Pomoč-nosečnost

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. jan 2007 13:02

Jaz pa mislim, da ni tako napačno slišati mnenj "amaterskih kuharjev in kuharic". Meni je po prvem porodu ginekologinja v zvezi s kontracepcijo rekla, se vidimo, ko nehate dojit. Jaz sem v tem primeru njeno mnenje sprejela za sveto, torej nič kontracepcije, dokler dojim. Potem sem pa slučajno na neki reklami za tabletke videla, da so primerne za čas dojenja in zadnjič preberem, da so eni od članic na tem forumu mireno vstavili dva meseca po porodu (če sem prav razumela). Skratka, očitno moja ginekologinja ne zagovarja kontracepcijskih sredstev v času dojenja, to še ne pomeni, da jaz o tem ne smem ničesar vedeti in da moram sprejeti njeno mnenje. Tudi tablete mi bo ginekologinja predpisala tiste, ki jih ona najbolj preferira (bognedaj zaradi kakšnih eksotičnih seminarjev), danes pa je na trgu toliko tabletk, ki različno vplivajo na telo. Zaradi tega je zanimivo slišati izkušnje ostalih ljudi, pa čeprav tu na forumu, kjer osebno nikogar ne poznam. Pač nimam prijateljice, s katero bi lahko o tem govorila. Seveda pa take informacije lahko jemljem z rezervo in res zgolj kot mnenje, to ne sme biti podlaga za odločanje o mojem zdravju. Glede zaupnosti pa, saj ni noben prisiljen, da napiše kaj, kar se mu zdi preveč intimnega - meje intimnega so pa pri vsakem človeku drugačne. Sicer pa ne vidim problema, da se piše o kontracepciji in seksu, saj to je pa ja ena najbolj naravnih in vsaj za večino lepa stvar. Pa kot sem že enkrat napisala, Vendelina, pri temi o depresiji nisem zasledila, da bi pisala o zaupnosti podatkov, kaj ti lahko v javnosti bolj škodi, da obolevaš za depresijo ali da imaš maternični vložek. matilda

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

30. jan 2007 13:25

tako je matilda, se strinjam, da verjetno nihče na forumu ne bo vzel mnenja od nekoga tu za sveto ampak bolj kot nekakšno dopolnilo k ostalim informacijam, ki jih je dobil od ustrezno informacijsko podkovanih oseb. kar se pa tiče spraševanja o seksu, je pa čisto tako, da je še vedno tabu tema in prav zato ima toliko ljudi probleme v odnosih takšnih in drugačnih. js o svojem problemu z libidom nikomur nisem govorila, prav zaradi tega ker sem se sprva bala kaj si bodo mislili o meni in kaj je narobe z mano. in potem ko sem spregovorila (s prijatelji) sem ugotovila, da to ni glih toliko redka stvar. in prav preko podobnih pogovorov (sem vprašala tudi ginekologa, pa mi ni znal potrdit ali razložit) sem prišla do tega, da so vzrok mojega slabega libida prav KT, ki sem jih jemala in da ni z mano nič narobe. in zakaj ne bi tega delila še s kom, ki so mu bližje neformalni in neosebni forumi, če mu bo v pomoč, bom vesela. lp sam da se kuha..

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

30. jan 2007 13:57

....... in moški imajo lahko dober libido, ker ne jemljejo KT jankica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jan 2007 15:01

HIhi, ja, kondomi imajo definitivno svoje prednosti! Ne rabiš nobenih pavz, se odločiš, da ga bosta "pozabla", pa je drug mesec črtica na testu, hehe;) (no, ne pri vseh, ampak poznam en tak primer, hihi:) Kar se KT tiče, ti skoraj vsak g. reče, da to ni popolnoma nič nevarno itd... da ženske, ki jih jemljejo po enih raziskavah še lažje zanosijo kot tiste, ki jih ne (po drugih raziskavah seveda drugače, ampak te raziskave je malo težje objavit, ker jih ne plača farmacija..., zato je prvih raziskav seveda več... ne grizi roke, ki te hrani...) Jaz mam o njih svoje mnenje, ki sem si ga izoblikovala tekom študija, pa tudi pri enem predmetu sem naredila eno zelo ornk seminarsko na to temo, pa videla, kaj piše v medicinski literaturi... V isti knjigi, 10. izdaja, torej naj bi bilo vse že 100x preverjeno, pa si informacije v enem in drugem poglavju nasprotujejo ko dan in noč... Če katero zanima, jih bolj razložim, da ne bom preveč morila... Jaz jih vsekakor ne bom jemala, na srečo sem vedno mela odgovorne fante, pa vsi so vedeli, da se jim bolj spalča met "naravno mene" - to se navezuje na jankicin post, hehe:). Drugo je, če rabiš hormonsko zdravljenje, ker je tvoj lastni cikel sesut, seveda, v tem primeru zelo podpiram KT. Kar se dojenja tiče pa - med mojo teto in stricem je reci in piši 10 mesecev razlike (ja, 9 mesecev je bila pa v trebuščku), torej je nastala 1 mesec po porodu - babica je normalno dojila... polno dojenje je baje nekak tako zanesljivo kot KT, pri zelo plodnih ženskah ne vedno 100%... Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. jan 2007 15:28

No, mene je od KT možganska kap trofila in sem tako imela bližnje srečanje s teto Matildo... ( pa me poglejte dons, ne bi nobeden rekel...). Jemljem jih ne več. In jih tudi ne bom. Prvi otrok je bil načrtovan in narejen ob točnem času... Hi, hi... Moji hčerki jih bom, ko bo čas, odločno odsvetovala... lidka

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

30. jan 2007 15:36

Veri, mene bi pa zelo zanimalo, kaj si ugotovila... Sama sem se veliko pozanimala, raziskovala, pogovarjala ... preden sem se odločila za tabletke in sem se odločila. In se odlično obnesejo v vseh pogledih (že par let jemljem Femoden). Tudi z ginekologinjo sem se posvetovala prej in potem in vmes in sploh, pa mi je vedno znova zatrdila, da ni pri ženskah, ki so imele pred tem urejen cikel, so zdrave in pred tem niso imele nobenih zdravstvenih težav na tem področju, tudi po prenehanju nobenih težav. Saj vem...ne grizi roke, ki te hrani...ampak vedno sem se počutila varno in brez težav. Ker sva se tudi s partnerjem o tem pogovarjala in to se nama zdi zaenkrat najbolj gotov način kontracepcije, saj zaenkrat še ne načrtujeva naraščaja (oh ja, enkrat bo ). Torej, če imaš čas in voljo...kaj si odkrila ? LP KetyP

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. jan 2007 15:37

Veri je napisal/a:
Kar se dojenja tiče pa - med mojo teto in stricem je reci in piši 10 mesecev razlike (ja, 9 mesecev je bila pa v trebuščku), torej je nastala 1 mesec po porodu - babica je normalno dojila... polno dojenje je baje nekak tako zanesljivo kot KT, pri zelo plodnih ženskah ne vedno 100%... Veri
da ne bi kdo slučajno resno vzel tega o dojenju in nezmožnosti zanositve - jaz sem menstruacijo dobila, ko se še od poroda nisem dobro sčistila, pa sem samo dojila. In glede na to, da ovulacija nastopi približno 14 dni pred menstruacijo, bi lahko teoretično danes imela dva otročka, ki bi bila samo deset mesecev narazen. matilda

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. jan 2007 15:38

No, mene je kap, ko sem jemala Femoden. Kar ne pomeni, da tebi ne morejo full odgovarjat... lidka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jan 2007 15:42

Femodena tudi jaz nisem prenašala. Sem imela vse stranske učinke, ki so tam našteti. In moja mlajša sestra je tudi ratala med mojim cuzanjem. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. jan 2007 15:48

Jaz sem ga lepo prenašala. Ampak gosti kri. Kot veliko KT. Pa že tako ali tako imam zelo gosto kri, so potem izvedeli po preiskavah... In je bilo, kar je bilo... Pa jih kar nekaj poznam, ki so bile na istem. In zdravniki zatrjujejo možnosti za kap je ena proti mio... Pha, kaj res? lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti