Kako v ljubljani do svežih škampov in ostalih morskih sadežev?

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

tema odprta - 2. feb 2002 15:37 | ogledi: 4.397 | odgovori: 4

Spoštovana druščina!

Ali morda kdorkoli med vami ve, kje bi se dalo v Ljubljani ali okolici dobiti sveže škampe ali gambere?

Zgodba: V ribarnici (sicer je ne bom imenoval) dobijo sveže škampe... Že na oko se vidi, da je bila za njimi zelo zelo dolga pot... Vzamem zmrznjene, a glej ga zlomka, verjetno so se nekje pri transportu uspeli odtaliti (škampi na robu embalaže so vrhunsko začinili buzero...) Naj niti ne omenjam, da se točno isti škampi prodajajo odtaljeni na kilo...

Kako v Ljubljani do svežih škampov in ostalih morskih sadežev?

Ker najbrz moje vprasanje nima odgovora, me zanima, če kdorkoli ve, kje bi lahko dobil vsaj tako zmrznjene škampe kot treba? Seveda cele...

Lep pozdrav vsem!

Domen Božeglav

Temo je spremenil(a) wildstyle dne 02. feb 2002 15:42:19

neznan uporabnik

2. feb 2002 20:35

lahko obiščeš v ljubljani oz. v kosezah (tržnica),ker imajo vsak dan svežo morsko hrano kar v prikolici.poskusi alenka platinovsek

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

3. feb 2002 8:24

V marketu v Trbižu (nekaj več kot 100 km od Ljubljane), malo pred odprto tržnico, dobite očiščene in olupljene orjaške škampe po malo manj kot 3000 SIT. Boljši so paklirani po 1 kg v olju kot povsem sveži, ker dalj trajajo. So kuhani in trajajo v hladilniku dolgo. Poskusite. Tudi če računate vozne stroške, se vam pot izplača. Zraven imate izlet in druge delikatese (npr. pršut), ki je mnogo cenejši kot pri nas (npr. testenine, olivno olje itd). To ni reklama za Trbiž, temveč pomoč našim gospodinjam in gospodinjcem, da za manj denarja dobijo več in bolje. Eger Vid Pečjak

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

3. feb 2002 9:53

Škampe rabim za buzero in žar, tako da očiščeni nažalost ne pridejo v poštev:( V mislih sem imel ribarnico, kjer se da zmenit, da te pokličejo ko dobijo svežo robo... (na Hrvaškem sem tako zmenjen v lokalni ribarnici in stvar odlično funkcionira tako za njih kot zame - oni obdržijo stranko, mene pa nikoli ni strah, kaj mi bodo "poturili") Za škampe in gambere me zanima predvsem zato, ker že po dnevu, dveh dobijo vonj in priokus, ki hrano popolnoma pokvari... Lep pozdrav! D. Domen Božeglav

neznan uporabnik

4. feb 2002 13:33

slišal sem, da škampe in podobne živali tako in tako transportirajo na celino samo zamrznjene in da svežih škampov sploh ni, razen tistih ki jih dobiš od ribičev na barki. sveže škampe pa najraje jem surove. zjutraj ali celo ponoči jih dobim od ribičev, pokapam z limono in tako pripravljeni so prva liga. dober tek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti