Srebrna obletnica poroke

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

tema odprta - 23. jan 2007 19:44 | ogledi: 7.538 | odgovori: 15

Čez mesec dni bosta moja starša praznovala srebrno obletnico poroke. Njima se to ne zdi kaj posebnega in tudi ne mislita delati iz muhe slona. Z bratom pa bi jima rada pripravila manjšo "zabavo" za ožje sorodnike in par prijateljev. Zanimajo me vaši predlogi glede hrane, pijač, okraševanja,... Nimamo več veliko časa, prostora v hiši pa tudi ni preveč veliko.

Hvala za predloge.

Pikica

pikica82

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2007 21:09

A računata tudi na pomoč kakšne tete, babice? In koliko vas približno bo? Tudi od tega je odvisno, kaj vse vama lahko predlagamo....Mamamia mamamia

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

23. jan 2007 21:21

Ko sva imela midva srebrno obletnico, sem zjutraj predno sem šla v službo, po kuhinji nalepila najine poročne fotografije- to kar se okraševanja tiče. Ostalo pa težko svetujem, ker je premalo podatkov pat

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

24. jan 2007 20:04

Z nami v hiši živi še babica, tako da tačunava tudi nanjo in njeno pomoč. Glede števila ljudi pa sva računala maksimalno 20. Ker jih zaradi "nefunkcionalnosti" hiše večje število ni mogoče povabiti. Pat, tista ideja s slikami je pa res dobra. Verjetno jo bova uporabila. pikica82

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jan 2007 20:42

Odvisno, koliko bo pomembna hrana... Če si si zamislila samo prigrizke, lahko naredite prazolio, mini pizze, paradižnik z mozzarelo, pa kak narezek, obložene kruhke, pa razne solate... Recepte boš našla v bazi. Za piškote pa lahko pogledaš temo Vrstni red peke piškotov, kjer s(m)o doktorirale iz sladkega... Lepo, da sta se spomnila na zabavo, poskusita ju presenetiti! Si kar predstavljam, kako bi bila vesela! jasna

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

18. avg 2012 8:21

Ker smo danes povabljeni na srebrno obletnico poroke k mojemu bratu in svakinji ( jaz sem bila priča) sem precej časa posvetila iskanju primernega darila. Odločila sem se za naložbeni srebrnik v Zlatarni Celje. Mogoče bo še komu ta ideja koristila.

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

18. avg 2012 8:57

Zelo dobra ideja! Sploh nisem vedela, da to obstaja :) Takoj sem shranila in verjamem, da bo kdaj prav prišlo.

Lizzie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. avg 2012 10:44

Jaz bi pa pustila staršema, da se odločita, ali želita praznovati ali ne. Ker gre za njuno obletnico, se mi zdi, lahko samo onadva izbirata, kakšna naj bo. Če so jima všeč zabave in praznovanja, super, samo da ne izpadlo tako, da bo mama na koncu sama pomivala posodo. Če pa sanjata o miru in tišini in predvsem o tem, da ne bi bilo nikogar zraven, ju pa za božjo voljo pustita pri miru. 

Če že - mislim, da za obletnice poroke niso predpisani nobeni posebni običaji ali jedi, tako da se pripravita pač tako, kot se naredi dober družinski žur s par prijatelji. Med tisoči receptov na kulinariki bo že kaj, kar bo vaša družba z veseljem pojedla in popila, kakšni so vaši okusi in pričakovanja, pa tako ali tako vesta samo vidva. 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

18. avg 2012 12:37

Prav lep je v škatlici za nakit. Upam, da bosta presenečena.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. avg 2012 13:39

Joj, s srebrniki ni kaj početi in bo ležal kje v predalu.

Če se njima obletnica ne zdi kaj posebnega, potem jima raje nabavi kupon in naredi rezervacijo v kaki res fensi restavraciji.

Nama je obletnica najpomembnejši dan v letu in ga ne marava (več) deliti z nikomer.

Vanja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

18. avg 2012 19:18

S srebrniki, se strinjam, res ni kaj početi... Vrednost ni ni neka, uporaba pa sploh ne. Zame je to pač nekoristno porabljen denar.
Tudi zlatniki, po moje, pri preskrbljeni generaciji... no, ne vem.

Se strinjam z Vanjo, da bi morda raje par uric ali dni zase porabila (večerja, doživetje, izlet...), kot se pa ukvarjala z (nezaželenimi) gosti...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti