Mačji carpaccio

tema je zaklenjena

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. feb 2007 16:14

Naši mački so pa tko podivjani, da ni šans, da jih ujameš, kaj šele, da jih stlačiš v lonec. In jaz "bjonda" še sprašujem, če jih res prodajajo v mesnici. jade

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 16:17

elaphus je napisal/a:
auachiuaua je napisal/a:
Preziram ljudi brez smisla za humor, četudi črn! auachiuaua
Po mojem skromnem mnenju tole ni bil črni humor, pač pa čisto navadna provokacija, kar pa s črnim humorjem nima niti toliko skupnega, kolikor je črnega za nohtom! [palecdol] LP cervus
Odpiraš zanimivo teoretsko polje za razmejitev navadne provokacije od črnega humorja! Lahko o tej meji poveš še kaj več od zgolj skromnega mnenja? auachiuaua

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 16:25

Samo to tvoje testiranje smisla za humor pa res ne vem, če paše na kulinariko. In konec koncev, kaj si ugotovil? matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. feb 2007 16:28

hehe, mislim, da je konec koncev našel vinaigrette preliv, če ne drugega:) Sicer je pa ugotovil, katere lahko zafrkava, pa mu ne bojo zamerili, pri katerih je pa boljše bit bolj vljuden, po moje;) lahko bi tudi sčasoma to ugotovil na bolj miren način, ampak tole je bil pač "schnell kurs", očitno se je hotel hitro vklopit;). Veri

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. feb 2007 16:30

auachiuaua je napisal/a:
elaphus je napisal/a:
auachiuaua je napisal/a:
Preziram ljudi brez smisla za humor, četudi črn! auachiuaua
Po mojem skromnem mnenju tole ni bil črni humor, pač pa čisto navadna provokacija, kar pa s črnim humorjem nima niti toliko skupnega, kolikor je črnega za nohtom! LP cervus
Odpiraš zanimivo teoretsko polje za razmejitev navadne provokacije od črnega humorja! Lahko o tej meji poveš še kaj več od zgolj skromnega mnenja? auachiuaua
Če bi lahko povedala še kaj več, potem mnenje ne bi bilo skromno. LP cervus

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 16:32

Je pa res, da so v naši okolici med vojno italjanskim vojakom podtikali mačke namesto zajcev - zaradi tega jim še danes slabšalno pravimo "mangiogatti". Očitno imajo podoben okus kot zajci, saj Italjani niso prepoznali razlike in so zato zahtevali, da se ne odre cel zajec, ampak se pusti eno taco neodrto. Sem pa že slišala, da so nekateri tudi že poskusili skuhati golaž iz mačka, ampak je šlo večinoma za eksperimente v kakšnih moških družbah. Nono od mojega fanta je pa menda kar večkrat naredil glaž iz morskih prašičkov. Ja, na žalost (ali pa niti ne tako veliko žalost) imam predsodek do take vrste prehrane. matilda

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

2. feb 2007 17:14

Pa sej to ni več res no!!! Kristina

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

2. feb 2007 17:36

Prebrala sem samo začetne poste,naprej nisem prišla,ker mi je slabo.Ko pogledam našega Mikija(mucek),ki je ljubljenec naše družine,pa mi postane še bolj slabo... Ne morem reči drugo kot kalcicl

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

2. feb 2007 17:49

1. april je še daaaaaaaleč!!!! gordana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2007 17:53

Jaz sploh nisem skapirala, da gre za mačje meso, ampak sem mislila, da avačivava (ime pa je, ime, za pesofila - moj donn, bulmastif, ga še požrl ne bi...) sprašuje za preliv, ki bi ga dal na tanke rezine parmezana...a sem smotana, kaj? Sicer pa je dobil, kar je iskal - preliv, pa naj ga zlije, kamor hoče, samo da tekne...in če si ga zlije na tiča, bo pač teknil komu drugemu...mene česen ne moti, hihihi Sicer pa - kibici so kibici, naj bodo...je bilo pa to tu zanimivo branje, ni kaj. Jaz si ne morem kaj, če kaj obožujem, je to črni humor...Pa saj je meni mož rekel, ko sem pred dvema letoma komaj živa ostala, da je vedel, da ne bo nič, ker mene samo metek spravi s sveta...jaz sem samo še dodala, da mora bit zarjavel... Ajde, lep vikend vsem...pa, naj bo mucek ali pesek, samo da je mesek...mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti