Vegeta?

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

2. feb 2002 20:37

Rada bi povedala še to, da Vegeta da določenim jedem polnejši okus. Seveda jo moramo uporabljati v primernih količinah in jo dodajati k ustreznim jedem. Zagotovo ne pristaja v vsak lonec k vsaki jedi. Jaz zelo rada narežem belo piščančje meso na male koščke, jih začinim le z Začinko in popečem v teflonski povni. Meso v kombinaciji s to začimbo spusti prijeten sok in je prav dobro. Tudi meni se NE zdi, da imajo VSE jedi, pripravljene z Vegeto, enak okus. Spreten kuhar z malo domišljije podari vsaki jedi specifičen okus, torej tak, ki ga jed "zasluži", pa čeprav si tu in tam pomaga z začimbnimi mešanicami! LP! Beti

neznan uporabnik

2. feb 2002 20:52

Vsi skupaj z Jerenjem vred se moarete pozanimati, kaj pravzaprav pomeni kulinarika. Zgolj kuhanje zagotovo ne. Bistven pridevek kuhanju je spretnost ne nespretnost. Sporočilo je spremenil(a) Mario dne 02. feb 2002 20:58:00

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

2. feb 2002 21:20

dodatki jedem vsekakor dajejo potuho vsem ki jih uporabljajo.....sam sem absolutno proti tem dodatkom, ker lahko vsak doda jušno zelenjavo po svojem izboru.....sicer pa Jernej, jaz nisem predlagal, da se......preberi še enkrat.....povedal sem samo svoje mnenje..... če kuhamo enostavno MINEŠTRO, nimamo kaj iskati potuho v neki začinki, ali vegeti, ali dodatku jedem.....uporabimo svežo zelenjavo v neki svoji recepturi oz. si sami določimo koliko katere zelenjave.....npr. ješprenj s svežimkorenčkom,zeleno,rumeno kolerabo,peteršiljem, porom itd.....je stokrat boljši kot z dodatkom neke xyz......da ne bi komu delal reklame......kulinarika ni veg....ops......nek dodatek jedem...sicer pa kakor za koga.....nisem pa rekel, da se kaj ne sme in je prepovedano....... Herman Teron

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

3. feb 2002 9:43

Sami ste že izrazili »svoje skromno mnenje, da taki recepti, ki ne temeljijo na določenem kuharskem znanju, na strani, ki naj bi bila rezervirana za ljudi, ki hočejo kuhati dobro, se tudi nekaj naučiti in poslušati nasvete tistih, ki so od njih bolj izkušeni, nimajo kaj iskati«. Pa iščem in iščem Vaše cenjene recepte pod »mario« pa pod »mlakar«, da bi pridobil "spretnost-bistveni pridevek kuhanju", pa nikjer nič!! ?? Lp! Riko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti