Hoferjev pralni prašek - agresiven?

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

tema odprta - 31. jan 2007 11:23 | ogledi: 8.322 | odgovori: 13

Punce, povejte mi, ali je to mogoče.... Kakšen mesec nazaj sem začela uporabljati Hoferjev pralni prašek, tekoč, za barvasto in belo perilo, brez mehčalca.

Belo perem na 60 stopinj in začele so se mi trgati spodnje hlačke med gumico in blagom.

Ali se je kateri zgodilo kaj podobnega, ali pa so mogoče samo hkrati začele spuščati dušo? Drugače sem z njim zadovoljna, ampak tole me pa res čudi.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. jan 2007 11:51

Gumica sčasoma res postane lepljiva in trgajoča.Ko sem to spoznala ne kupujem več takih.Mislim,če bi bil prašek preagresiven bi se začelo trgati še kaj drugega. ena mš

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2007 12:11

Že dolgo časa perem s hoferjevim tekočim detergentom za pisano perilo in sem zelo zadovoljna. Barve ne bledijo, material se ne uničuje, sploh v priemrjavi z nekaterimi dražjimi praški bolj zvenečih imen (ariel na primer, zavoljo katerega mi je marsikaj zbledelo hitreje, kot bi si človek želel). Soploh ariel prašek je agresiven, z njim perem samo še bele stvari, tekoli je malce bolj "prijazen". Za temno modre in črne stvari pa uporabljam namenski detergent za takšno perilo, tudi hoferjev. In nimam pripomb. Gumice in podobno pa sčasoma doleti "utrujenost materiala", tu nemoremo nič. Mamamia mamamia

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

31. jan 2007 12:27

se mi je zdelo, da ni s praškom nič narobe, ampak je očitno čas za nakup novega perila :)))))

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

31. jan 2007 12:36

moja mama uporablja Hoferjev prašek v prahu že nekaj let. Pravi, da fajn opere ampak sčasoma postanejo kuhinjske krpe in spodnje perilo lozne. Tako da ima kuhinjske krpe bele vendar strgane. gianja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jan 2007 13:55

Ne vem kako je s hoferjevim pralnim praškom, ampak nekateri so res agresivni in prehitro uničijo perilo. Pred leti sem kupovala Jolly od Etola, opral je bleščeče belo, ampak v pol leta sem bila brez brisač. Resda so bile že bolj stare, pa vseeno, kar vse po vrsti so se naenkrat zluknjale. Niti ne bi pomislila na prašek, dokler me na to ni opozorila kolegica, ki se ji je zgodilo isto. Mislim, da malce pozornosti ni odveč. Lp Cila

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

31. jan 2007 19:28

A NI JOLLY PRAŠEK OD TKI HRASTNIK?????? ETOL SE UKVARJA SAMO Z AROMAMI.KOLKO JAZ VEM

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

31. jan 2007 20:56

Jaz se pa spomnim, kako si je moja mami, potem, ko je ostala sama in bi seveda trajalo, preden bi nabrala perila za en stroj, belo perilo pač "kuhala" v loncu in je enkrat počela to z eno cenejšo varianto pralnega praška (znamke pač ne vem, ker je že doolgoo tega) in rezultat je bil: snežna belina in luknje na skoraj novih kosih spodnjih majic in hlač - skratka katastrofa. No bi pa izkoristila to svoje pisanje še za vprašanje: nikoli nisem videla teh pralnih oreškov in pojma nimam, kako zgledajo in kako funkcionirajo - skratka o njih ne vem popolnoma nič, le to vem, da so Lep večer vsem skupaj rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jan 2007 21:01

Ferda, mislim, da se nisem zmotila. Če sem prav prebrala, tudi Mercatorjev pralni prašel proizvaja Teol. Če se ti da, preveri ob priliki. Lp UPS, Ferda, prav imaš. Ah moj EMŠO. Jolly je res od TKI, moram še za Mercatorjevega preverit. Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 31. jan 2007 21:16:51

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

1. feb 2007 12:29

Ali imajo v Hoferju tudi prašek za posodo - pomivalni stroj? Kako ste z njim zadovoljne?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2007 13:14

rdkapica, v Hoferju kupujem neke tablete za pomivalni stroj, v taki zeleni škatli so. Po mojih izkušanj so zelo dobre. Posoda je lepo pomita, kozarci se svetijo, ni belih pack po posodi (ker jaz perem v stroju vse, od kozarcev do rostfraj posode). MIslim, da se jim reče claro. za prašek pa ne vem, ga ne uporabljam. mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti