Kmečki turizmi

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

23. feb 2002 22:20

Jerneju! Hvala, hvala, hvala! Vse štima, vse je O.K.Sicer nisem blondinka, ampak se očitno tako obnašam.Kdo bi opazil tisti majhni kotek levo zgoraj v portalu!!! Pa še opravičilo blondinkam: to primerjavo sem pobrala samo iz vicev. Sicer pa nimam nič proti blondinkam, še manj pa proti blondincem... Pozdravček pa vsem članom!!!! svetladom

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. feb 2002 23:24

Ja, ni za kaj. Ampak kaj ima to s temo kmečki turizem? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

24. feb 2002 17:42

Jernej ima prav. Kaj neki ima vse to zveze s kmečkim turizmom. Očitno ste vsi nastopajoči za kmečki turizem kvečjemu le enkrat slišali, zanj se pa zanimate le iz razloga, da je ta zadnje čase vedno bolj popularen med hohštaplerji. Pa naj kdo pove vsaj eno kulinarično izkušnjo s kakšnega kmečkega turizma ko že toliko besedičite. Pojma nimate! marjan zajc

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. feb 2002 17:44

Sklepam, da je Svetladom hotela pisati meni, da je po pomoti pisala v to temo... Marjan pa takoj najde razlog za razburjanje in kritiko. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

25. feb 2002 8:40

Jjjjjjjjjjjjjjjjjja! marjan zajc

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

27. feb 2002 1:10

Jernerj! Nisem pisala po pomoti, samo za test, ker so me mučile določene nastavitve (Jernej že ve!), res pa ni imelo zveze s kmečkimi turizmi. Ga pa lomim, komaj mesec dni se sprehajam po tej spletni strani, pa že sejem zmedo! O.K. Kmečki turizmi! že dolgo se nisem oglasila pri " močvirnikih", t.j. ljubkovalno ime za ljubjančane.Kam se hodi tam na dobro kmečko hrano? svetladom

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

27. feb 2002 1:15

Marjan! Aja, hohštapler pa res nisem. Ker celo pomagam kuhati na kmečkem turizmu. Brezplačno kot član kluba in za hobi. Kakšna kulinarična izkušnja te zanima?Recept? Strežba? Recept za dober golaž ali kurjo obaro? Ni problema!!! svetladom

neznan uporabnik

27. feb 2002 17:24

O. K. divjačinski golaž. Povej kako pripraviš meso in katero. marjan zajc

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

6. mar 2002 23:56

Marjan! Izbrala sem srnin golaž - od jutri dalje je med recepti na meniju. Količine so me malo mučile, ker kuhamo za 30-50 ljudi po občutku. Pripraviti recept za 4-6 ljudi pa zahteva malo premisleka. Doma skuham odvisno od kosa mesa. Če imam več mesa, je več golaža. Osnovni recept je pa takšen: -kolikor mesa, toliko čebule - čebula ročno narezana (če peče, daš gor sončna očala, pa je bolje) - lovorjev list glede na količino - paprika v prahu glede na količino - strt česen glede na količino - malo paradižnikove mezge - sol po okusu -jušni zelenjavni bujon (korenček, tudi rumeni, peteršilj- koren in zeleno, koren zelene( zelo malo) - ostale začimbe po okusu - belo vino po okusu Čebulo in česen počasi pražimo (bolje na domači masti kot na olju). Zalijemo z malo vode, da se raztopi, spet pražimo do suhega. Nato vržemo v lonec koščke srnine in vsaj 30 minut pražimo. Po potebi zalijemo z malo vode, dodamo lovor, na koncu papriko in pardižnikovo mezgo. Solimo. Z zelenjavnim bujonom zalijemo in skozi ozko sito pretlačimo zelenjavo iz bujona. Dodamo krušne drobtine glede na gostoto golaža, ki jo želimo, in počasi kuhamo,dokler meso ni skoraj do konca zmehčano. Pred koncem dodamo belo ali rdeče vino - belega morda malo več, rdečega malo manj - čisto po okusu. Tak golaž je najboljši preležan v hladilniku za naslednji dan. P.S. Namesto vina lahko z občutkom uporabimo tudi vinski kis. Ob klasičnih začimbah jaz osebno dodam še timjan, šetrajko in malo bazilike, pa tudi nasekljan peteršilj. Moke pa v nobenem primeru ne priporočam. Raje namesto drobtin ovsene kosmiče in to ob koncu praženja, tik preden zalijemo z bujonom.Ni slabo za spremembo, zgosti pa prav tako, za nianso spremeni okus, ni pa to za kmečki turizem, kjer mora biti klasika. JOJ, PA DOSTI POPRA V VSAKEM primeru!!!Lakhko tudi malo chillija ali tabasa. svetladom

Mi5  

član od: 14.3.2002

sporočila: 2

14. mar 2002 18:58

Lep pozdrav Imam eno majhno opazko na uporabo besede "KMEČKI TURIZEM"!!! Ta izraz je napačen in pomeni "turizem za kmete" ! Pravilen in še zelo eleganten izraz za to vrsto dejavnosti je TURIZEM NA KMETIJI, ali pa TURISTIČNA KMETIJA. Upam, da da boste to obiskovalci sicer zelo kvalitetnega foruma upoštevali. Dejan Beguš Sporočilo je spremenil(a) Mi5 dne 14. mar 2002 20:24:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti