Magdalenice

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. feb 2007 17:24

Anja, modelčki so na mizi pri nas doma. Imam jih 24 komadov, tako kot si naročila. Zdaj rabim tvoje bolj točne podatke. Pošlji mi jih na ZP. lp Vesna

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

2. feb 2007 17:54

Veliko izbiro modelčkov so imeli v mariborskem Merkurju (na Tržaški)! LP gordana

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. feb 2007 21:44

Veri, če jih boš še kdaj zasledila, se najprej spomni name, pa sporoči. Ok? Hvala ti! Lep dan in veliko se smejte

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

2. feb 2007 23:24

Evo punce iz prve roke, danes sem kupila modlečke za magdalence v Leclerku v Ljubljani. Cena je 4,12 EUR za pekač z 12 kom. Majo pa tudi pekač za orehe, mislim da je cena okoli 1400 SIT za 12 kom. Sem pa gledala tudi v Mullerju v centru Lj. pa niso imeli nic. Sedaj pa veselo na delo. Hvala za pomoč. tinar

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. feb 2007 13:04

Tinar pa kaj nisi ppovedala da boš tam okrog bi se dobile na kavi. lp Vesna

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

4. feb 2007 18:09

Joj, Vesna skoda, mogoce pa naslednjic. No ravnokar sem spekla svoje prve magdalenice in si tud slucajno nisem predstavljala, da je to tako tekoce testo, ampak mislim da mi je vseno uspelo. A je to ok, da so malo napihnjene? Koliko casa pa jih lahko hranim? tinar

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. feb 2007 19:05

Ja, testo je res bolj tekoče in se res napihne. Modelčke ne smeš preveč napolnit. Pri nas jih zelo hitro pojemo, tako na uč bi rekla, da trajajo par dniZa na kavo pa seveda velja. lp Vesna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. feb 2007 19:12

tinar, moje testo ni tako zelo tekoče. Po katerem receptu si pa delala? Če modelčke polniš do 3/4, ti pridejo lepo ravne, sicer - če jih bolj polniš - pa so rahlo napihnjene. Govorim iz svojih izkušenj. Ker je to pododbno testo kot za šarklje itd., jih po mojem v zaprti škatli lahko hraniš tudi 2 tedna. Pri nas sicer ne zdržijo tako dolgo, ker jih imam jaz strašno rada. Zelo so uporabne tudi za namakanje v sladoled. Meni pa so se danes magdalenke prijemale na pekač? Pa sem ga namastila in delala vse kot ponavadi. Ne vem. Spekla sem 2 rundi (48 magd), ostanek testa pa porabila za dno od sadne torte, ki jo bom naredila jutri. Anja

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

16. mar 2007 12:17

Namig za tiste, ki nimajo modelčkov za magdalenke (jaz jih imam, pa se mi ne da vsakega posebej mazat z oljem, pa potem pomivat vsakega posebej in še obrisat ...); danes sem vzela najmanjše papirčke - za praline, po dva skupaj in nabrizgala vanje maso za magdalenice (po receptu Rece - 4 jajca ...). Modelčke sem napolnila do 3/4 in so se spekle prav lepe magdalenice. So oblike majhnih mufinov, na obodu je značilna rebrasta oblika; odločam se le, ali naj odstranim papirčke ali pa kar pustim v njih, ker je lepo za pogledat. Če bo komu v pomoč ... aprila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

18. mar 2007 17:46

Danes sem pekla magdalence v pekaču za orehe. Uporabila sem nasvet katke lopatke. Na koncu so se prijemale, z nožem sem jih strgala iz modelčkov. Prepričana sem bila, da je testo trše in da so magdalence piškoti. Meni je testo enak kot za biskvit. Iz mojih magdalenc so kasneje nastali mafini, male potičke, in oblat za torto. Testo za magdalence je biskvitno ali piškotno? Sem pogledala v bazo pa za njih ni recepta. Recin recept je bolj kompakten zaradi moke. Verjetno bi morala uporabiti tudi prave modelčke. ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 18. mar 2007 23:14:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti