Mačji carpaccio

tema je zaklenjena

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

2. feb 2007 14:24

PS: Meni pa recimo dihurji ne pašejo. zvitorepka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

2. feb 2007 14:26

Ja ja, ko bog, pri mesarju! Si pa kr za hece. Barbra

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

2. feb 2007 14:28

A s koščicami si pa zobe otrebiš? zvitorepka

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 14:40

Nena-morje je napisal/a:
To gotovo ni post, ki spada na kulinariko Nena-morje
Kam pa spada? Halo, sprašujem po receptu za vinaigrette preliv za carpaccio iz mesa specifičnega okusa!!! Naj grem na računalniški ali avtomobilski, morda gradbinski forum??? auachiuaua

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 14:41

barbra je napisal/a:
Ja ja, ko bog, pri mesarju! Si pa kr za hece. Barbra
...izpod pulta, seveda. Kadar sploh ima, ponudi samo stalnim strankam... (kot tudi pljučno, zajčka, divjačino...) auachiuaua Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 02. feb 2007 14:43:44

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. feb 2007 14:52

Nisem še jedla mucke in verjetno bi jo težko, vsaj če bi vedela, da je to mucka, ker bi si jo predstavljala, še ribo težko pripravljam, ker me gleda, vendar pa moram auachiuaua-ju dat prav, da imamo dvojna merila, če se tako zgražamo... Navsezadnje je tudi lešnik zarodek... Pa nima nihče slabe vesti, ko ga pohrusta... Kar se mene tiče, je boljše, če mucka humano ubijejo in pojejo, kot pa če ga mučijo, kar se verjetno še precej bolj pogosto dogaja z nezaželenimi mucki kot tole... In če bi bila jaz mucka in bi lahko izbirala, bi tudi to rajši - no, tudi kot človek bi rajši,da me posthumno pomalicajo, kot da me pred smrtjo mučijo ali da me z glavo naprej dajo v krop - kot se recimo pripravlja večje rake, baje morajo bit še živi, ko jih daš v krop, še Jamie to piše... In jih gledaš v ribarnici, kako se matrajo na tistem ledu, premikajo se malo, ravno toliko, da veš, da si neskončno želijo od tam... To se mi zdi hujše... Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 14:58

ej auačivava, bi lahko tudi drugače našel recept za vinaigrette preliv, ker ne verjamem, da ga nikjer ni. Če ješ mačka, pa že ne moreš bit tak buhtelj v kulinariki, da ne veš, kako ga narediti ali pa vsaj najti recept zanj. Če ne ga pa gotovo pozna ta tvoj mesar, ko sta si tko dobra. Ampak očitno to itak ni bil tvoj namen... matilda

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

2. feb 2007 14:58

pa kaj ste zdej človeka napadle ?????? njegova stvar, kaj je, sicer ima pa prav: če ostale živali lahko, zakaj pa mačkov ne? v vietnamu jedo pse, na kitajskem tud, v koreji podgane, japonci surove ribe (=suši= zame bljak), južnoameriški indijanci opice, ... kolikor jest zastopim tole, je želel človek nekaj vprašati. na žalost ne vem odgovora in ne morem svetovati, izražam pa vso moralno podporo Auachiuaui. muu, Drejček

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. feb 2007 15:00

Ne vem, zakaj se pustite brez veze provocirat. Potem pa gre takale tema v nedogled, samo zato, ker si vas je en umsko bolan osebek pošteno privoščil. Sama imam mačko doma, pa tudi mladičke smo že imeli. Škoda, ker ne vem, kje imam zabeležke, ko sem jih tehtala. Verjemite mi, da od 7-8 tednov starega mačka nimaš kaj ugriznit, kaj šele karpačo delat. Iz čega neki le, saj ima še žaba več na bedercu za ugriznit, kot 7 tednov star mucek.

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. feb 2007 15:08

Veri in Drejcek, hvala za vajino normalnost in razumnost... Matilda, receptov za preliv je milijon, ampak mene zanima kako bi ga naredil za ta konkreten namen! Mesar mi je priporočil tako kot sem opisal, pa je bilo ok. Lahko pa je še bolje. Lijana, hvala za zmerjanje. Očitno je bilo tvoje leglo podhranjeno... Še to - jaz sem imel tudi zajčka doma, ko sem bil otrok, pa ne obsojam nikogar da je umsko bolan, če je zajce... lp auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti