Marmorni kolač

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

24. jan 2007 17:09

Tudi jaz ga delam po receptu tete torte in je resnično zelo dober! Me pa zanima tudi recept sestre Nikoline! Titta, prosim napiši ga, da še to sprobamo! LP, ela

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

24. jan 2007 18:41

Tudi sama sem spekla kokosove rezine-se splača.Bom jih kar redno nekaj časa.Pri marmornatem kolaču je pa tko,da ne smemo prej razrezati dokler se ne ohladi,če je še dokaj topel in ga režemo se malo packa.Sama vedno preiskusim z pletilko.Še zmer je blo o.k. ena mš

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

27. jan 2007 15:16

mislim, da titta dela po tem receptu od sestre Nikoline: MARMORNI ŠARKELJ 4 jajca 12 dag margarine 18 dag sladkorja 2 dl mleka 2 žlici ruma 30 dag moke 1 pecilni prašek limonina lupina 2 žlici kakava penasto umešamo margarino,izmenjaje dodajamo rumenjake in 2/3 sladkorja.Vspenjeno maso prilijemo mleko,rum ter umešamo polovico moke.Nazadnje pridamo trd sneg,v katerega smo vtepli preostali sladkor,po snegu potresemo moko pomešano s pecilnim praškom,ter lahno mešamo.Testo razdelimo v dve polovici in v eno zamešamo kakav.Model za šarkelj skrbno namažemo potresemo z moko ter izmenoma nadevamo z rumenim in čokoladnim testom. Pečemo pri 180 stopinj C 30 do 40 minut. LP selce Sporočilo je spremenil(a) selce dne 27. jan 2007 15:18:16

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

7. feb 2007 13:26

Že dolgo nazaj sem nehal mešati sneg za marmorni kolač.Tudi margarina se po moje bolje obnaša pri pečenju kot olje.Tehtam tudi ne več,vodilo pa mi je to,da je sladkorja in maščobe skupaj približno toliko kot moke.Raje dam kako jajce več in malo mleka manj(5 jajc na 1/2 kg moke).1/4ostre moke,vanilijev sladkor,0,5 dcl ruma in mleka toliko,da ni preveč tekoče.Tudi hči ga tako dela,pa ne pomnim,da ne bi uspel.Je pa res,da je vedno malo drugačen,ker ne tehtamo.Špehnat pa je kolač zaradi mleka,ki ste ga dali preveč. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti