Javorjev sirup

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2007 2:03

hihi, nike, res je, ežoj me rad zfarkava:) Nimam pojma, zakaj se ja vame vpiknu:) Je pa fajn vedet, da bi se kdo postavil zame, tut če bi šlo zares:) Mata pa oba prav glede tega mojega štetja dnevov: ni tako kot uradno, dokler ne grem spat, je dan številka ena - ne prašita, kako se zadeve za komplicirajo, ko par dni ne grem spat in je že vikend, zame je pa še kar sreda... In potem rečem, včeraj sem to pa to, pa me ljudje čukasto gledajo:) Pa moje leto ima kar nekaj dni manj, se mi zdi:) Danes je recimo bil tak dan... Če sem pa "morala" naredit eno jopo lubiju, ki trenutno ne more nosit puloverjev (športna poškodba, beri zlomljena ključnica)... Zdaj grem pa naredit slaninin zavitek, ker grejo jutri na teren, da bo mela cela ekipa, potem grem naredit še en jumbo sendvič samo zanj:), pred tem, ko bom vstala, bom verjetno morala it bruhat;) vsaj tako je po navadi, ko se premaknem... Potem grem še nekaj narisat, potem moram poslikat skodelice za prijateljico, potem bom verjetno morala že fanta zbudit za v službo, potem bi pa že moral bit jutri, hehe:) Pa ne bo:) Hipermarket napišem zato, da ne bi Jernej pop*, da delam reklamo za Merkator, pa ker je Merkatorjev en kup, hipermarket pa en in tam majo marsikaj, kar v navadnih merkatorjih nimajo. Kupujeva pa skoraj samo tam, 1x na 14 dni dobesedno narediva generalko, pa mava mir, nisva preveč za po štacunah letat, tja greva pa rada (seveda pa samo 1x na 14 dni, več bi bilo preveč:), ker že vse veva, kje je, pa se hitro znajdeva;) Sicer sva po šopingu bolj zmatrana kot po maratonu - dobesedno in preverjeno... ežoj, ampak ti bi pa moral mal več radio poslušat, tam majo skoz reklame za hipermarket, hehe:) Je v šiški:) Aja, saj res, javorjev sirup je bila tema, ne? Zdaj me boste ubili, a ne, da takole zasmetim temo. No, da se odkupim: kar se okusa tiče, je malo podoben razredčenemu medu ali kakemu drugemu sladu, samo da je meni boljši, pa ima svojo aromo po javorju, ki jo ej težko opisat:). mestnac, kak je za čiščenje ne vem, je sladek, kar se mene tiče je lahko super, hehe:) Samo tam, kjer ga jaz jem, ne vem, če dela - na vafljih, palačinkah, sladoledih, v bonbonih, pralinejih... Lonihvala za nasvete, bomo pazili od zdaj naprej in brali nalepke:) Jaz sem se šla zdaj ocenjevanje na oko - sem obrnila flaško in gledala, kako gost je, ko steče po vratu:) ežoj, koruzni sirup dobiš tudi v hipermarketu (glej zgoraj, hehe:), isto pri zdravi prehrani, ni pa lih poceni. Ampak ežoj, javorjev in koruzni sirup sta zelo pogosti sestavini raznih takih ultra sladkih zadev, ki jih ti rad packaš, pa bonboni, pralineji ipd... Ker naredita, da ne more sladkor čisto kristalizirat nazaj in potem dobiš tako pacasto maso, iz katere lahko delaš svega i svašta! ma to je neki zate:) moraš probat:) Jaz se jih ne spravim velikokrat delat, ker fant namreč ni največji ljubitelj bonbonov in lizik (no, čeprav, če sem odkrita, domače tudi on hitro pohrusta:), čeprav jih mam sama zelo rada (sem tak nerazvajen cukerjed, jem vse, od najžlahtnejše čokolade do bonbonov iz glukoznega sirupa in sladkorja, pa dve aromi zraven:)... Ampak delam na tem, da bo odjemalcev več:) Ko bo tole malo bitje v meni zraslo toliko, da bo lahko jedlo bonbone, bo dobilo domače bonbone, do takrat se jih moram pa u iber naučit delat:) Zato sem za zdaj naštudirala tele karamel-sladkorni sirup-glukozni sirup-koruzni sirup variante:) Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. feb 2007 7:25

Ja Veri, čisto prav imaš, koruzni sirup se uporablja za kontrolo kristalizacije sladkorja, zato sem spraševal, če se da s javorjevim sirupom nadomestit. Imam par knjig, pa moram nekaj stvari poskusit ( če se ti ljubi poglej temo " angleščina 2 " ). Pri meni je tako, da nikoli ni dovolj čase ( tako kot ti, bi jaz tudi rabil 25- 28 ur/dan ), zaradi tega mi ( bi rekli umetniki ) en kup projektov čaka na realizacijo. ežoj

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. feb 2007 8:27

Sem dragega poslala, da ga je šel kupit, me je preveč firbec matral. Sem ga probala in mi je všeč. Okus je res mešanica medu in karamele (celo na steklenički piše karamela), vendar s posebnim ne prevladujočim okusom katerega od njiju. alexis

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2007 13:15

e, vidiš, alexis, da te ni razočaral!:) ežoj, že hitim gledat, jaz ma v vsaki kuharski knjigi (ki jih je par metrov) ene par projektov, ki čakajo na realizacijo, pa v vsaki ustvarjalni tudi, da ne govorim o gori onih, ki se kar množijo v moji glavi, ko podgane so! Enega uresničiš, pa je že 5 novih... Veri

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. feb 2007 22:01

daš ga v roiboos čaj ali pa ga preprosto uporabljaš nameto medu kjerkoli in kakorkoli LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti