Izdelava masla

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

26. okt 2013 11:39

Že mogoče, ampak čajna salama pa za moje pojme ni ravno neke višje kvalitete...

peter

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

26. okt 2013 20:02

pišitr kar hočete, jaz sem samo napisal kar je strokovno res, torej govorim o strokovnih izrazih in ne kar nekaj !

brez vete pisanje se mi zdi skrajno egoistično.

marcelll

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. okt 2013 22:18

marcelll je napisal/a:

pišitr kar hočete, jaz sem samo napisal kar je strokovno res, torej govorim o strokovnih izrazih in ne kar nekaj !

brez vete pisanje se mi zdi skrajno egoistično

Prosim za kak strokoven vir, kjer je navedeno tako kot praviš (in, mimogrede, kuhanega masla ne poznaš?).

Kaj hočeš z drugim stavkom povedati, pa pri najboljši volji ne razumem.

rimljanka

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

26. okt 2013 22:18

Jaz pobrano smetano s kislega mleka vzamem iz hladilnika in malo počakam z mešanjem. Puter delam v ozki in visoki posodi, ker smetana naraste in z električnim mešalnikom, z dvema metlicama. Pinjenec in prve 3-4 vode v kateri sem prala puter, uporabim, ko delam testo za kruh. Hlebček putra pa perem tako, da z leseno lopatko (dobi se jo pri prodajalcih s suho robo) zajemam puter in ga prenašam na nasprotno stran v posodi. Če so koščki si pomagam, da odlijem pinjenec čez cedilo. Ko imam opran puter z leseno lopatko iztiskam vodo iz putra na isti način kot, ko sem puter prala v vodi. Nato dam pokrovko na posodo, z obema rokama držim pokrito posodo in jo sunkovito premikam od sebe in k sebi, da puter izloči še preostanek vode. Hlebčke putra dam v vrečke (da se med seboj ne sprimejo) te pa v večji steklen kozarec (za vlaganje ali v veliko posodo od benkota) zaprem s pokrovom in imam v skrinji.

slivovi cmoki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti