Mirena- hormonski vložek

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jan 2007 16:09

[citat=--mamamia--]To je ena reč, ki jo kot kontracepcijsko sredstvo priporočajo ženskam nad 45 let, ki iz različnih razlogov ne smejo jemati tabletk oziroma jim običajni maternični vložek ne odgovarja. Po izkušnjah sodeč ga ženske dobro prenašajo, stane 33 tisoč tolarjev. Žalostno, da moramo to plačat same, a to je samo še eden od načinov, da imamo vse manj pravic iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja; mimogrede, strelilizacije po 45. letu ne opravljajo več samo na željo ženske, naredijo jo samo v primeru, če gre ženska na kak drug poseg pod narkozo; razlog - bojda varovanje zdravja ženske, ker je narkoza nevarna; pravi razlog - narkoza stane 150 tisočakov in je sterilizacija zato predrag poseg za ureditev kontracepcije). In smotam: tiste, ki zmorejo, bodo plačale 33 tisočakov, a za marsikatero, ki bi nenačetovanegaotroka težje mogla vzdrževati, je to tolikšna vsota, da bi res rada videla žensko, ki ob 80 tisoč tolarjih mesečnega zaslužka dala 33 tisočakov za kontracepcijo, pa če je še tako zelo potrebna. Mamamia Mamamia, se podpišem pod tvoje besedilo. Cenovna nedostopnost ženske kontracepcije je prefinjen ukrep za povečanje rodnosti in pravi pokazatelj odnosa do ženske v naši družbi. Škoda, da to ni objavljeno ob 8. marcu, ko bodo imeli polna usta sladkobnih besed o enakopravnosti.Upam, da takrat ne bo kdo ob ugotavljanju preobremenjenosti žensk, ki morajo skrbeti ob drugi preobremenitvah tudi za otroka, napisal, da se utrujenost zdravi - s še enim otrokom ! frina Sporočilo je spremenil(a) frina dne 22. jan 2007 16:48:08

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. jan 2007 16:16

Poznam punco, ki si je to umislila pri 22ih letih, po posvetu z ginekologinjo (takoj, ko je rodila). In punca je prav zadovoljna- torej tisto o dopolnjenem 45 letu RES sploh ne drži. Lep dan in veliko se smejte

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. jan 2007 16:36

Moja sodelavka je bila stara okrog 30 let in je bila silno zadovoljna. Sama imam tudi problem kontracepcije.Glede na leta tabletk ne dobim,vložek ne smem met in kaj mi ostane-hudič!Nič ni tko zihr.Jah,sem jamrala pa je ginekologinja rekla, da bomo vidl??????????? ena mš

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. jan 2007 17:18

Meni ga pa ginekoliginja noče vstavit, ker sem imela PAP2, ne zaradi kakšnih sprememb tkiva, ampak posledice vnetja... Na splošno se mi ta vnetja kar pogosto dogajajo in ginekologinja pravi, da obstaja možnost, da jih bom imela po vstavku še več, saj je to tujek v telesu... Zdaj jem tabletke, ampak že toliko let, da jih imam zares že poln kufer... jasna

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

22. jan 2007 17:20

meni je ginekologinja predlagala mireno,ker imam migrene in tako hormonske tablete niso primerne.vstavleno imam eno leto in pol in lahko rečem,da je to super zadeva.Menstruacije so zelo šibke,ali pa jo še vglavnem ni.Super je,pa še za vložke skoraj nič ne zapravim. Bernarda

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. jan 2007 17:29

Mene pa ravno to v zvezi s šibkejšo menstruacijo malce "moti" ...ne me razumet narobe, da so mi všeč bolečine, hormonske motnje v tistem času in krvavitve, ampak kljub vsemu pa je nek naraven način čiščenja ženskega telesa, ki ga po vstavljenem vložku potem ni. Izkušnje kažejo, da vsako umetno poseganje v telo dolgoročno kumulira in se slej kot prej izkaže kot negativno. Rada bi izvedela kaj več o tem, saj po nosečnosti, ki se mi pravkar izteka tudi jaz resno razmišljam o mireni kot zaščiti. LP katjushka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. jan 2007 18:25

Ja, katjushka moram rečt, da se strinjam stabo v prvem delu, ko omenjaš menstruacijo kot način za čiščenje telesa. Ne pa me narobe razumet, nisem proti kakršnemu koli pripomočku, ki pa olajša bolečine (krče, migrene, ostali negativni simptomi ki spremljajo menstrualni ciklus)in tako tudi proti mireni ne, čeprav prvič slišim zanjo. Sem še mlada (25 let) in brez otrok, kot kontracepcijo pa se poslužujem tabletk. Moram pa rečt, da so mi tudi tabletke zelo olajšale tiste 4 dni v mesecu, ko imam menstruacijo. Nikoli pa se ne ve, mogoče jo bom tudi jaz kdaj uporabljala. alexis

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

22. jan 2007 18:36

Jaz imam mireno vstavljeno že skoraj 4 leta. Menstruacije se zmanjšajo ali pa povsem prenehajo zaradi tega, ker se sluznica ne odebeli in pravzaprav ne pride do luščenja sluznice in posledične krvavitve, ki jo imenujemo menstruacija. Sem zelo zadovoljna. Takrat, ko mi jo je ginekolog vstavil je stala približno 16 000 sit. Nekajkrat toliko sem v teh 4 letih prihranila pri vložkih. Naj napišem še, da sem rahlo krvavitev (dovolj je bil samo dnevni vložek) imela nazadnje lani aprila. Meni to zelo ustreza - dopusti, kopanje, nobenih skrbi, da bi kaj prišli skozi, ... sladkosnedka na dieti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2007 19:36

rozanec je napisal/a:
Poznam punco, ki si je to umislila pri 22ih letih, po posvetu z ginekologinjo (takoj, ko je rodila). In punca je prav zadovoljna- torej tisto o dopolnjenem 45 letu RES sploh ne drži. Lep dan in veliko se smejte
Rožanec, sem napisala, da priporočajo ženskam nad 45, ki iz določenih....torej ne trdim, da samo v teh primerih. Povem,kot je meni povedala ginekologinja, ker sem pač v določeni kategoriji žensk. Ga pa vstavljajo tudi prej, a ženske v mlajših letih imajo več možnosti še za drugo kontracepcijo (tudi brezplačno), kot me nad 45, ki pa zgolj zavoljo let še ne nameravamo prenehat s posteljnimi radostmi... Frina, kot si rekla - obstajajo sila perfidni načini za zviševanje rodnosti....mi se vsi zakadimo v kost, ki jo vržejo javnosti, potem pa v času, ko smo zaposleni z glodanjem, speljejo tisto, kar nameravajo...tudi nenehno dražitev kontracepcije... Mamamia mamamia

cmuki  

član od: 11.12.2002

sporočila: 3

22. jan 2007 20:04

POzdravljeni. Eno vprašanje: mireno naj bi vstavili ženskam, ki so že rodile. Pa sem spadajo tudi ženske, ki so rodile s carskim rezom? lp cmuki cmuki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti