Pasterizirana jajca

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

tema odprta - 2. feb 2007 18:01 | ogledi: 11.231 | odgovori: 7

Pozdravljene - ker pravijo da več glav več ve, se obračam na vas z vprašanjem oz. po pomoč -

nedavno sem na enem HR forumu zasledila da obstajajo "pasterizirana jajca - v litrskem tetrapaku (posebej beljaki, rumenjaki ali skupaj) ????? Je kdo že slišal za to ??

Bilo je govora o pripravi kremšnit, v povezavi s tem o salmoneli!

LP

gordana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. feb 2007 18:12

Vcasih grem po spezo v COOP ali Familo v Trst, in tam sem res ze zasledila beljake v litrskem tetrapaku, se mi pa ne sanja, kako bi bili lahko pasterizirani, glede na to, da beljak zakrkne pri 56"C (ce se ne motim). Rumenjakov nisem videla. Sem se prav sprasevala, cemu so ti beljaki namenjeni - morda ljudem, ki se morajo ogibat holesterola. Ce se spomnim, bom naslednjic pogledala, pa ti sporocim, ali so pasterizirani ali ne. lp, proxima

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

2. feb 2007 18:15

Sama sem jih nasla na Nizozemskem nekaj casa nazaj, vendar trenutno jih ni vec na voljo v trgovinah. Tam so jih uvazali s Danske. Produkt se je imenoval Danegg, podjetje pa Danaeg. Kupil pa si jih lahko v manjsih posodicah. Jih pa nikoli nisem uporabila. Lp M.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. feb 2007 18:24

proxima, tudi mleko je pasterizirano, pa še marsikaj, pa je v teh živilih tudi veliko beljakovin. Beljakovine res zakrknejo, a ne še pri 56 st. C. Veliko je odvisno od načina pasterizacije, oblik le-te je zdaj res veliko. Če te zanimajo, jih lahko prepišem iz kakšnega učbenika Mikrobiologije. Po mojem mnenju torej ni problem pasterizirati beljakov. Aja, še to, se spomnim, da je Loni na enem od forumov pred vsaj pol leta pisala, da se jih da dobiti v industrijski trgovini Jate v Zalogu. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 02. feb 2007 18:25:54

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

2. feb 2007 18:46

proxima je napisal/a:
Sem se prav sprasevala, cemu so ti beljaki namenjeni - morda ljudem, ki se morajo ogibat holesterola.
Veliko takih beljakov pojejo tudi športniki oz. vsi ljudje, ki skrbijo za primeren vnos beljakovin v telo. Sicer se pa beljaki v plastenkah po 1,5 l res dobijo v Jatinem diskontu v Zalogu. Kako je z rumenjaki, pa ne vem, pri nas je vedno večje povpraševanje po beljakih kot po rumenjakih.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. feb 2007 19:06

@rimljanka: wikipedija, ljubezen moja...:))) sem sla ravnokar raziskovat...:)) http://en.wikipedia.org/wiki/Pasteurisation vsekakor bom pa naredila tudi kaksen eksperiment, cim si uspem nabavit dostojen kuhinjski termometer. lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. feb 2007 9:46

proxima je napisal/a:
@rimljanka: wikipedija, ljubezen moja...:))) sem sla ravnokar raziskovat...:)) http://en.wikipedia.org/wiki/Pasteurisation vsekakor bom pa naredila tudi kaksen eksperiment, cim si uspem nabavit dostojen kuhinjski termometer. lp, proxima
po moje so ti beljaki narejeni iz nafte in ne rabijo pasterizacije ( je pa še ena možnost: narejeni so iz jajc genetsko spremenjenih kokoši, ki imajo le beljake, v tem primeru se pasterizirajo z močno dozo gama žarkov ). Če si iz ljubljane, " dostojen kuhinjski termometer " dobiš v trgovini CONRAD v BTC, pod emporiumom, ( VOLCRAFT MULTI- THERMOMETER DT-300 ), -50 - +300 st. celzija, lahko preklopiš in kaže v farenhajtih, če delaš po ameriških receptih, da ne preračunavaš. Tipalo je kovinsko, uporabno je za čokolado, sladkor, lahko ga uporabiš tudi za pečenko. ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. feb 2007 10:00

Hvala za namig (Conrada se raje izogibam, ce grem sama, zapravim vsaj dve uri, ce grem s svojim, pa celo popoldne...:))) pa se schwinnska stacuna je vis-a-vis za sline cedit). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti