, pokvarila vsa prebava, ki mi je prej delala odlično. Sem bila pa še kar dolgo na zmerno normalnih kilah, v bistvu se nisem več zredila na toliko, kot sem bila prej. Pa še kasneje sem probala ločevalno 90 dnevno dieto. Tudi tam sem lepo shujšala, brez truda. Fajn je, ker se ni treba popolnoma odpovedati dobrim rečem, le prirediš dieti. Slabost je ta, ker dovoljuje pregrehe - npr. tortica in je zelo nevarno, da te popade in ne znaš nehati, pa si lahko drug dan spet na "slabi" hrani. Kile so mi pa začele rasti z nosečnostjo, tako, da ko bom lahko, bom začela hujšat s to dieto. matilda

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. feb 2007 23:13

Loni, če obstajajo vse možne diete, ne vem zakaj se ne bi dalo hujšat tudi s kruhovo dieto. Na primer: zajtrk: košček kruha + voda malica: košček prepečenca + voda kosilo: voda + košček kruha + voda malica: košček prepečenca + voda večerja: pol koščka kruha + voda Evo, tako nekako, mogoče bi morala še malo izpilit to dieto, variacije z različnimi vrstami kruha ipd. Če se bo strogo držala diete bo sigurno zgubila 4 kg v zelo kratkem času. Dieta sicer ni bila preizkušena na kakšnem inštitutu ampak deluje ziher Loni, brez zamere (ps: jaz že nakaj časa testiram čokoladno dieto. O uspešnosti te diete pa zaenkrat še ne bi pisala) stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti