Kmečki turizmi

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

tema odprta - 31. jan 2002 17:22 | ogledi: 4.550 | odgovori: 22

Najprej lep pozdrav!

Sem "nova" na vaši spletni strani, zato pohvalno: zanimivo, dostopno, zelo poljudno.Mi je všeč.Rada kuham, če imam čas, torej predvsem ob dela prostih dnevih. Bom rekla temu, da je to kar moj hobi.Priznam, da še nisem prebrskala vseh receptov, ampak pustimo času čas.

Moja nova tema?

Sicer kuham vse po vrsti (slovensko, srbsko, kitajsko, eksotično, nemško in še kakšno drugo kuhinjo uporabim) vendar mi je najbolj všeč "prava domača kmečka "kuhinja.

Kadar ne kuham doma, pojem kaj tudi na kmečkem turizmu KOVAČIČ.Vse domače, tudi gostitelji.Čez kislo juho in obaro ga ni...Vredno poizkusiti.Da ne govorim o praženem krompirju...

Zato vprašanje članom: Ali ni vse preveč ponudbe:dunajski, pomfri, solata? Kje se še je po domače? In še v tem kontekstu: žalostna sem, ker se je večina kitajskih restavracij v Mariboru preveč "poslovenila". Ni več prave pekoče omake, ni več črnih gob, eksotične zelenjave... menda ljudje tega ne jedo radi.Zakaj pa potem hodijo v kitajske restavracije?A ne?

svetladom

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

1. feb 2002 7:12

Se čisto pridružujem tvojemu mnenju.Jaz imam pomfri čisto rada sem ter tja, dunajcev ne jem, ker so v drobtinah, ki jih ne smem, zelena solata je tudi čisto ok, ampak dolgčas... Kar se pa drugih kuhinj tiče pa tudi mislim enako.Marsikje jo prilagodijo tako, da od osnovnega ne ostane nič več. Jaz tudi rada probam kaj novega. lp Kaja

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. feb 2002 17:01

Hojla! Dunajski, pomfri... beeee! Kot bi jedel dračje - vsaj v večini gostiln! Ažokoh! Matjaž Gomilšek

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

4. feb 2002 18:25

Za "kralja", "matjaža" in podobno misleče: No, morda sem preveč "pošimfala" dunjace, tudi doma jih kdaj jemo, a morda enkrat na mesec. Poudariti sem želela le pestrost prehrane v naših lokalih, ki upada, upada... na tem mestu se seveda opravičujem dobrim gostilničarjem in tistim, ki so se prisiljeni uklanjati strankam brez domišljije. Spomnila sem se na Gurmana - iz piščanca je znal narediti umetnijo, ki sem jo doma večkrat kopirala- mislim, da kar uspešno. Ja, še to: po dolgem času sem se odpravila v Ranco na lepinjo, ker so rekli, da je kvaliteta spet kot v starih časih. Menim, da imajo pravi tisti, ki to govorijo. Moja šibka točka: mehiška hrana. Nič ne znam skuhat, tudi ne vem, kaj bi si naročila, če bi tam jedla. Kakšen nasvet bralcev? Za danes samo še pozdravčke! svetladom

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. feb 2002 4:22

Na KUL SLO imaš recept za tortilje s prilogami .Poglej mogoče bo kaj zate- jaz sem že nekajkrat kuhala po teh receptih pa sem bila navdušena POZDRAV MARTIKA Marta Vidovič

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. feb 2002 10:12

Hojla! Prekmurka, jaz pa ne, ker sem moral skoraj vse sam pospraviti! Če se držiš mehiškega recepta je okus hrane samo še za korenjake, ki jih pa v moji družini ni, ki bi prenesli vse te količine čilija in vseh ostalih pikantnih zadev. LP Ažokoh!

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. feb 2002 10:26

HOJLA, škoda , da nisem vedela ko si to pripravljaj ,da bi se sama povabila Sicer pa jaz čilija sploh ne uporabljam raje dam rdečo papriko- sicer to potem ni to , vem pa, da potem pojemo, ker drugače bi se meni zgodilo tako kot tebi pozdrav MARTIKA Marta Vidovič

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. feb 2002 12:11

Hojla! Mogoče pa ste prekmurci bolj navajene na malo bolj pikanten okus. Je že menda to upliv bližnje Madžarske. Za moje doma je še rdeča pekoča paprika prehuda. Hčerko vse peče že ko jo samo vidi. LP Ažokoh!

neznan uporabnik

5. feb 2002 15:32

Odlična domača hrana, v avtentičnem okolju poplaknjena s kozarcem odličnega domačega vina...........to je to. Dobrote kot so kisla juha, obara ali gobova juha z ajdovimi žganci, domače krvavice, pečenice s kislim zeljem in repo, domačim fižolom. pred vami pečeno kvasenico - gibanico iz krušne peči, domača srnina salama, kmečki sir, bunke in pršuti, jota, meso iz razsola ali kible(tunke), dodoli, bobiči, flancati, in še veliko odličnih domačih južn. Kje najdemo ponudbo takšne hrane? Poglejte si na naslovu www.slovino.com pod rubriko turizem/vinotoči Sommelier SLOVINO.com sommelier

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

6. feb 2002 22:28

Matjaž! Ne bo držalo, da vse, kar je pikantno, izhaja iz Madžarske. Moj mož je bil tam na seminarju, pa so mu ponujali dunajca, pa se je vseeeno odločil za pizzo s feferoni (je rekel vsaj nekaj hudega). Napaka! Feferoni so bili sladki!!! In to se je res zgodilo ravno njemu, ki prenese precej "ojštro" hrano. In še nekaj: hit v Budimpešti so trenutno avtobusni fast food kioski - kitajski. Zato: jaz sem godrnjala nad slovenskimi gostilnami? O joj!!! svetladom

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. feb 2002 23:33

Sommelier: Na naši strani imamo tudi oglase Ki so mnogo bolj vidni kot teme v forumu... Samo za razmislek Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti