Munchen

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

tema odprta - 1. feb 2007 6:48 | ogledi: 3.742 | odgovori: 20

Prosim vas za pomoč, čeprav to ne spada v kulinariko, vendar ste zelo ažurne in imate prave rešitve. Hči se mi jutri (petek) vrača iz Etiopije in sicer na letališče v Munchnu. Prosila me je, če jo lahko pridemo iskat (in še dve njeni prijateljici). Ker še nikoli nisem bila tam me je malo strah. Po Sloveniji že naredim veliko km, 2x sem bila tudi v Trstu (samo do Silosa), pa do Lentija smo se zapeljali. Mi lahko kdo opiše pot v Munchnu do letališča.

Hvala in LP.

slavi1

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

1. feb 2007 7:09

Slavi, če me spomin ne vara (nazadnje sem bila gor pred kakimi petimi leti),se ne moreš zgubit. Če greš po avtocesti čez Karavanke in vse avstrijske predore, imaš PRED Munchnom (se mi zdi da osem kilometrov prej) odcep za letališče. Upam, da ti bo katera druga vedela več povedat. Pozdrav, helenag

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. feb 2007 7:44

Je vse izredno dobro označeno. Če ni ravno kakih velikih del na cesti, ne moreš falit. Pa tudi če so, je vse označeno. Ker okoli Münchna so še vsakokrat kaj rili, ko sem šla mimo, govorim za zadnja 3 leta. Loni Makaroni

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. feb 2007 8:36

Pojdi na spletno stran http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHom vpiši start in cilj potovanja in ti izriše detaljno celo pot, ter koliko časa traja potovanje. Tako imaš že doma malo predstave kam moraš peljat, lahko pa si katero od map tudi stiskaš, tako, da jo imaš s seboj v avtomobilu. Skoraj, kot mali GPRS, samo da je na domačem računalniku in ne v avtu. Z možem sva se že večkrat posluževala te spletne strani, ko nisva vedela točno kako do želene destinacije v tujini. Lep pozdrav, Mijan

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

1. feb 2007 8:45

Ne pozabi kupit vinjete, za Avstrijo, ker greš po avtocestah........do tja boš potrebovala s postankom in zmerno vožnjo cca. 4-5 ur.....z malim postankom. Pa nekaj evrov moraš imeti v žepu za plačilo predora v Avstriji.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

1. feb 2007 8:51

Če smo že pri Munchnu... jaz spet iščem eno poceni in zgledno urejeno prenočišče. Po možnosti čim bližje centra mesta, ker grem tudi v šoping in se mi ne da prevažati po mestu. Se mi zdi, da se je od lani do letos grozno podražilo. Sem iskala po hostlih in pod 40€ na osebo na dan ne najdeš. Pri tej ceni se pa že začnejo tudi hoteli. Če ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakšnim hostlom, hotelom in da je poceni, naj napiše (pod poceni smatram, da ne stane več kot 40€ na osebo na dan). Sonja

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. feb 2007 9:00

Vidim, da sva bili z Abeto istočasno istih misli. Mijan

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. feb 2007 9:23

Do letališča FJS se pride v 4,5 urah zmerne vožnje - je pa treba računati, da se takoj po avstrijsko-nemški meji avtocesta spremeni v hitro cesto in da je na nemških cestah stalno veliko avtomobilov in da vozniki zelo konzervativno vozijo. Odcep na letališče je pred Muenchnom iz avstrijske smeri. Dobra stvar v Nemčiji je, da imajo lepo označene smeri in poti. Pa avtokarto si vseeno kupi. Za dilling in vse ostale, ki iščejo poceni prenočišče: veseli svet svetovnega spleta ima zelo prijazno orodje iskanja prenočišč. Ključne besede so "hotels in Muenchen" in zleti ven ogromno podatkov, potem pa izbiraš glede na cenovni razred in oddaljenost. Vendelina jr.

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

1. feb 2007 9:39

Koliko se spomnim so najcenejši hoteli Etap hotel, ki sem ga videla tudi v Munchnu. Ni ne vem kaj, je pa čisto, toplo, kopalnica je taka mala kar v vogalu sobe. Zajtrk je v ceni, sobe pa so do tri osebe- dve odrasli in otrok, koliko se spomnim. Sicer pa sem našla link, pa lahko pogledaš. http://www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5 , ta je nekje na sejmišču, so pa štirje v Munchnu in okolici. jass

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

1. feb 2007 14:44

Vsem hvala za informacije. slavi1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti