Indijski oreščki v kuhi

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 31. jan 2002 14:28 | ogledi: 2.525 | odgovori: 1

Rad grizljam indijske oreščke, tokrat pa sem po pomoti kupil nesoljene in takšne za kuho, ki mi za grizljanje niso prav nič všeč.

Ker jih imam 200g, me zanima kakšen enostaven recept (toliko časa porabim za urejanje KulSlo, da mi za kuho ostane malo manj ),kjer bi jih lahko tako pripravil, da bi po možnosti moja draga padla dol, ko bi prišla iz službe

Kakšna ideja?

Pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

1. feb 2002 14:27

Hojla, kar nekaj dobrot se da pripraviti iz surovih oreskov. Jaz imam najraje tele: Preliv naredimo iz celotne kolicine oreskov, ki jim med mletjem pocasi dodajamo 1 - 1,5 cajno zlicko olivnega olja in vode po potrebi. Prelijemo cvetaco ali drugo zelenjavo. Iz marcipana naredimo osnovo za enega ali dva modelcka (200g). Za nadev zmesamo mlete oreske (100g ali vec), 3-4 zlice medu, 1 cajno zlico vanilijeve arome in mleko po potrebi. Dokler si nisem pokvarila multipraktika s suhimi figami, sem le te zmlela in zmesala z mletimi oreski. Dodala sem se med. Oblikujemo kuglice in jih povaljamo v kokosovi moki. Se najraje pa imam zmesane zmlete oreske z naribanimi jabolki, z malo vode in limoninega soka. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti