Koliko tort letno spečete?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jan 2007 8:21

Od 2 do 4 na mesec, še najmanj v januarju. Premočno pa vodita april in junij... Loni Makaroni

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

29. jan 2007 8:42

Na leto spečem cca 20 tort, različnih oblik in velikosti. Vsi ožji in širši člani dobijo torte za rojstne dneve, pa še kaj vmes pride. Vsako nedeljo je na mizi kakšno pecivo, tudi kdaj med tednom pade kaj sladkega na mizo. Ob večjih praznikih pa seveda ne manjka drobnega peciva. Zame najlepši čas pa šele prihaja, saj se bodo začeli krofi. Te naravnost obožujem, tudi pečem jih izjemno rada. Skratka zdajle bomo šli kalorijam naproti. Pekarica

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

29. jan 2007 9:48

Ful ste dobre. Meni ne uspe takšno številko napravit, ker moji imajo še kar radi sladke stvari, a ne tort. Tako sinovoma ne pečem več tort, ker jih potem nihče ne je. Je pa res sin sedaj v poberteti in se navade malo spreminjajo, tako, da upam še na peko. swarovski

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

29. jan 2007 9:53

Veri, zanimivo vprašanje ... Mogoče 20, 30? Pa kombinirat moram, ker eni ne marajo sadnih, eni čokoladnih ... Vsekakor ugotavljam, da jih je čedalje več stana

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

29. jan 2007 12:05

Tudi jaz predvsem v zadnjih dveh mesecih in prvih dveh v letu pečem torte, torej za vsak rojstni dan pa še kakšno povrhu, to znese nekje 10 tort. Zelo radi imamo tudi kremne rezine, pa tiramisu. Je pa tudi pri nas tako, da eni obožujejo čokoladne, eni sadne, za fanta mora biti absolutno Sacher torta. Ko pa seveda pride moj r.d. pa si jo moram peči sama. Kje je tuki pravica? alexis

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

29. jan 2007 12:25

če bi bilo po moje, bi tudi vsak teden spekla eno:) ker to od vse kuhe in peke počnem najraje. Je pa tako, da nimam velike družine in v bistvu niti niso preveč navdušeni nad tortami, tako da jih delam samo za rojstne dneve, pa še takrat ne pojemo cele. Ponavadi naredim nutellino z višnjami, ali pa sacher. Na leto torej približno 3-4. Vsi so še zmeraj najbolj navdušeni nad skutinimi ledenimi kockami, ki pa meni niso preveč všeč:) Scorpy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jan 2007 13:33

marelica je napisal/a:
Tudi jaz jih spečem okrg 5 na leto. Pečem jih za posebne priložnosti. Se je pa že zgodilo, da si je babi namesto torte za rojstni dan zaželela kaj drugega. Enkrat sem spekla julijine rezine, enkrat pa šampito. Ko smo ravno pri tortah, tale je odlična http://med.over.net/recepti/recept.php?idRecepta= marelica
Enak recept je bil danes objavljen na kulinariki.. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=9627 jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jan 2007 13:59

Ne vem, recimo deset tort na leto. Moji doma si izberejo, kakšno kdo hoče, pa jim spečem, torej ne nujno samo za rojstni dan. Za praznike morata biti vsaj dve troti na mizi, ena je premalo, tako da drugo speče od babic (ena vnuku, druga vnukinji, ker imamo to razdeljeno po "specialnostih" - za vnuka orehova z masleno kremo, za vnukinjo sadna malinova). Piškote pečem le za božično-novoletne praznike, vmes pa se vrstijo razni eksperimenti: preizkusi novih receptov za torte, presenečenje za kakšnega prijatelja; tiramisu naredim mimogrede in sploh ne štejem, koliko krat, ker je vsaj kg mascarponeja vedno v hladilniku (z manjšo količiono sploh ne delam, ke nima smisla, glede na moje jedce), sicer pa prevladuje pecivo iz velikega pekača: sadno, biskvitno z jabolki, jabolčna pita, zdaj so otroci odkrili muffine in jih moram peči do onemoglosti....Skratka enostavne reči, da se testo zmeša v eni posodi, speče in potem nadeva...ampak vse to gre bolj mimogrede, zame so le torte pravi izziv. Ta vikend pride na vrsto avstroogrska kostanjevo-čokoladna po receptu tete torte, je kostanjev pire že v zamrzovalniku (če katero zanima, imajo ga v intersparu). tale zgoraj omenjena torta pa tudi mene mika, ne glede na to, kdoje od koga kaj prepisal... mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jan 2007 14:09

Saj prideš hitro na tako cifro, pri naši hiši sem jaz zadolžena za vse biskvitne zadeve. Če bi spraševali po tiramisuju, ga naredim ga vsaj 2x mesečno in imam tako kot mamamia mascarpone zmeraj v hladilniku. Piškotov pa skoraj ne pečem, razen kukijev. Loni Makaroni

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

29. jan 2007 14:37

Ojči! Pri nas sem jaz zadolžena za prav vso peko peciva: torte, piškoti, biskvitna peciva... Mama 2x na leto naredi le krofe in 1x letno potico. Prepustila mi je vse, ker ve, da OBOŽUJEM "prčkanje", čaranje, ustvarjanje v kuhinji! Spečem nekje 10 tort letno (tudi zase za roj.dan - ne morem si kaj, ko pa tako rada to počnem), 3-4x mesec spečem pa zagotovo še kakšno biskvitno pecivo, pite ipd. ravno včeraj sem spekla piškote čoko-pomaranča. Za božič in novo leto pa je zame itak raj! Takrat pa imam svoj štab v kuhinji, pravi laboratorij. Je rekel fant, naj si kar spalko še ob pečico prinesem :) Tamči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti