Mirena- hormonski vložek

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. apr 2013 10:20

Vd007 evo pravkar preživela menjavo Mirene.

Staro ven, novo not, vse skupaj 5 minutk, nobenih težav, nič ni bolelo (minimalen občutek uščipa v notranjosti) in to je to.

Jaz sem blazno zadovoljna, nimam krvavitev, počutim se super, nisem se zredila, nimam aken,....v bistvu sploh ne vem da imam Mireno.....pa še prišparam pri vložkih (ta prava gorenjka) in ker precej športam nimam težav z predmenstrualnimi krči in samimi menstruacijami. Moje telo pač dobro prenaša zadevo in tudi po pogovoru z ginekologom in sorodnico iz "foha" naj ne bi imela stranskih učinkov ali povečanih tveganj za nastanek raka na materničnem vratu ali na prsih. Toliko od mene

ANJA

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

25. apr 2013 10:23

Zdaj pa glede na to, da sem na novo priseljena še iščem kakega pametnega ginekologa v okolici Vrhnike.

Predlog kakšen?

vd007

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

25. apr 2013 11:05

anja je napisal/a:

Vd007 evo pravkar preživela menjavo Mirene.

Staro ven, novo not, vse skupaj 5 minutk, nobenih težav, nič ni bolelo (minimalen občutek uščipa v notranjosti) in to je to.

Jaz sem blazno zadovoljna, nimam krvavitev, počutim se super, nisem se zredila, nimam aken,....v bistvu sploh ne vem da imam Mireno.....pa še prišparam pri vložkih (ta prava gorenjka) in ker precej športam nimam težav z predmenstrualnimi krči in samimi menstruacijami. Moje telo pač dobro prenaša zadevo in tudi po pogovoru z ginekologom in sorodnico iz "foha" naj ne bi imela stranskih učinkov ali povečanih tveganj za nastanek raka na materničnem vratu ali na prsih. Toliko od mene



ANJA

 

se popolnoma strinjam s teboj, anja. tudi jaz zeeeeeloooo zadovoljna z mireno. ko bo čas za zamenjavo, pa novo notr :D

Mamka Bršljanka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:16

Jaz se pa vedno vprašam koliko je to zdravo in dobro za telo. Hm, jaz še tabletk ne jemljem.

Lopatka

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

25. apr 2013 15:18

anja je napisal/a:

Vd007 evo pravkar preživela menjavo Mirene.

Staro ven, novo not, vse skupaj 5 minutk, nobenih težav, nič ni bolelo (minimalen občutek uščipa v notranjosti) in to je to.

Jaz sem blazno zadovoljna, nimam krvavitev, počutim se super, nisem se zredila, nimam aken,....v bistvu sploh ne vem da imam Mireno.....pa še prišparam pri vložkih (ta prava gorenjka) in ker precej športam nimam težav z predmenstrualnimi krči in samimi menstruacijami. Moje telo pač dobro prenaša zadevo in tudi po pogovoru z ginekologom in sorodnico iz "foha" naj ne bi imela stranskih učinkov ali povečanih tveganj za nastanek raka na materničnem vratu ali na prsih. Toliko od mene



ANJA

Ginekolog kje v LJ ali okolici ?

vd007

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:33

Jaz se pa vedno vprašam koliko je to zdravo in dobro za telo. Hm, jaz še tabletk ne jemljem.

Lopatka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 21:02

Trenutno še nobenega, čeprav se bližam počasi že tistim letom, ko bi se že spodobilo, da bi kakšen mulc tekal okoli hiše. Če se nisem odločila za hormonsko kontracepcijo, ne pomeni, da ne vem kaj kontracepcija je. Verjamem pa, da ste že vsi kdaj videli v živo "običen olagumi"... Moram reč: strašn učinkovita zadeva!

Lopatka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. apr 2013 22:09

Lopatka, tudi jaz sem dvomila ... dolgo časa sem se je otepala kot hudič križa ... zelo malo je manjkalo, da sem moža po zadnjem (petem!) otroku prepričala, da bi šel na vazektomijo (potem si lahko misliš, da je bil upor velik ... na koncu pa me je le dolg pogovor z mojim ginekologom in prebiranjem mnenj prepričal, da sem si jo pred pol leta vstavila. Na začetku je bilo neprijetno, saj je krvavitev ob vstavitvi trajala dober mesec, sedaj pa se na cca mesec in pol pojavi zelo rahla nekajdnevna krvavitev, drugih stranskih učinkov nimam in sem zelo zadovoljna. Skratka, moje telo jo je sprejelo  ... lahko pa se zgodi nasprotno, sicer v mnogo redkejših primerih, takrat pa ni druge kot, da se jo odstrani. Kar se tiče hormonskega obremenjevanja telesa, pa naj bi bila mirena prijaznejša kot tabletka, saj je potrebno mnogo manj hormonov za preprečitev zanositve zaradi lokalnega sproščanja kot pri tabletki, ki se zaužije oralno.

 

Skratka, kakorkoli se boš odločila, ti želim, da bi zase izbrala pravo stvar

katjushka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

26. apr 2013 10:20

nola je napisal/a:

Lopatka je napisal/a:

Jaz se pa vedno vprašam koliko je to zdravo in dobro za telo. Hm, jaz še tabletk ne jemljem.



Lopatka

In Lopatka, kolikor ti jih bo še takih Bog zlopatal, da jih bomo futrali , šolali (le zakaj).



nola

 

Nola, polna luna? Tole pa ni bilo glih prijazno od tebe, pa še (glede na Lopatkin odgovor) si  "ornk  mimo vsekala"!

 

 

neny111

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

26. apr 2013 11:01

Rečmo, da je bla luna kriva ;).

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti