Testo za francoske rogljičke

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. sep 2007 11:35

Tudi jaz sem se odločila speči te rogljičke. Prvič se bom lotila testa te vrste in imam kar malce treme. Kot maščobo sem videla, da večinoma uporabljate maslo. Ker bi rada, da bi te rogljičke jedel tudi naš alergik, me zanima, kaj naj namesto masla uporabim. Rastlinsko mast ali margarino smanta? Pa še nekaj, če sem prav razumela je razvaljano testo potrebno namazati s 1/2 kg maščobe? In kako to najlažje naredim, da bo testo uspelo? LP katjushka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. sep 2007 14:15

Brez nadaljnega lahko uporabiš kako drugo vrsto maščobe,recimo margarino.Pol kile maščobe je bilo pri meni malo preveč.Enkrat sem margarino razpustil in razmazal po testu s čopičem.Prav tako je ratalo odlično testo,kot takrat,ko sem delal po originalnem receptu.Višek margarine shrani in ga porabi za kako drugo pecivo.Nerodno je le to,da ti margarina ob robovih ven leze in jo malo težje poloviš. ati zlati

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. sep 2007 15:13

Hvala za odgovor. Torej naj margarino stopim in namažem na razvaljano testo. Na forumu je tudi pisalo, da je bila panika, ker testo in maščoba nista bila dovolj hladna.... A lahko potem vseeno razmažem stopljeno margarino in nato takoj razvaljam, ali testo prej ohladim? LP katjushka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. sep 2007 16:02

Testo mora biti hladno,drugače se preveč vozi pod valjarjem in ne boš lepo raztenila testa. ati zlati

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. sep 2007 16:11

Se mi je zdelo. Upam, da bo uspelo. Si pa res "ati zlati".. Hvala še 1x. LP katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. okt 2007 14:53

Poročilo o rezultatu.... uspeli so zelo dobri rogljički, čeprav sem delala nemlečno varianto. Namesto mleka sem uporabila riževo mleko in kot maščobo rastlinsko mast (drugič bom še poskusila margarino Smanta). Valjalo se mi je prav fino in oblikovala sem lahko lepe rogljičke. Pripombo imam le na marmelado, ki mi je (kot vedno) ušla ven. Drugič jih bom polnila naknadno. Če bi lahko dala oceno: čista 5. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti