Morski pes

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

tema odprta - 28. jan 2007 9:16 | ogledi: 55.521 | odgovori: 18

Rada bi pripravila morskega psa ,zato vas prosim za kakšen preprost recept.

lp

runo01

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2007 11:13

Imaš fileje ali je v kosu? fileje morskega psa natopiš z belim kisom in jih potem dobro obrišeš, povaljaš v moki in ocvreš v olju; soliš med cvrenjem, postrežeš pa s kakšno svežo solato (zelena, radič...). Aki pa s krompirjevo. Morski pes v omaki: Kose morskega psa mariniraš nekaj ur v olivnem olju, ki mu dodaš lovor, rožmarin, origano, poper in feferone. Potem meso dobro odcediš in ga na malo maščobe opečeš. Shraniš na toplem, na isti maščobi pa potem prepražiš sesekljano čebulo, malo česna, potem pa dodaš paradižnik, zrezano papriko, vino, sol in poper. Dušiš, po potrebi zaliješ z malo vode. Po petnajstih minutah daš v omako še opečenega morskega psa in pustiš vse skupaj na majhnem ognju še deset minut. NA koncu dodaj še dobro odcejene kapre iz slanice in sesekljhan peteršilj. Lahko pa pripraviš hladnega mariniranega. Na olivnem olju pražiš dva cela stroka česna (na zmernem ognju, da ne porjavi, ker je potem grenek). Odstraniš ju, na olju pa potemopečeš morskegapsa, da je z obeh strani lepo rjav. Potem dodajlimonin sok in malo vode, posoli in poprajter na zmernem gnju v pokriti posodi pusti deset do 15 menut. Ko ugenj ugasneš, potresi po ribi sesekljan zelen peteršilj. Ribo preloži na krožnik in jo prelij s tekočino, v kateri se je dušila in pusti dve do tri ure, da se ohladi. Lahko pa postrežeš tudi toplo, s kuhanim krompirjem kot prilogo. Zelenjavno prilogo pa lahko narediš iz paradižnika, artičok, oliv, kaper in zelene ter čebule in česna. Ali pa poglej v bazo receptov pod priloga mediteran,gre tudi lepo k morskemu psu. Mamamia mamamia

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

28. jan 2007 11:32

Imam kotlete morskega psa,sem pa v receptih na kulinariki dobila recept morski pes s paradižnikom,se mi zdi kar enostaven in ga bom probala. Hvala za nasvet,bom drugič probala. runo01

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. jan 2007 11:34

pri morskem psu moraš pazit na to, da ga pred vsako pripravo (t.j. na katerikoli način) poprej namočiš vsaj za pol ure v hladno mleko. Lahko se zgodi, da bo drugače malce grenak.... al pa fejst. Previdnost pač ni nikoli odveč. titta

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

28. jan 2007 13:28

titta je napisal/a:
pri morskem psu moraš pazit na to, da ga pred vsako pripravo (t.j. na katerikoli način) poprej namočiš vsaj za pol ure v hladno mleko. Lahko se zgodi, da bo drugače malce grenak.... al pa fejst. Previdnost pač ni nikoli odveč. titta
Pritrjujem, v mleko namočim tudi morsk. raža, goloba,žabo(če imam srečo ).To bi naj veljalo za vrsto rib,ki nimajo "klasičnih kosti-iglic".Hrvati imajo izraz za to vrsto rib ,pa si ga ne morem priklicati.Več ljudi, več ve siba

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

28. jan 2007 15:28

Bravo SIBA, mleku še dodaj česen, peteršilj, malo lovorja in par kapljic olivnega olja. Mehko kot puter in zeloooo dobrega okusa, ko je meso morskega psa prirejeno na kateri koli način. Poznam svojo vrsto rib - malo heca, je pa potrjeno v praksi mojstrov kuhinje.

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

28. jan 2007 15:36

Jaz sem dela prejšni teden morskega psa-kotleti,pa mi je v ribarnici rekla da ni potrebno ga dajati v mleko ,da je dovolj da ga dobro pokapljam z limono,mora biti pa dobro odtaljen ker sem imela zmrznjenga.Naredila sem tako kot je rekla,spanirala sem na dunajski način in spekla,vsak si je še malo pokapljav z limono in pojedli smo čisto vse,okus je bil po še ker nam jih je zmanjkalo. rdeča kapica Sporočilo je spremenil(a) rdeča kapica dne 28. jan 2007 15:36:42

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

28. jan 2007 16:10

Marinade so priporočljive predvsem za sveže ribje meso (morski pes, raža, romb, mačka), meso zmrznjenih rib je že vležano, spočito in če vam odgovarja takšen okus oziroma vonj, potem je dobro tudi brez marinad, katerih namen je, da omilijo intenziven vonj in okus, ter zmehčajo ribje meso.

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

28. jan 2007 18:50

Jaz naredim morskega psa v pivskem testu,dam ga pa prej v marinado iz piva,česna in peteršilja.Zelo sočno in zelo dobro! ela

Slovenica1  

član od: 28.11.2006

sporočila: 23

20. feb 2007 20:57

Osebno morskega psa vedno le cvrem na olju (prej ga le pomokam) ali pa na žar plošči. Nikoli ga ne namakam v mleko, niti ne mariniram, posebno če je svež. Slovenica1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti