Spet lignji

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 31. jan 2007 13:22 | ogledi: 3.754 | odgovori: 8

Ne me kregat, ampak res potrebujem preizkušen recept in vaše mnenje.

Naredila bom lignje v pečici s krompirjem. V nekaterim receptih dodaš lignje na koncu, v nekaterih daš vse skupaj, v nekaterih tekočino odliješ..

Kaj je bolje? Ali lahko dodam tudi hobotnico? Jo moram prej pokuhat ali ne?

Hvala.

Tina

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

31. jan 2007 13:45

Hobotnico prej obvezno skuhat, razen če boš pekla "pod peko", za lignje pa po pravici povedano ne vem, po moje pa jih ni treba, ker so sami po sebi že dovolj hitro kuhani. Meni se najbolje obnese če tudi krompir prej na tričetrt skuham in samo dopečem v pečici, ker drugače pride dodatek (riba, hoba..) preveč suh in zapečen. Tudi varianta v pečici mi ne rata vedno najbolje, odkar imam pica pekač delam to kar tam notri. Torej hobotnico skuham (kar v ekonomu), krompir v koščkih, tako na tričetrt. Hobo nakosam na večje kose, v picapanu segrejem malo olivnega olja, gor dam hobo, odcejen krompir, včasih še kak kos svežega paradižnika ali paprike in pustim da se malo popeče, občasno z lopatko malo obrnem in to je to. Gotovo se ti bo oglasil kdo, ki je še bolj vešč v pripravi teh jedi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. jan 2007 13:52

V bazi receptov boš našla marsikaj o tem, enega dobrega se spomnim, da ga je prispeval Riko. Ne em, meni so lignji vedno uspeli, mislim mehki so bili in sočni, ko sem jih naredila tako: na dno pekača najprej olivno olje, na polmesece zrezana čebula, nekaj strtega česna, lovor, rožmarin, na togor na krhlje zrezan krmpir. Vse to kar z roko premešam in dam na to potem očiščnene in malo naoljene lignje. Ko so ti malo zapečeni, potem, kakih deset minut pred koncem peke, vse skupaj solim in premešam tako, da lignji ostanejo na vrhu. med peko zalijem z malo vina, občasno prelijem s sokom, ki se nabira. Lahko pa pekaš tudi pokriješ s folijo in odkriješ kakih deset minut pred koncem. Med krompir pa včasih vmešam še rdečo in zeleno papriko, zrezano na trakove, pa kak paradižnk tudi. Mamamia mamamia

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

31. jan 2007 14:00

Če te ne moti je tale recept v hrvaščini in je iz hrvaške coolinarike, pod tedenskimi jedilniki, kjer si lahko pogledaš še slikico, mislim pa da mpora biti zelo okusno in bom ob prvi priliki tudi jaz naredila Sastojci za 4 do 6 osoba 800 g liganja 500 g krumpira 1 luk 2-3 češnja češnjaka 50 ml maslinova ulja 100 ml bijelog vina 100 g maslina (zelenih i crnih) 1 žličica ružmarina 1 žlica Vegete Priprema 1. Lignje očistite, operite i posušite papirnatim ubrusom. Krumpir ogulite, a luk narežite na četvrtine. 2. U odgovarajuću zdjelu stavite krumpir, lignje, luk, protisnuti češnjak i ružmarin pa sve pospite Vegetom. Dodajte ulje, masline, sve dobro promiješajte i stavite u odgovarajući pleh. 3. Pleh prekrijte aluminijskom folijom i pecite oko 30 minuta u pećnici zagrijanoj na 180-200°C. Zatim uklonite foliju, dodajte vino i pecite još 5 minuta. bina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. jan 2007 14:44

Tudi jaz delam podobno kot mamamia, le da jaz krompir najprej skuham oz. podušim na 3/4. Doslej sem imela že večkrat slabe izkušnje s krompirjem, ki ni in ni hotel postati mehek. Sedaj pa ne raskiram več. Včasih dodam še kakšen ribji file narezan na koščke. Drugače je pa omenjena jed NJAMI. LP katjushka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

31. jan 2007 15:37

Kristy moji predhodniki so ti dali dobre napotke,za peko lignjev.Hobotnice pa raje k lignjem ne dajaj,ker boš težko zadela tako,da bo oboje ravno prav pečeno.Raje peci vsako posebej,če pa imaš kako malo hobo za porabit,jo pa pokuhaj,nato pa duši na čebuli do mehkega in dodaj k lignjem tik pred koncem pečenja.Po mojih izkušnjah lignji ne spustijo toliko vode,da bi jo bilo potrebno odlivat,surova hoba pa,zato jo priporočajo pokuhat pred peko.Kot alternativo ti predlagam musako z lignji,ki je ravno tako dobra,pa še sestavine so podobne. ati zlati

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

31. jan 2007 15:41

Hvala. Zlati ste.. Spet bom blestela z mojo kuharijo.. Tina

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

31. jan 2007 15:45

Ati zlati, hobotnica + lignji > ne siba

Slovenica1  

član od: 28.11.2006

sporočila: 23

20. feb 2007 20:59

Jaz tudi odsvetujem hobotnico in lignje naenkrat. Enostavo imata različen čas kuhe. Če že želiš, peči ločeno. Slovenica1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti