Javorjev sirup

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

31. jan 2007 8:14

Javorjev s. imajo v Tušu,ceneje kot v lekarni.Je pa 2x redkejši, tako ,da si na koncu na istem. Ežoj siba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. jan 2007 8:23

Pri javorjevem sirupu je treba biti pozoren na vsebnost le-tega. Včasih je notersamo 20% javorjevega sirupa, ostalo pa je koruzni sirup. Grad A je najsvetlejši, grad C pa je že bolj podoben melasi in močnejšega okusa. Se splača dati malce več denarja in dobiti ta pravo stvar. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jan 2007 8:44

Jaz sem na Sili letos kupila direktno kanadskega... mmmm......... lidka

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

31. jan 2007 9:57

Jaz sem si ga poleti prinesla iz Kanade, pa razen za palačinke ga še nisem uporabljala. Tudi zmes za ameriške palačinke sem pritovorila in bila, kar malo razočarana saj so v bistvu take, kot na carski praženec. Sicer pa sirup imajo sigurno v vsakem Mercatorju. (pri zdravi prehrani) swarovski

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. jan 2007 10:04

nike, blanchy ima prav, Veri zmeraj hodi pozno spat in verjamem, da je za Veri danes vse dokler ne gre spat. Glede hipermarketa: res ne vem kaj kdo pod tem misli. Ponavadi rečemo v Hoferju, šparu ... zdej pa čisto resno vprašanje: rad bi preizskusil nekaj receptov v katerih se uporablja " koruzni sirup " ( corn syrup ). A se ta zadeva pri nas dobi, in a se morda da zamenjat z javorjevim. pa še to: zakaj ( za katero zadevo ) uporabljate javorjev sirup ( razen za palačinke, pri meni za palačinke zadostuje marmelada in/ali orehi ). ežoj

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

31. jan 2007 10:13

Ežoj, ne vem, če se corn syrup dobi pri nas, glede menjave bi pa rekla tako: meni bi bilo javorjevega sirupa škoda. Corn syrup je namreč zadeva bistveno nižje kvalitete - to je kot neke vrste sladkorni sirup. Če pa gre za kako zadevo, ki se recimo na koncu polije s sirupom, pa kar daj javorjevega, bo toliko boljše. :) Za tiste, ki ste spraševali za Hoferjev sirup: je nekje srednje kvalitete - imela sem že boljšega, pa tudi bistveno slabšega. Za ceno, kakršno ima, je zelo v redu. cherry

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

31. jan 2007 11:05

se opravičujem, ežoj. lih sm se zbudla in sm bla še mal tečna hehe :) ne vem zakaj, ampak ful mi je blo smotan, kar si ji reku (seveda nisem vedela, da gre za šalo), pa sploh nisem taka, da bi kej "težila", sploh če se ne gre zame. no, pa očitno sem - edinkrat, ko sem kaj rekla - izpadla neumno, tako da se res opravičujem. pa lep pozdrav. nike

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. jan 2007 11:39

nike, ni panike, ti se le oglasi, bolj ko se boš oglašala manj nesporazumov bo, pa tudi če bojo bomo jih hiter zgladili. ežoj

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

31. jan 2007 11:40

Meni je najboljši sirup tisti, ki ga pridelujejo v Wisconsenu. Samo dvomim, da bi ga lahko dobila bilokje v Sloveniji. Bom poskusila pa kanadskega. Lp, pikica82

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jan 2007 11:49

Jože, javorjev sirup daš lahko v: biskvit namesto sladkorja piškote preliješ sadno solato preliješ ali aromatiziraš skuto za zajtrk preliješ musslije dalo bi se marinirat tudi mesek z njim delaš popečene banane... Mislim, idej je full... lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti