Mačji carpaccio

tema je zaklenjena

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. feb 2007 15:31

Moje leglo ni bilo podhranjeno, dvomim pa, da si ti že držal v rokah sedem tednov starega mačka. Mogoče na pogled še izgleda, v bistvu ga pa dela dlaka, ga je en sam vampek, pa glava in rep. Ne samo, da nisi tako mladega mačka od blizu ogledal, če misliš, da bi iz njega delal karpačo, izgleda, da tudi tega še nisi videl.

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

2. feb 2007 15:33

SE STRINJAM S FRINO. darja2

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 15:35

Frina, mater si zaplankana. Pejt govejo juhco kuhat raje, kot da apeliraš na administratorja tule! Edino kar je res ogabnega in vrednega izbrisa v temle threadu, je ta tvoj slednji post! auachiuaua

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 15:55

auachiuaua je napisal/a:
Matilda, receptov za preliv je milijon, ampak mene zanima kako bi ga naredil za ta konkreten namen! Mesar mi je priporočil tako kot sem opisal, pa je bilo ok. Lahko pa je še bolje. lp auachiuaua
pa ja nisi pričakoval, da ti bomo tu s svojimi izkušnjami pomagali.... matilda

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. feb 2007 16:02

Jaz ti lahko povem nepozaben recept. Skrivnost zares dobrega mačjega carpaccia je v česnu, ki pa mora biti pravilno pripravljen. Vsaj tri ali stiri glavice česna olupiš, zmečkaš v moznarju in si jih naložiš okrog tiča, kjer morajo biti vsaj 8 ur. (pozor, tič mora biti tvoj, sicer ne bo imelo prave zares žlahtne arome, in jasno je, da moraš med tem postopkom mirovat). Nato česen vzames dol, ga v stiskalnici ožameš in dobljen sok pokapljaš po carpacciu, vse skupaj naj pa še kako uro stoji. To je sanjski recept, ampak poznajo ga samo strokovnjaki. lp, proxima

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 16:03

Ok, spoštovane in spoštovani, čas je da tale hec zaključimo: Seveda je bila tole (morda rahlo zlobna) šala Auachiuaue, namenjena malo za kratek čas, malo pa spoznavanju karakterjev tule na forumu. Problem, ki sem ga izpostavil je seveda realen in osebno ne bi obsojal nikogar, ki je tudi vrsto mesa, ki je sam nikoli ne bi (recimo psa, ker sem že ravno kinofil). Kljub temu nikomur ne zamerim hudih besed, mi je pa tudi vseeno če je meni kdo zameril tole provokativno šalo. Preziram ljudi brez smisla za humor, četudi črn! Lep dan vsem še naprej, pa dober tek! PS: Lijana, dobro si se držala, čeprav, nekaj meska bi pa le bilo... auachiuaua

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. feb 2007 16:05

No, saj mali piščančki so tudi luškani... Pa mali pujski in vse ostalo, kar jemo... Mačke vsaj ogrožene niso, tisti ki jejo zaščitene polže in žabe, naredijo po mojem več škode... Ali pa ko ribiči vlečejo mrežo po dnu in pobijejo vse živo, zato da pojemo potem tistih pet merskih rib, ki se zraven ujamejo. To se mi zdi brezveze pobijanje in je za moje pojme manj opravičljivo, pa vseeno to delamo... Mene daleč najbolj prizadane ubijanje in mučenje brez veze, to da nekdo priveže psa na sredi gozda in ga pusti ali da zaveže mucke v žakelj in jih pusti nekje, da prestradajo do konca... Če se odločimo živet, se odločimo, da bomo pobijali druge, od bakterij in drugih mikrobov v zraku, vodi, na tleh, do hrane: tudi solata je živa, čeprav ne gleda, verjetno pa ji tudi ni prav, če jo pojemo... Vsak se sam odloči, kje bo potegnil mejo, ampak ne bom pa nekomu pridigala, ker jo je potegnil drugje, če s tem ne škodi naravi, katero imamo pač vsi samo eno. Evo, pa do bo mir: Vinaigrette preliv se dela iz kakega dobrega staranega vinskega kisa in olivnega olja v razmerju 1:1 in seveda začimb (sol in poper, lahko pa še kaj, po okusu), katere točno bi šle k mačku, nimam pojma, ker pač mucka še nikoli nisem jedla, niti nimam v planu, tako da še nisem raziskovala te teme;) Sploh mi carpaccio ni najbližje, nosečnice pa itak ne smemo surovega mesa,hehe. Sem pa že delala vinargette preliv v solati in v sendviču s tuno, če te zanima, ne vem, če bi šel na tvoje meso, ampak verjetno ne bi bilo napačno. Kar se mene tiče, me lahko pojeste, ko umrem:) Samo tadobre dele prej ven vzamite, da bo kdo drug lahko ljubil z mojim srcem, gledal z mojimi očmi (ok, bo mel mal dioptrije, ampak boljš to ko nič:), pa kak alkoholik bo lahko moja jetra in ledvice dalje zastrupljal;) ali pa se mogoče čudežno odločil, da teh pa ne bi;), upanje umira zadnje. Pljuča pa mirno lahko vzamete, s tem si nima nihče kaj pomagat, pa mišice tudi. Rajši to, ko da se zbudim v krsti, ker se je en študent zmotil pri pregledu, hehe:) Kaka tema... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. feb 2007 16:08

hihi, auachiuaua, se mi je kar zdelo, da je nekdo preveč Monty Phytona gledal:) Sem navajena črnega humorja, je pač veliko moških okoli mene;) Naše kužike pa vseeno ne bi dala nobenemu za pojest;), sicer, kdo bi pa hotel meso 14 letne kužke? Veri

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. feb 2007 16:13

auachiuaua je napisal/a:
Preziram ljudi brez smisla za humor, četudi črn! auachiuaua
Po mojem skromnem mnenju tole ni bil črni humor, pač pa čisto navadna provokacija, kar pa s črnim humorjem nima niti toliko skupnega, kolikor je črnega za nohtom! LP cervus

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 16:14

Proxima, skoraj sem že obupal, da se bo oglasil tudi strokovnjak, s pravimi, preverjenimi odgovori! Le da se po tvojem receptu aroma vsakič razlikuje, od tiča do tiča, ne? Kako pa naj se v tem primeru znajde samska ženska? That"s what friends are for...... (Ali se da česen spacati tudi v muciki - za na muciko?) auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti